Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Choina kanadyjska - Tsuga canadensis

Pokaż wątki Pokaż posty

Choina kanadyjska - Tsuga canadensis

Gardenarium 14:30, 06 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No tak, gdzie to kupisz, jakie to będzie, jakaś mizerota. Cis to widzisz i wybierasz konkretnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malgol 15:30, 06 lut 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Masz rację Danusiu
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Pszczelarnia 10:33, 09 lut 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Danusiu, czy choina 'Jedelloh' posadzona jedna koło drugiej i strzyżona, da mi taki żywopłotkowy niewysoki (do 40 cm) wałek?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 18:53, 09 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Raczej bym nie obstawiała, bo ona ma pokrój jakby gniazdowy, rozłożony na boki.

A więc nie zabuduje dziur, bo będzie zwisała. Ja nigdy z niej nie robiłam, ale to nie to samo co karłowa zwykła, bo ona zwisa jak tutaj

Nie wiem jak długi masz odcinek, bo może szkoda kasy?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pistacja01 08:24, 05 mar 2017

Dołączył: 05 mar 2017
Posty: 26
Czy ktos moze mi pomoc w cięciu choiny kanadyjskiej? Mam posadzone choiny na żywopłot, maja w tej chwili ok 1,20-1,50 wysokości. Ile ciąć, zeby sie ładnie zagęszczaly? Wszędzie czytam ze nie wiecej niz 1/3, ale czego? Zeszłorocznego przyrostu (nie wiem ile to było, nie widac granicy), czy całej długości pędów?
I czy ścinać główny pęd (stozek wzrostu)? Tutaj tez czytam rozne opinie. Jesli tak to o ile? Nie przyhamuje jej za bardzo? Widze ze niektóre w zeszłym roku mocno poszły głównym pędem w gore - jest długi i nierozgałęziony. Zależy mi zeby choiny były gęste.
Gardenarium 14:29, 05 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokaż na zdjęciu jak wyglądają.

"Uczył ślepy kulawego" tak to będzie bez zdjęcia Nauka cięcia w powietrzu? wyimaginowane cięcie?
Kochani w tych sprawach, to niestety uprasza się o chwilę wysiłku i zrobienie zdjęcia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pistacja01 17:37, 05 mar 2017

Dołączył: 05 mar 2017
Posty: 26
Juz sie poprawiam Myślałam ze sa jakies ogólne zasady, ale faktycznie na "żywym organizmie" bedzie bardziej efektywnie



Gardenarium 18:25, 05 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No ależ oczywiście, nie tyle efektywne, co normalne i oparte na konkretnym egzemplarzu.

Tak w poziomie i lekko w pionie równą płaszczyzną



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pistacja01 21:09, 05 mar 2017

Dołączył: 05 mar 2017
Posty: 26
Bardzo dziekuje za pomoc! Juz ciac, czy jeszcze poczekac?
I co z mniej wybujalymi egzeplarzami, takimi jak z prawej strony na ostatnim zdjeciu? Mam takich kilka, bo niestety pierwotnie sadzone choiny nie przezyly i trzeba bylo sadzic nowe.
Kasia73 12:38, 10 maj 2017


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
Mam posadzone 6 sztuk choiny i potrzebuję podpowiedzi jak jej pomóc się ukorzenić: mikoryza czy ukorzeniacz czy co???
Choiny duże 1,5 m kopane w balocie, ale pewnie dawno kopane baloty sie rozpadły razem z ziemią i korzeniami raptem z 1 jest wszystko ok.

Rośliny póki co są w dobrej formie, czy dokarmiać je "dolistnie"?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies