Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Choina kanadyjska - Tsuga canadensis

Pokaż wątki Pokaż posty

Choina kanadyjska - Tsuga canadensis

Karol99 17:04, 24 kwi 2018


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Wygląda jak niedożywiona i słaba, ale może się mylę.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
malwes 11:23, 18 cze 2018


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Malgol.
A nawoziłaś ją? Może ona ma problemy z systemem korzeniowym? Spróbuj kupić 1l nawozu o nazwie PROFOS 100. On jest świetny na takie problemy z brakiem wcchłaniania w korzeniu, w zmęczeniu roślin itp bo ma dużo fosforu. Ja swoje opryskuję (nie podlewam - bo on jest dolistny) mniej więcej w stężeniu 20ml nawozu na 10l wody. Dlatego na dużo Ci wystarczy.

Możliwe, że jak była kupiona to na wierzchu donicy, w wierzchniej warstwie były dużo nawozu, albo dodatkowo nawoziłaś potem - i to objawy zasolenia/ suszy fizjologicznej.

____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
malwes 11:24, 18 cze 2018


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Drodzy a szczególnie Danusiu - czy komuś udało się zagęścić rachityczne choiny kanadyjskie, które mają prawie zero gałązek od dołu. Mam wrażenie, że nakłonić je do wypuszczenia czegokolwiek na dole będzie ciężko lub prawie niemożliwe....
?

Gosia
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Toszka 21:59, 18 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Przycinanie pobudza do rozgałęzienia.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
malgol 08:27, 19 cze 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Toszka napisał(a)
Przycinanie pobudza do rozgałęzienia.

I można je przycinać tak często jak cisa? Ja przycięłam wiosną każdą gałązkę moich choin , wypuściły przyrosty, takie na 1,5 cm i żeby znowu je ciąć to już nie ma z czego


A te choiny jeddeloh sprzed kilku postów( co kupiłam jaśniejsze od innych) już sa ciemnozielonei ładnie rosną
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Roocika 16:25, 16 lut 2019


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Czy ja mogę prosić o łopatologiczno- obrazkowa instrukcję cięcia choin do zagęszczenia? W którym miejscu ciąć te gałązki ( a może się nie przejmować i każda ciąć?), czy może to nie ma znaczenia, czubki też ciąć?
Kilka pacjentek



____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gardenarium 16:26, 16 lut 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zależy co chcesz uzyskać, ale po zdjęciu sądzę, że to są choiny wolno rosnące, a nie żywopłot.

Tniesz w miejscu rozgałęzienia pędów, każde miejsce na wysokości jaką sobie ustalisz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:27, 16 lut 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
malwes napisał(a)
Malgol.
A nawoziłaś ją? Może ona ma problemy z systemem korzeniowym? Spróbuj kupić 1l nawozu o nazwie PROFOS 100. On jest świetny na takie problemy z brakiem wcchłaniania w korzeniu, w zmęczeniu roślin itp bo ma dużo fosforu. Ja swoje opryskuję (nie podlewam - bo on jest dolistny) mniej więcej w stężeniu 20ml nawozu na 10l wody. Dlatego na dużo Ci wystarczy.

Możliwe, że jak była kupiona to na wierzchu donicy, w wierzchniej warstwie były dużo nawozu, albo dodatkowo nawoziłaś potem - i to objawy zasolenia/ suszy fizjologicznej.



Na dole - niemożliwe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:28, 16 lut 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
malgol napisał(a)
Moja choina posadzona wiosna obsypala się prawie cała z igieł. Rosła pod duża azalią, ktora miałam przesadzić wcześniej, ale zrobiłam to dopiero wczoraj I odkryłam obsypujaca się choine obok rośnie jej blizniacza siostra, jest ciemnozielona I zdrowa, ale rosła na wolnej przestrzeni rabaty. Czy da się uratowac ta sucha? Wypuści nowe igly? Przeżyje? Pomóżcie proszę


suche wyciąć, zielone pozostawić
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Roocika 16:35, 16 lut 2019


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gardenarium napisał(a)
Zależy co chcesz uzyskać, ale po zdjęciu sądzę, że to są choiny wolno rosnące, a nie żywopłot.

Tniesz w miejscu rozgałęzienia pędów, każde miejsce na wysokości jaką sobie ustalisz.


Tak Danusiu, nie ma być to ścisły żywopłot, tylko drzewka ( są posadzone co 1,40), ale chciałbym, żeby nie były chude od dołu, one są na razie malutkie więc można się nimi zająć. Czy teraz jest odpowiednia pora, czy jeszcze poczekać do marca?
Dziękuję za odpowiedź
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies