Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Choina kanadyjska - Tsuga canadensis

Pokaż wątki Pokaż posty

Choina kanadyjska - Tsuga canadensis

Toszka 11:01, 11 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jesli byłý dawno kopane, a bryła korzeniowa się rozpada, to było wcześniej całe korzenie w balotach namoczyć w kuble lub misie. To na przyszłość.

Gwarancją dobrego ukorzenienia się roślin jest przygotowanie podłoża (nie tylko małego dołka) i póżniejsze staranne podlewanie. Lepiej rzadziej i obficiej, niż często a po trochu.
Dobrze jest podlać roztworem ukorzeniacza (w płynie do zdrewniałych). Pierwszy rok po posadzeniu absolutnie się nie nawozi. Trzeba dać czas na regenerację i rozrost korzeni, a nie pędzić masę zieloną.
W upały, byle nie w słońcu, dobrze jest zamgławiać rosliny.
I to tyle...i aż tyle
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kasia73 11:13, 11 maj 2017


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
Bardzo Ci dziękuję choiny dostaną porcję ukorzeniacza, ziemię dostały dobrą z kompostem, mam nadzieję że dadzą radę
galela 14:22, 26 maj 2017

Dołączył: 26 maj 2017
Posty: 1
Witam
Chciałabym posadzić żywopłot z choiny kanadyjskiej. Czy początek czerwca to dobry termin czy powinnam poczekać? Jaki gatunek wybrać na żywopłot?
Toszka 23:30, 29 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Normalną Tsuga Canadensis. Świetnie rośnie w ogrodach zacienionych, wilgotnych, chłodnych. Jesli hodowana w doniczkach to czas sadzenia nie ma większego znaczenia. Regularne podlewanie ma i przygotowanie gleby. Jesli kopana to wstrzymaj się do przełomu września/października.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
ElzbietaFranka 00:35, 30 maj 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Ta choina rosnie w sloncu bo nie mialam pojecia ze ma rosnac w cieniu.obok niej rosna jeszcze dwie. Fakt, nim sie zaaklimatyzowaly trwalo to 3 lata ciagle karmiona i podlewana teraz przepiekne kazdego roku galazki podcinane raz w sezonie wtedy gestnieje.



Nastepne sadzone na wiosne trzy lata temu 1,5 m, w baletach. Tez rosly slabo widzs, ze w tym roku juz doszly do siebie i bede podcinac galazki w tym tygodniu.
Mam sporo choin wszystkie rosna obecnie bardzo dobrze. Musza odstac w ziemi u mnie rosna i w cieniu i w sloncu. Jak rosna na sloncu to trzeba bardzo duzo podlewac.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
malgol 09:34, 30 maj 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Posadzilam miesiąc temu kilka choin, mają już malutkie przyrosty i nie wiem kiedy je przyciąć? Szkoda mi tych nowych jasniutkich przyrostow...
Choiny mają tworzyć luźny zywoplot
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Toszka 12:24, 30 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Gosiu, przyrosty tniemy jak ściemnieją. Nie teraz. Na wiosnę proponuję starannie przyciąć każdą gałązkę. Teraz pilnuj wilgotności podłoża i podlewaj obficie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
malgol 13:37, 30 maj 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Dzięki Toszko czyli czekam do wiosny
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Ruffi 23:19, 30 maj 2017

Dołączył: 22 sty 2015
Posty: 50
W szkółkach często delikatnie osypują się igły sprzedawanych egzemplarzy. Czy to normalne? Planując żywopłot sadzić dwie sztuki na metr, a jaka odległość od płotu? Czy regularnie cięta choina kanadyjska może dać zwarty żywopłot o wysokości 1,5 metra? Z jakimi drzewami dobrze będzie komponować się taki żywopłot?
ElzbietaFranka 23:38, 30 maj 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Witaj Toszka, ale galazki scinac wolno, aby zgestniala. Dla zgestnienia przycinam galazki a te zieloniutkie przyrosty pozostaja na tych nieobcietych.

Przede wszystkim jak ledwo posadzone nie obcina sie choiny.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies