Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Choina kanadyjska - Tsuga canadensis

Pokaż wątki Pokaż posty

Choina kanadyjska - Tsuga canadensis

Gardenarium 17:24, 16 lut 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wstrzymaj się chwilę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ewedela 14:53, 04 mar 2019

Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 55

Jak ciąć takiego cieniasa żeby zagęścił się w ładną choinkę?
Lulilaj 09:17, 29 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Kochani Mam pytanie odnośnie stanowiska dla choiny. Czy ktoś próbował posadzić ją na stanowisku odsłoniętym? Planuję posadzić żywopłot ale stanowisko jest odsłonięte w dodatku narażone na wiatry które są dość silne bogate za to w wilgoć bo obok drenów z oczyszczalni.Jak myślicie czy choina da sobie radę czy lepiej nie ryzykować i kupić serby? Długość ewentualnego żywopłotu to ok 15 m.
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Pszczelarnia 11:27, 29 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Lulilaj napisał(a)
Kochani Mam pytanie odnośnie stanowiska dla choiny. Czy ktoś próbował posadzić ją na stanowisku odsłoniętym? Planuję posadzić żywopłot ale stanowisko jest odsłonięte w dodatku narażone na wiatry które są dość silne bogate za to w wilgoć bo obok drenów z oczyszczalni.Jak myślicie czy choina da sobie radę czy lepiej nie ryzykować i kupić serby? Długość ewentualnego żywopłotu to ok 15 m.


Ja znam takie stanowiska choiny. Da sobie radę. Będzie miała troszkę cienia?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 11:29, 29 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
ewedela napisał(a)

Jak ciąć takiego cieniasa żeby zagęścił się w ładną choinkę?


Od góry i każdą gałązkę po bokach osobno. I opielić oraz nawieźć, żeby miała z czego czerpać siły do wzrostu.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Lulilaj 11:38, 29 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Pszczelarnia napisał(a)


Ja znam takie stanowiska choiny. Da sobie radę. Będzie miała troszkę cienia?


Niestety nie wszystko czego nie lubi czyli słońce i wiatr.

No i stąd moje wątpliwości...
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
anbu 11:45, 29 mar 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Moje choiny rosną w pełnym słońcu, czasem też im solidniej powieje z południa - te wszystkie atrakcje pogodowe im nie przeszkadzają, bo rosną jak szalone
Więc ja bym zaryzykowała
____________________
Ania Ogród Ani :)
Pszczelarnia 11:46, 29 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Lulilaj napisał(a)


Niestety nie wszystko czego nie lubi czyli słońce i wiatr.

No i stąd moje wątpliwości...


Wiatr wytrzyma bez obaw ale palące słońce nie. To roślina chłodniejszych lasów.

Mam jedno jej stanowisko od południa ale ocienione przez drzewa i tam jest OK.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Lulilaj 12:53, 29 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
No to jestem w kropce. Ten brzeg rabaty na którym miałyby rosnąć jest wystawiony na południowy zachód i wschód. Od wschodu mam drzewka owocowe ale młodziutkie więc cienia nie dadzą. Trochę szkoda mi ryzykować ze względu na drzewka
A macie jakieś doświadczenia z Serbami? dadzą radę w takich warunkach? zależy mi na drzewach lubiących wilgotne a czasami nawet mokre podłoże
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Pszczelarnia 13:03, 29 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Lulilaj napisał(a)
No to jestem w kropce. Ten brzeg rabaty na którym miałyby rosnąć jest wystawiony na południowy zachód i wschód. Od wschodu mam drzewka owocowe ale młodziutkie więc cienia nie dadzą. Trochę szkoda mi ryzykować ze względu na drzewka
A macie jakieś doświadczenia z Serbami? dadzą radę w takich warunkach? zależy mi na drzewach lubiących wilgotne a czasami nawet mokre podłoże


Asiu, nie umiem Ci doradzić, bo Anbu je ma na takim stanowisku.

Po prostu choiny (i ostrokrzewy) mają takie środowiska naturalne (chłodne, niepalące). Ogród to zawsze trochę sprawa sztucznego tworzenia, więc może warto spróbować. Nie wiem.

Południowo-zachodnia ekspozycja jest bardzo gorąca i latem i zimą.


Serby wytrzymają.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies