Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Choina kanadyjska - Tsuga canadensis

Pokaż wątki Pokaż posty

Choina kanadyjska - Tsuga canadensis

Gardenarium 14:40, 29 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lulilaj napisał(a)


Niestety nie wszystko czego nie lubi czyli słońce i wiatr.

No i stąd moje wątpliwości...


Jest pewność, że będzie podsuszona, nie lubi tego więc nie idź pod wiatr.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lulilaj 15:27, 29 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Bardzo Wam dziękuję za rady
Idę za głosem rozsądku czyt. p.Danusi W tym miejscu będą Serby.
Ale dla tych ślicznotek już mam inne, od strony północnej, osłonięte i blisko beczki z deszczówką
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
ewedela 17:12, 05 kwi 2019

Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 55
Pszczelarnia napisał(a)


Od góry i każdą gałązkę po bokach osobno. I opielić oraz nawieźć, żeby miała z czego czerpać siły do wzrostu.


Pszczółko a obciąć je podcinając końcówki czy mocniej? Mogę dostać 3 takie sztuki tylko chciałabym aby się zagęściły. Dostaną też opielone miejsce
Choiny podkarmić normalnym nawozem do iglaków?
wawiura 08:48, 19 wrz 2019

Dołączył: 13 sie 2019
Posty: 8
W przyszłym tygodniu sadzę żywopłot z choin, właśnie przygotowuję podłoże. Sadzić będę co 50cm, bo tak mi poradzili w szkółce. Cały czas zastanawiam się nad jednym. Ciąć teraz czy dopiero na wiosnę? Drzewa będą jakieś 30m od jeziora i do tego silne wiatry to norma.
anbu 09:19, 19 wrz 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
wawiura napisał(a)
W przyszłym tygodniu sadzę żywopłot z choin, właśnie przygotowuję podłoże. Sadzić będę co 50cm, bo tak mi poradzili w szkółce. Cały czas zastanawiam się nad jednym. Ciąć teraz czy dopiero na wiosnę? Drzewa będą jakieś 30m od jeziora i do tego silne wiatry to norma.


Co 50 cm to masz za blisko, choina to przecież ogromne drzewo Ja szadziłam co metr. Ja tnę zawsze na wiosnę, tnę raz w roku
____________________
Ania Ogród Ani :)
Giemieki 11:57, 22 wrz 2019

Dołączył: 22 wrz 2019
Posty: 3
Mam żywopłot z 200 choin kanadyjskich sadzony 5 lat temu na zupełnie odsłoniętym terenie (było to zwykłe pole) słońce cały dzień wiatry (blisko jezioro) itd. więc warunki ekstremalne a do tego doszła jeszcze paskudna gliniasta ziemia. Sadziłem małe 20-30 cm roślinki kupione hurtem ze szkółki teraz to 2,5 - 3 m gęste drzewka fakt przez kilka pierwszych lat obficie podlewałem i były zabezpieczone przed wysychaniem geowłókniną teraz same sobie radzą w przyszłym tygodniu wrzucę fotki
wawiura 10:36, 23 wrz 2019

Dołączył: 13 sie 2019
Posty: 8
Giemieki napisał(a)
Mam żywopłot z 200 choin kanadyjskich sadzony 5 lat temu na zupełnie odsłoniętym terenie (było to zwykłe pole) słońce cały dzień wiatry (blisko jezioro) itd. więc warunki ekstremalne a do tego doszła jeszcze paskudna gliniasta ziemia. Sadziłem małe 20-30 cm roślinki kupione hurtem ze szkółki teraz to 2,5 - 3 m gęste drzewka fakt przez kilka pierwszych lat obficie podlewałem i były zabezpieczone przed wysychaniem geowłókniną teraz same sobie radzą w przyszłym tygodniu wrzucę fotki

A możesz mi powiedzieć ile choin na metr sadziłeś i jak często podlewałeś? I czy geowłókniną okrywałeś całe drzewa czy tylko ziemię dookoła?
wawiura 10:38, 23 wrz 2019

Dołączył: 13 sie 2019
Posty: 8
anbu napisał(a)


Co 50 cm to masz za blisko, choina to przecież ogromne drzewo Ja szadziłam co metr. Ja tnę zawsze na wiosnę, tnę raz w roku

Tak mi poradzili w szkółce i takie informacje również znalazłam w internecie. To ma być gęsty żywopłot. Możesz mi wrzucić zdjęcie żywopłotu?
anbu 10:56, 23 wrz 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
wawiura napisał(a)

Tak mi poradzili w szkółce i takie informacje również znalazłam w internecie. To ma być gęsty żywopłot. Możesz mi wrzucić zdjęcie żywopłotu?


Zdjęcia znajdziesz w moim wątku
____________________
Ania Ogród Ani :)
Pszczelarnia 11:07, 23 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
wawiura napisał(a)

Tak mi poradzili w szkółce i takie informacje również znalazłam w internecie. To ma być gęsty żywopłot. Możesz mi wrzucić zdjęcie żywopłotu?


Sadź tak śmiało, ja mam co 50 cm i jest po latach 10 nadal OK. Żywopłot.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies