Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

agata_ewa 21:28, 29 sty 2013

Dołączył: 29 sty 2013
Posty: 1
jestem Panią zachwycona , ): nie znam Pani osobiście ale obserwując Pani realizacje - aktywność i wiem, że zrozumiałybyśmy się bez słów. Pozdrawiam serdecznie.

ps. Następnym razem jak spotkam Panią to na pewno się przedstawię.
Gardenarium 23:07, 29 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zapraszam do udziału w naszym Ogrodowisku i dziękuję za pochwały Pozdrawiam cieplutko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hania78 21:08, 31 sty 2013


Dołączył: 31 sty 2013
Posty: 134
Dojechałam do tych zdjęć i z wrażenia nadal szczęki zamknąć nie mogę
Gardenarium napisał(a)


Co fachowiec to fachowiec.
I mimo że za typem angielskich ogrodów zbytnio nie jestem (zbyt poukładane jak dla mnie - bałabym się coś zepsuć ) to zdjęcia które już przeglądnęłam wywarły na mnie ogromne wrażenie...
Mam sporo pytań, choćby do tego zdjecia, które zacytowałam - jeśli można:
-jakie bukszpany są najlepsze do formowania-strzyżenia?
-Czy te bardzo wysokie stożki to też bukszpany?
-jak ta kompozycja wygląda zimą? Co z tymi trawai sie wtedy dzieje?
-Co to są te niskie "cytrynowe" liście? Żurawki?
-Czy są jakieś Hortensje ładnie wyglądające zimą?
-Czy warto kupować i wkopywać do ziemi hortensje szczepione na pniu - czy przetrzymają mrozy?
.... na razie tyle.

Ja też kocham hortensje i róże. Tych ostatnich mam kilka odmian w moim małym ogródeczku, mam nadzieje ze zakwitną tego lata - kilka dokupiłam w markecie, wiec boję się o ich jakość... Myślałam tez u siebie nad sporymi trawami z "pędzelkami" białymi lub czerwonawymi - tylko nie wiem jak wyglądają zimą
____________________
zakładam ogród
anipla 12:58, 04 lut 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Pozdrowienia zostawiam
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
Gardenarium 11:15, 06 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
hania78 napisał(a)
Dojechałam do tych zdjęć i z wrażenia nadal szczęki zamknąć nie mogę



Co fachowiec to fachowiec.
I mimo że za typem angielskich ogrodów zbytnio nie jestem (zbyt poukładane jak dla mnie - bałabym się coś zepsuć ) to zdjęcia które już przeglądnęłam wywarły na mnie ogromne wrażenie...
Mam sporo pytań, choćby do tego zdjecia, które zacytowałam - jeśli można:
-jakie bukszpany są najlepsze do formowania-strzyżenia?
-Czy te bardzo wysokie stożki to też bukszpany?
-jak ta kompozycja wygląda zimą? Co z tymi trawai sie wtedy dzieje?
-Co to są te niskie "cytrynowe" liście? Żurawki?
-Czy są jakieś Hortensje ładnie wyglądające zimą?
-Czy warto kupować i wkopywać do ziemi hortensje szczepione na pniu - czy przetrzymają mrozy?
.... na razie tyle.

Ja też kocham hortensje i róże. Tych ostatnich mam kilka odmian w moim małym ogródeczku, mam nadzieje ze zakwitną tego lata - kilka dokupiłam w markecie, wiec boję się o ich jakość... Myślałam tez u siebie nad sporymi trawami z "pędzelkami" białymi lub czerwonawymi - tylko nie wiem jak wyglądają zimą


Haniu odpowiadam na pytania:

- do formowania zwykły Buxus sempervirens - o topiarach masz mnóstwo artykułów i nawet wątek jest.
z tego tagu wybierz art, o bukszpanowych topiarach

- wysokie stożki to też bukszpany

- kompozycja zimą wygląda świetnie, musisz dotrzeć u mnie do dat zimowych, Tam są zdjęcia, albo w wizytówce pod hasłem zima http://www.ogrodowisko.pl/watek/1349-wizytowka-ogrod-nie-tylko-bukszpanowy
Trawy na zimę wycinam, zostaje cały ogród zimozielony. Mozna trawy wiązać w snopki, ale ja nie wiążę.

- cytrynowe to żurawki 'Citronelle'

- zimą pięknie wyglądają hortensje "Limelight" mają miedziane barwy które cudnie na śniegu wyglądają
tutaj masz przysypane śniegiem http://www.ogrodowisko.pl/watek/1528-ogrod-nie-tylko-bukszpanowy-czesc-ii?page=1138

a tutaj miedzianą barwę http://www.ogrodowisko.pl/watek/1528-ogrod-nie-tylko-bukszpanowy-czesc-ii?page=1058

i jeszcze wcześniej http://www.ogrodowisko.pl/watek/1528-ogrod-nie-tylko-bukszpanowy-czesc-ii?page=950

- warto sadzić hortensje bukietowe na pniu i nawet nie trzeba ich wykopywać Wkopujesz do gruntu na stałe. . U mnie rosną sobie takie trzy drzewka już kilka lat.
Ostatnio na forum powstał nawet taki watek, jak je samemu uformować http://www.ogrodowisko.pl/watek/2807-wlasnoreczne-drzewko-z-sadzonki?page=1#post_6
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grazyna 10:13, 07 lut 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
Przecudnie


____________________
Grażyna Tu odpoczywam
Maria667 21:00, 18 lut 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2387
Witaj Danusiu!
Cieszę się, że mój ogród Ci się podoba, ale wchodząc do Twojego ogrodu można nabawić się kompleksów.

...Pozdrawiam serdecznie!
____________________
Marysia Ogrodowe zacisze ***
22:22, 20 lut 2013
Brak mi słów by opisać co czuję po spacerze po tak pięknym ogrodzie: ogrom wzruszeń, ciekawość, zachwyt, podziw...
Artykuły to fenomenalne źródło wiedzy, dziękuję za możliwość korzystania, podpatrywania no i przebywania w gronie ogrodowych pasjonatów.
Roberto 08:16, 23 lut 2013


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
Witam serdecznie. Danusiu, chciałbym doświetlić rabatę na całej długości ogrodzenia. Myślałem, żeby zamontować pod dolnym tarasem, gdzieś może na fundamencie pojedyńcze reflektory led w ten sposób by światło skierować ku rabatom. Myślałem o dwóch lub trzech w zależności od kąta padania. Niestety nie mam możliwości wyprowadzenia oświetlenia w innym miejscu. Proszę napisz jak to wizualnie widzisz swoimi oczyma. Czy może to dobrze wyglądać. Jak pisałem chcę doświetlić całość a nie np. jeden krzew. Na dole zdjęcia gdzie jest kostka z lewej strony jest druga brama wjazdowa a pierwsza jest od strony zielonego domku sąsiadki. Widoczne lampki solarne nie dają dużego efektu. I jeszcze jedno pytanie. Noszę się z zamiarem postawienia dużego kamienia polnego o fajnym kształcie na środku w tym półkolu i mam człowieka, który może w nim wykuć jakąś ciekawą formę, np. płaza, czy innego okaza. Czy będzie tam pasował? Pozdrawiam
____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
Gardenarium 00:00, 01 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odpowiedź w oświetleniu

http://www.ogrodowisko.pl/watek/118-oswietlenie-ogrodu?page=9#post_3
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies