Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Gardenarium 01:31, 18 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bogda napisał(a)
w takim ogrodzie można umierać


dodaję aktywny link

mój brzydki (ale dlaczego?) ogród
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zbigniew_gazda 09:02, 18 lis 2010


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Pooglądałem te grabki. Są super (mają gęste zęby i są szerokie ).Danusiu jak patrzę na te zdjęcia powyżej , to stwierdzam że właściwie niewiele się zmieniło w Twoim ogrodzie w stosunku do lata. Nadal pięknie kolorowo z żywą roślinnością. Czyli kolorystyki ogrodom nadają różne rośliny za pomocą liści. Danusiu zapytam jeszcze o korę sosnową . Czy często ją trzeba wymieniać na nową , czy tylko uzupełniać jak wywieje wiatr.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gardenarium 10:25, 18 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak Zbyszku, ja tak samo uważam, a to zasługa strzyżonych form i roślin zimozielonych. Dzięki nim ogród nie wydaje się pusty od jesieni, co jest główną wadą ogrodów z przewagą bylin.

Korę trzeba uzupełniać, dosypywać w miarę, jak się rozkłada.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 13:05, 18 lis 2010


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
gardenarium napisał(a)
Hortensje uwielbiam tak, jak róże. Zawsze przed Wielkanocą, jak tylko mrozy odpuszczą, jadę na Bronisze zakupić kilkanaście sztuk na dekoracje w donicach. Moje ulubione: białe, ale od jakiegoś czasu mam też niebieskie. Ponieważ w gruncie często przemarzają, gdyż Hydrangea macrophylla kwitnie na pędach zeszłorocznych, traktuję je jako rośliny sezonowe. Nie są drogie, gdyż cena hurtowa kilkunastu sztuk na giełdzie kwiatowej jest dużo niższa niż w kwiaciarni, więc bez trudu i wielkich kosztów można pięknie udekorować wiosenne tarasy i wejście do domu roślinami, które długo będą kwitły i co najważniejsze niezawodnie. Ten sposób dekoracji stosuję już od kilku lat i bardzo mi się podoba, że od kwietnia do jesieni mam wielkie kwiatostany moich ulubionych kwiatów. Kiedy przekwitają, robią się zielone, nieco różowieją, ale i tak mi się podobają. Jeśli ślimaki je zjedzą, wtedy oddaję rośliny do ogrodu Babci Jasi lub sąsiadki Wiesi i tam kwitną w następnym roku.



Zazdroszczę Pani takich wypadów-u nas jak się spotka hortensję różową to juz coś i to w cenach szalonych!w internecie jest co prawda duży wybór ale jakoś tak bez dotyku i węchu ciężko się zdecydować na zakup takich cudeniek!a jaka jest cena takiej jednej hortensji na tym rynku?wchodziłam na ich stronę ale nic nie znalazłam, a może mają sprzedaż wysylkową?chciałam posadzić kilka sztuk białych i różowych może-piszę o tym u siebie na wątku-to bylby pierwszy krok w kolorach w moim ogrodzie!no zakochałam się w tych kwiatkach oglądając je w Pani ogrodzie!i ta limonkowa też mnie urzekła!
ach, chyba się rozchoruje kwiatowo...
____________________
U Matki
Iza 19:11, 18 lis 2010

Dołączył: 10 lis 2010
Posty: 15
Pani Danusiu, nie ja pierwsza ani ostatnia wymiękam przy Pani ogrodzie. Porządek, forma, konsekwencja, spokój, prostota i wyrafinowanie- istne piękno- to wszystko bije z Pani ogrodu. Podglądam go od początku tego roku i widzę już, jakie błędy popełniłam u siebie. Pani ogród jest dla mnie niedoścignionym wzorem i mam nadzieję, że z Pani pomocą dokonam wiosną przyszłego roku "Ogrodową rewolucję". Pozdrawiam serdecznie i obiecuję, że nie tylko będę tu często zaglądać, ale też pozwolę sobie od czasu czasu się odezwać
Gardenarium 20:10, 18 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Izo, zaglądaj jak najczęściej i pisz. dziękuję za odwiedziny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tyna 09:50, 19 lis 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
O, dzisiaj Maja zagościła z kamerą i prognozą pogody
____________________
pozdrawiam :)
Gardenarium 18:07, 19 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, pisałam o tym na naszej stronie na Facebooku. Dla zalogowanych podaję linka z galerią zdjęć

A dla nieobecnych na FB troszkę zdjęć tutaj







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:15, 19 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308








____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:20, 19 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Maja w telewizorze leciała 3 sekundy później




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies