Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Gardenarium 00:38, 21 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Małe drzewko głogownika (Photinia) ma wiosną jaskrawoczerwone młode liście, które potem zielenieją i białe kwiaty. Należy do rodziny różowatych. Jeszcze nie wiem, czy pójdzie do garażu na zimę, czy zostanie na tarasie.




Na tarasie mimo, że nie kwitną już hortensje i inne rośliny, ciągle jest zielono, dzięki ostrokrzewom o pstrokatych liściach i czerwonych owocach, oraz kordylinom



Stara dekoracja z wrzosami w koszykach jest już nieaktualna. Eksperymentuję z cynowymi naczyniami, zakupionymi na targu staroci i antyków w Broniszach

Zaczyna się mniej więcej tak, ale jak się skończy - nie wiem. narazie przymierzam, dostawiam, ujmuję. W cynowej osłonce postawiłam bukszpany, odmianę na żółto obrzeżoną, którą kupiłam w Holandii, podczas październikowego wyjazdu.








____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
goniak 09:08, 21 lis 2010


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Bardzo oryginalne i gustowne te naczynka cynowe
Chyba muszę zajrzec do Bronisz, przy okazji, bo rozbudziłaś moją ciekawośc.
____________________
Małgosia mój zielony świat
Matka 09:24, 21 lis 2010


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Pani Danusiu,
Czy tnie Pani hortensje na zimę?czy na wiosnę?
____________________
U Matki
Gardenarium 10:12, 21 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Hortensje tnę generalnie na wiosnę, tylko egzemplarz przy stawie tnę przed zimą, bo pod śniegiem kwiaty wpadają do wody i to byłoby źle.
Miskanta też musze przyciąć nisko. Wszystko pokażę na zdjęciach, jak to będę robiła.
Jeśli chodzi o cięcie hprtensji to są dwie grupy hortensji.
I grupa

H. macrophylla (ogrodowa), piłkowaną, dębolistną, Sargenta i kosmatą tniemy wiosną tylko kwiaty ponad pierwszym pąkiem liściowym i martwe gałęzie, ewntualnie jakieś rachityczne, bo te rodzaje hortensji kwitną na zeszłorocznych pędach. Gdybyś je ucięła, pozbawiłabyś roślinę kwitnienia. Chyba, że przemarznie to trzeba przyciąć i z reguły wtedy nie kwitnie.

II grupa

H.paniculata (bukietowa), H.arborescens (krzewiasta) tniemy wiosną mocniej, bo krzewy te kwitną na pędach tegorocznych.
Będą miały okazalsze i większe kwiaty po cięciu wiosennym.

Tutaj zamieściłam dokładniejsze informacje o cięciu hortensji
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 18:08, 21 lis 2010


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Danusiu,
Miło mi...
A co poradzisz na mech na trawniku?(mąż kazał zapytać)
____________________
U Matki
shrekol 18:40, 21 lis 2010


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Danusiu ale u Ciebie wydmuchane i wychuchane w każdym zakątku Hortensje bukietowe ślicznie zdobią ogród o tej porze
____________________
Gardenarium 19:18, 21 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bogda, oczywiście, że poradzę.
Wyjaśnienie sprawy z mchem w trawniku znajduje się w tym wątku na naszym forum
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grama 10:11, 22 lis 2010


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
Danusiu,nie było mnie kilka dni w domu,a po przyjeździe- prezent. Bardzo dziękuję! Mój mały Fiskarsik-sekatorek i Fiskarsik-nożyczki doczekały się Wielkiego Brata. Oj,będzie się cięło! To wiosną,a na razie lekturka.
____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
grama 10:16, 22 lis 2010


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
Jeszcze coś,bo zapomniałam. Piękne,cudne,wspaniałe naczynia,że o kulach nie wspomnę. Znam te przekładanki,przymierzanki...Sama radość,prawda?
____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
Emilianoparm... 10:20, 22 lis 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
też mam już dwuosobową Fiskarsikową rodzinkę
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies