Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Gardenarium 22:58, 20 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
alinak napisał(a)
a ja właśnie miałam prosić żeby Danusia nas nauczyła ładnie formować stożki .....telepatia???


Tylko, że stożki tnie Witek, a ja kule. Muszę Witka do tego wplątać)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:05, 20 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A zgadnijcie, kto w takim razie tnie kaczory???
Tam, są i kule i stożki?


To zdjęcie majowe, przed cięciem, kwitną narcyzy i rododendrony
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:07, 20 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Będzie i kurs, i konkurs bukszpanowy. Wszyscy skorzystają.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:41, 20 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przed przyjazdem Mai z ekipą, zrobiłam w ogrodzie zdjęcia. Na schodach jeszcze stały różowe dekoracje, bo Maja lubi ten kolor. Wtedy nawet kurtkę miała malinową, więc wszystko świetnie pasowało.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:46, 20 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lustro ostatnio rosiało, z powodu wilgotnej pogody, ale przetarłam je szmatką zwilżoną gliceryną i przetarłam do sucha.
Pomogło !!!




Miskant nabrał miedziano-rudej barwy, nigdy go takim nie widziałam



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:50, 20 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:56, 20 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moje maski- doniczki w tym roku mają czerwone fryzury. Doniczki spotkałam na Kole, bo jestem tam częstym bywalcem. Od razu mi się spodobały. Co jakiś czas sadzę inne rośliny. Teraz wybór padł na skalne rozchodniki




Mój ogród ma od ulicy 50 m "linii brzegowej" ogrodzenia, więc jest szeroki.
Widok w stronę najdłuższego cypla mojego ogrodu. W oddali, jak się przyjrzycie, widać dwupoziomowy zielony dach, czyli ogród na dachu. Są tam oczywiście kule podsadzone pachysandrą, niskimi irgami, trzmielinami, żurawką i wrzoścami. Z boku pnie się bluszcz. Muszę kontrolować, aby nie wlazł w rośliny na dachu.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:03, 21 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Układ ścieżek, żwirowisk i linii trawnika jest bardzo skomplikowany, tak jak kształt samej działki. To trapez. Jeśli chodzi o projektowanie tak trudnej działki - gorzej już być nie mogło




Dopiero jesienią widać, że buk (Fagus) ma taką ciekawą korę i poplątane gałęzie.



Świdry cały rok stoją na balkonie, ale ponieważ miałam tam impregnację kamienia, musiałam je zdjąć. Teraz czekają już na wstawienie do garażu.
Inne bukszpany w donicach zostają na zimę na dworzu. W tym roku ja sama je docinałam oprócz kulek.







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:12, 21 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Drzewka laurowe spokojnie jeszcze stoją na zewnątrz, są trochę ukurzone, bo panowie od łazienki sobie tam tną różne rzeczy i się pyli strasznie. Ale w końcu te roboty się skończą.




A to widok w stronę zielonego dachu na śmietniku, we wnęce jest drugie lustro. Na wiosnę będę zmieniać ten fragment ogrodu, aby można było posiedzieć w tej okolicy. Jeszcze nie wiem. gdzie postawię ławkę, ale musi tam być, bo jest to ciepły kawałek mojego ogrodu i nasłoneczniony.




Powrót od strony garażu do wejścia. Na ścianie od garażu pięknie pnie się bluszcz. Posadziłam tam różę o zielonych kwiatach (Rosa 'Paul's Lemon Pillar')




W moim starym domu, u rodziców nie mogłam nic posadzić na dom. teraz jestem u siebie. To wspaniałe uczucie móc decydować o wszystkim. Wyobraźcie sobie, że ten bluszcz zeszłej zimy zmarzł i opadły mu wiosną prawie wszystkie liście. Otrzepałam je, zasiliłam Florovitem i pięknie odbił i się zagęścił. Mam zamiar go troszkę zapuścić w stronę balkonu.







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:26, 21 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kiedy schodzę po schodach z tarasu, mijam staw. W tym roku mam tam 7 ryb.
Otóż ich historia była taka. Miałam program z Cezarym Żakiem. Miało być o problemach ze stawem, kupiłam więc ryby, aby wręczyć Panu Cezaremu. jednak było o trawnikach, bo akurat były jakieś ważne mecze, już nie pamiętam. Legia grała ważny mecz. Pan Cezary przyjął w prezencie tylko jedną "złotą rybkę", reszta niechcący powędrowała do mojego stawu, gdzie ryb miało nie być.
Nieźle się spisały, ciekawe jak przezimują, ale mają niezłą kryjówkę, a i głębokość wody jest powyżej metra, więc zimą powinno im być dobrze.




Ta rybka jest u pana Cezarego. Uwielbiam go z serialu "Ranczo" i nie tylko. To był najprzyjemniejszy mój występ w Rytmie Miasta.






A tak sobie leżały w foliowym akwarium na planie, teraz pływają u mnie. To jedyne ryby, które występowały w telewizji w historii ogrodnictwa miejscowego





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies