Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Gardenarium 13:17, 30 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Hortensje mają 3-4 lata. Leję Magiczną siłę do hortensji, wielkie wtedy mają kwiaty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:31, 01 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zapomniałam napisać o kaktusach. Moja wielka (teraz już pomniejszona) kolekcja w wiekszości jest w starym ogrodzie u Mamy. Tutaj mam najlepsze agawy i trochę kaktusów. Jak spadł śnieg pierwszego dnia, jeszcze stały na dworzu. Już są w garażu na oknie. Kordyliny też i cała reszta. Szkoda, w tym roku tak wcześnie to się stało. Pewnie o czymś zapomniałam i zmarznie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
goniak 10:52, 01 gru 2010


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Mnie też zima zaskoczyła w tym roku
Pochorowałam się i nie zdążyłam nic okryc, nawet róże nie są okopczykowane i moja szydlica, i wiele innych roślin.
Na szczęście jest masa śniegu więc mam nadzieję, że jakoś to będzie.
U mnie dzisiaj rano było 18 stopni mrozu.
Nie zapomnijmy o dokarmianiu naszych małych, skrzydlatych przyjaciół.
Moja katalpa i modrzew pogięty Diana zamieniły się w zimową stołówkę dla ptaków, które bardzo chętnie z niej korzystają. Wieszamy im kule z tłuszczu wymieszane z różnymi ziarnami a one dziobią aż im się piórka trzęsą
____________________
Małgosia mój zielony świat
Gardenarium 13:28, 01 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zapraszam do mojego wątku kaktusowego w roślinach domowych
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
alinak 21:22, 01 gru 2010


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
dziewczyny właśnie dzisiaj zakupiłam nowy karmik.oj będzie w tym roku przy nim ptaków.
wiesz Danusiu bardzo lubię ten nawóz magiczna siła wprawdzie ogólnie mało używam chemii .ale ten wyjątkowo lubię.ja tez z powodu choroby mam nie okrytą hortensje debolistną ale rzeczywiście śniegu taka masa że może wytrzyma
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Gardenarium 21:56, 01 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
alinak napisał(a)
dziewczyny właśnie dzisiaj zakupiłam nowy karmik.oj będzie w tym roku przy nim ptaków.
wiesz Danusiu bardzo lubię ten nawóz magiczna siła wprawdzie ogólnie mało używam chemii .ale ten wyjątkowo lubię.ja tez z powodu choroby mam nie okrytą hortensje debolistną ale rzeczywiście śniegu taka masa że może wytrzyma


Jak śnieg zginie, to okryj wtedy. Będzie chyba odwilż.
Magiczną siłę polubiłam, jak zobaczyłam jej działanie na własnym podwórku, uwielbiam ten nawóz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 10:57, 03 gru 2010


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
czy magiczna siła jest tylko do hortensji?czy jest taka uniwersalna do wszystkich kwitnących?(ogodowych i tych w donicach?)
____________________
U Matki
Gardenarium 11:17, 03 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jest Bogdo też uniwersalny do ogrodu (można nim podlewać np. byliny, krzewy liściaste itp.)
Róże, hortensje, różaneczniki, te lepiej specjalnymi podlewać. Są też do pomidorów i truskawek nawet.


MOJE ARCHIWUM

Teraz postaram się pokazać swoje archiwum, najstarsze zdjęcia z roślinami. Na schodach eksperymentowałam z kolorami, zaczynałam od mocnych, jak widać poniżej.



Tutaj widać, że nie miałam jeszcze świerków posadzonych, ani żywopłotów tujowych.














____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:26, 04 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cd. mocnych kolorów, zanim zmieniłam zupełnie zestaw na bardziej stonowany








Budowa trwała, a ja powoli sadziłam szkielet ogrodu. Wielkie stożki przy furtce, świerki serbskie przy płocie, bukszpanowe kule.
Starałam się, aby zawsze trawnik ładnie wyglądał, mimo że nie było jeszcze kostki docelowej i ciągle coś ulegało zniszczeniu.










____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:34, 04 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak każdy, nie wiedziałam od początku, jaki mój ogród będzie miał ostateczny wygląd. Projekt był, ale ciągle następowały zmiany.

Pod tym dużym świerkiem posadziłam bukszpany i tiarelle. Są tam do dziś. Przybyło tylko innych roślin



Bukszpanowe kaczory, zanim wsadziliśmy je na miejsce docelowe, w specjalnie wybudowane donice z ociepleniem, przez kilka lat rosły w tych doniczkach i co zimę były dołowane do gruntu, a na wiosnę wyciągane.



Te schody przeżyły różne metamorfozy, oto jedna z nich. Już wtedy wiedziałąm, że za dużo kolorów to nie w moim typie.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies