Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogrodzie u Aguniady

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogrodzie u Aguniady

Klamber 01:32, 18 kwi 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
W końcu dopłynąłem do Twojego zielonego zakątka. Uwielbiam te widoki, również z niecierpliwością czekam na świeżą dostawę. Zauważyłem sporo nowości, wchodzisz w nowy sezon z rozmachem.
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
Klamber 22:26, 01 maj 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
anieszka 22:01, 24 maj 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
Witam cię imienniczko
Przyszłam się przywitać i podziwiać twój ogród.
____________________
Aga- Ogród na Cedrowej
akanta 18:18, 18 lis 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Witaj Aguniado,tak szkoda,że zniknęłaś.Podoba mi się taki ogród ,mamy podobne drzewa , kochamy róże i hortensje.Pozdrawiam.Czekam ,kiedy znowu się pojawisz.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
aguniada 18:01, 19 sie 2013


Dołączył: 29 gru 2011
Posty: 153
Drodzy znajomi, bliźsi i dalsi - chciałabym Was serdecznie pozdrowić i spróbować reaktywować swój wątek na Ogrodowisku, jeśli pozwolicie...
Ostatni rok obfitował w różne zmiany, głównie ogrodowe, ale też trochę życiowych. Miałam więc ograniczone chwile na odwiedzanie Was. Mam nadzieję, że to się zmieni!

Wiosna tego roku była dla nas bardzo pracowita w ogrodzie... Pokrótce, zmieniliśmy kilka miejsc dość diametralnie:
- przebudowaliśmy rabatę frontową, po zniknięciu zbiornika na gaz propan. Na rabacie został posadzony ogromny, około 4-metrowy cyprisik nutkajski, a wokół niego powstało poletko hortensji Silver Dollar (6szt.) do których dosadziłam 3szt. Vanille Fraise. Na tej rabacie mieszkają też różaneczniki Nova Zembla, Persy Wiseman, Schneekrone oraz Hoppy. Dla towarzystwa rosną tam także piwonie oraz tawułki Arendsa.
- przesadziliśmy ogromne pęcherznice Diabolo ze wspomnianej wyżej rabaty pod ogrodzenie. Żylistki, które tam rosły, poszły w dobre ręce
- przesadziliśmy wiąza Jacqueline Hillier
- przesadziliśmy świerka wężowego
- zbudowaliśmy nową rabatę wzdłuż południowej elewacji domu, która jest teraz rozrastającym się szpalerem hortensji Limelight, przeplatanych budlejami Border Beauty, z bodziszkami u stóp
- przebudowaliśmy tzw. rabatę wstydu, której wygląd bardzo mnie męczył - zniknęły z niej żylistki i pięciorniki, a w ich miejsce posadziliśmy żywotniki, kaliny, kosodrzewiny i lilie.
- dopracowaliśmy rabatę hortensjowo-różano-trawiastą... doszły tam kolejne, ostatnie już chyba róże oraz lilie.
- obsadziliśmy skrzynie na tarasie oraz pozostałe donice
- poddaliśmy renowacji meble ogrodowe, które zostały oszlifowane do 'kości' oraz zaolejowane
- ostatnio także zmieniliśmy wygląd rabaty leśnej, ze względu na fytoftorozę, która dotknęła różanecznik i cyprysik nutkajski. Na ich miejsce pojawiły się dwa nowe klony palmowe.

Mam teraz trochę więcej czasu i czas ten spowodował, że zaczęłam pisać o swojej pasji w sposób uporządkowany, na blogu Brzozowy Ogród - może będziecie mieli ochotę zajrzeć od czasu do czasu i zostać?

Zapraszam na spacer po sierpniowym ogrodzie:














Postaram się odwiedzić po kolei Wasze wątki, ale proszę o wyrozumiałość
____________________
W ogrodzie u Aguniady,
Mirka 19:21, 19 sie 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Zaglądam do Sebka i trafiłam do ciebie reaktywacja konieczna bo ogród cudny masz .pozdrawiam
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
aguniada 19:25, 19 sie 2013


Dołączył: 29 gru 2011
Posty: 153
Mireczko, bardzo dziękuję za powitanie! Brak czasu bywa dotkliwy, stąd dość długa przerwa...
Za chwilę wpadnę do Twojego ogrodu
____________________
W ogrodzie u Aguniady,
Joku 19:26, 19 sie 2013


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11944
Bardzo podoba mi się zestawienie niebiesko - fioletowej budlei z białymi hortensjami. To ostatnio jeden z moich ulubionych zestawów kolorystycznych.
Ogrom pracy wykonaliście w ogrodzie, który moim zdaniem i tak był piękny. Zapamiętałam twój stawek oraz cudne zestawienia kolorystyczne właśnie.
Dziękuję za odwiedziny u mnie. Spotykałam twój nick w innym wirtualnym miejscu, gdzie niekiedy zaglądam, niedawno nawet po cichu zaglądałam do twojego ogrodu.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Mirka 19:28, 19 sie 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
aguniada napisał(a)
Mireczko, bardzo dziękuję za powitanie! Brak czasu bywa dotkliwy, stąd dość długa przerwa...
Za chwilę wpadnę do Twojego ogrodu
U mnie ogród dopiero sie będzie zakładał na razie szkółka rośnie
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Agnieszka_B 19:29, 19 sie 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
Pięknie u Ciebie
Pozdrawiam i będę zaglądac
____________________
zapach-ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies