Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogrodzie u Aguniady

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogrodzie u Aguniady

KasiaWB 16:16, 30 gru 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
ale ładnie zazdroszczę wszystkim, którzy już mają docelowe ogrody i do tego takie przyjemne Czekam na więcej zdjęć. Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
aguniada 16:20, 30 gru 2011


Dołączył: 29 gru 2011
Posty: 153
Sebku, przy tarasie usypana jest łagodna skarpa, stąd wrażenie iż hosta jest bardzo wysoka... jej liście sobie spływają w rzeczywistości
Popcarol - dzięki za odwiedziny brzozy szybko rosną, więc jeśli Ci się podobają, sadź czym prędzej, choćby mniejsze parasolowate brzózki
Agnieszko - witam Cię serdecznie i dziękuję za miłe słowa
Kasiu, z systemem korzeniowym brzóz mam jedynie kłopot w pobliżu oczka wodnego... one ewidentnie zabierają pozostałym roślinom składniki pokarmowe, więc trzeba mieć to na uwadze przy nawożeniu... z listkami jesienią sobie radzę i sprzątam je kosiarką ... wiesz, że już nie pamietam nazwy tych lamp? zresztą, prawdę mówiąc chętnie wymieniłabym je na coś elegantszego...
KasiuWB - rozumiem, że Ty dopiero zaczynasz swoją przygodę z ogrodem? u mnie przez 5 lat zarosło całkiem nieźle, więc ani się obejrzysz, a i u Ciebie będzie busz dzięki za odwiedziny!
____________________
W ogrodzie u Aguniady,
agniecha973 19:53, 30 gru 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Witam imienniczkę i muszę pochwalić za ładne nasadzenia. Bardzo tu nastrojowo i naturalnie. Jeśli masz jakieś zdjęcia rabat różanych, to pochwal się. Interesują mnie rabaty, gdzie dominują róże, ale są czymś podsadzone i wkomponowane w rabatkę.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
annawu 21:02, 30 gru 2011


Dołączył: 17 gru 2011
Posty: 1881
agniecha973 napisał(a)
Witam imienniczkę i muszę pochwalić za ładne nasadzenia. Bardzo tu nastrojowo i naturalnie. Jeśli masz jakieś zdjęcia rabat różanych, to pochwal się. Interesują mnie rabaty, gdzie dominują róże, ale są czymś podsadzone i wkomponowane w rabatkę.



Mnie, też zainteresowałyby te rabatki z różami, i podpowiedź czym podsadzić róże, mam 12 krzaków
róż posadzone w jednym rzędzie, odległość róża od róży 1m.
____________________
Ania - W gródku Ani
Sebek 21:07, 30 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
annawu napisał(a)

Witam imienniczkę i muszę pochwalić za ładne nasadzenia. Bardzo tu nastrojowo i naturalnie. Jeśli masz jakieś zdjęcia rabat różanych, to pochwal się. Interesują mnie rabaty, gdzie dominują róże, ale są czymś podsadzone i wkomponowane w rabatkę.



Mnie, też zainteresowałyby te rabatki z różami, i podpowiedź czym podsadzić róże, mam 12 krzaków
róż posadzone w jednym rzędzie, odległość róża od róży 1m.


Myślę, że powinny to być luźne rośliny, przy różach musi być wzruszana ziemia - zerknij na hidcotową ile tam cudów, a między nimi róże - i rosną dobrze

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
hania 21:19, 30 gru 2011


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
Widzę kolejny piękny ogród taki zadbany,takie lubię najbardziej ...Witam serdecznie wśród przyjaciół ogrodów
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
ell 22:21, 30 gru 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Też się witam Agnieszko. Stworzyłaś bardzo fajny ogródek. Najbardziej podoba mi się zakątek z brzozami i trawami.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
Niage 22:38, 30 gru 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Witaj Agnieszko Podoba mi się u Ciebie Masz dużo nasadzeń zimozielonych, co mi też odpowiada. Zachwyciłam się pergolą. Co przy niej rośnie ? A i jeszcze na brzozy zwróciłam uwagę Nie mam, ale chciałabym posadzić odmianę jakąś niewysoką, może formę szczepioną na pniu, aby uzyskać formę parasola. Zastanawiam się ciągle.
____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
Wieloszka 00:31, 31 gru 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
I ja witam imienniczkę Nie będę oryginalna - pieknie u Ciebie!!! Będę częstym gościem w Twoim ogrodzie. Więcej zdjęć, plisss
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
aguniada 08:46, 31 gru 2011


Dołączył: 29 gru 2011
Posty: 153
Agnieszko-Wieloszko, witaj postaram się wkleić kilka zdjęć... dzięki!
Geniu, dzień dobry jeśli zastanawiasz się nad brzozami to może Youngii? ma przepiękny pokrój... przy pergoli rośnie z jednej strony pnącze (jakaś odmiana winobluszczu), z drugiej powojnik Jackmani... jesienią do towarzystwa dosadziłam piękną różę Utersener Klosterrose oraz Compassion... myślę, że pergola zyska na urodzie...
Elu, witaj pod brzozami
Haniu, ja również Cię witam
Aniu, Agnieszko - prawdziwą przygodę z różami zaczęłam wiosną, dlatego większość zdjęć to zbliżenia kwiatów - nie mogłam się naciszyć ich urodą, a poza tym krzaczki nie urosły aż tak, żeby można było fotografować całe rabaty... co do towarzystwa dla róż, to ja podsadziłam przetacznikiem, lawendą, ostróżkami, gipsówką, i dąbrówką rozłogową... zobaczymy jak to będzie wyglądało w kolejnym sezonie...

zostawiam kilka zdjęć i lecę oglądać Wasze ogrody!:






























____________________
W ogrodzie u Aguniady,
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies