Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dolina Tęczy

Pokaż wątki Pokaż posty

Dolina Tęczy

hanka_andrus 13:35, 21 mar 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
A ja lubię taki mix roślin, bo jedne zakwitają, potem inne i jest ciągła rotacja i stałe kwitnienia....
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Milka 13:37, 21 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
arcobaleno napisał(a)
Irenko - dziękuję ! Ta rabata to mój misz-maszowy kwiatowy raj Wszystko tam sadzę co ładne i się tylko zmieści - wiem, że będę przesadzać, ale co cieszy oczy bo widzę ją z kuchni no i jest zaraz przed domem


bo patrząc na nią, czujesz; dusza śpiewa, umysł gra"
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gabriela 14:11, 21 mar 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
arcobaleno napisał(a)
Na rabacie przed domem zaczyna się coraz więcej dziać



]


Jak kwietny strumyk, śliczne.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
arcobaleno 19:46, 21 mar 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Dziś kolejna porcja ogrodowej pracy za nami

Mąż skończył wygrabiać trawnik i wysypał go antymchem.
Ja wzięłam się za porządkowanie truskawkowego zagonka, ale taki tam meksyk, że zmrok mnie zastał w połowie pracy
Podwiązałam na nowo glicynię, wycięłam chory pęd i spryskałam topsinem - jutro dam jej trochę kompostu i mam nadzieję, że będzie ładnie rosla

Rozgarnęłam kopczyki przy hortensjach - trochę zmarzły ale widać, że nie calkiem - będą kwiaty

I zobaczcie co mnie dziś powaliło na kolana ! Ja chcę taaaaaaaak!



Wszystko mi się tu podoba - i ten kamienny mur i gęsta wisteria i te hortensje - po prostu bajka!

Więcej zdjęć tu:

http://greigedesign.blogspot.com/
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Netka 20:03, 21 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Ja też najbardziej lubię tą Twoją rabatę przed oknem kuchennym wygląda super
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
arcobaleno 20:27, 21 mar 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Netko - no sama jestem ciekawa co w tym roku się tam będzie działo

Chodziłam dziś koło moich azalii japońskich i rododendronów - sprawdzać jak przezimowały.
Nie wiedziałam, że azalie mozna ciąć. Kwitną mi co roku ładnie - teraz też mają sporo pączków - ale dzisiaj w necie trafiłam na to:

http://www.pudelko.com.pl/ogrody_japonskie/rosliny_ogrodu_japonskiego/azalie_japonskie

i tu z mają :

http://majawogrodzie.tvn.pl/115,Ciecie-azalii-japonskich,porada.html

I teraz wiem na pewno, że pokuszę się w tym roku o takie cięcie
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Malgolinka 13:31, 22 mar 2012


Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 39
Marto masz prześliczny ogród i dom Zaglądałam do Ciebie jeszcze na FM

Podoba mi się ten jak to nazwałaś chaos Ogród ma być kolorowy i nieprzewidywalny Będę do Ciebie zaglądać, bo zawsze jest u Ciebie tak kolorowo i wesoło
____________________
Pozdrawiam Małgosia Ogród Małgolinki
Dasia 19:34, 25 mar 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Hej,
lubię tu zaglądać na poprawę humoru. Na FM i bloga też zaglądałam. Te bajkowe zdjęcia i atmosfera wątku zarażają optymizmem
Pozdrawiam
____________________
Biały domek pod lasem
arcobaleno 21:08, 25 mar 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
małgolinko, Dasiu - cieszę się, że lubicie do mnie zaglądać

Ależ pracowity weekend za mną - ile na tym ogrodzie jest roboty to szok!

Już nawet nie pamiętam co dokładnie porobiłam Ale caly czas w toku pozimowe porządki...

Trochę też poprzesadzałam, podosadzałam - czy to się nigdy nie skończy??? )

Najbardziej jestem zadowolona z tego nasadzenia - Pan Bukszpan dostał mi się od Teściów i trafił na rabatkę przy tarasie





Jest naprawdę gęsty i w świetnej kondycji! Mam nadzieję, że się dobrzew przyjmie..(tfu!tfu!)



A tu w porównaniu do tych, które dostałam kilka dni temu (będą rosły w tych koszach):



No i teraz chciałabym się Was poradzić w sprawie cięcia - te dwa już lekko przycięłam - będę je próbowała uformować w stożki. A ten ostatni jest taki zdrowiutki i przysadzisty, że chciałabym zrobić z niego kulę - tylko OMG ! Jak to zrobić, żeby nie zepsuć?? Czy nożyce elektryczne będą odpowiednie, czy lepiej sekatorem??? Czy zacząć formować od samego dołu, czy łatwiej będze zrobić kulę na pniu, bo jednak z jednej strony ma ten pień trochę odslonięty..
Danuuuusiu - poradzisz???
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
arcobaleno 21:17, 25 mar 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
I tak szybciutko kilka zdjęć weekendowej wiosny







____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies