Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dolina Tęczy

Pokaż wątki Pokaż posty

Dolina Tęczy

Netka 20:47, 18 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Arco, ja z innej beczki zupełnie ... jak duży jest Twój taras ? planujemy zrobić ponad 7 na 5 metrów, a Twój wydaje się taki w sam raz ...
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
arcobaleno 20:55, 18 mar 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Dziękuję za rady kochani !
Bo szczerze mówiąc płakać mi się chciało jak to zobaczyłam...
mam nadzieję, że naprawdę uda mi sie je uratować, zabrałam je już do domu, do suchego, chłodnego pokoju...

Bukszpany wsadziłam do donic a te do wiklinowych koszy, nie wiem tylko czy mogę je już podciąć, czy poczekać aż dadzą znać, że im w nowym miejscu dobrze?

Zabieranie roślin na zimę do piwnicy to nie problem - babcia udostępnia mi na ten cel jedno pomieszczenie w swojej piwnicy - a takich roślin do zimowania co roku mam kilka, więc za jednym transportem się zabiorą

Narobiłam się w ten weekend jak głupia - aż odciski mam A pracy jeszcze ho-ho! Dobrze, ze tydzień ciepły się zapowiada to porobię sobie spokojnie po pracy

Ja obrabiam rabaty, porządkuję, wyrywam chwasty, podcinam, podsypię roślinkom świeżego kompostu - niech im się dobrze rok zacznie

Mąż wertykuluje trawnik, jutro może zrobimy miejsce na ognisko, żeby było gdzie badyle palić

Na ogrodzie coraz więcej kolorów - królują oczywiście krokusy




____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
arcobaleno 20:59, 18 mar 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Netko - zabij mnie - nie pamiętam dokładnie ! Ale chyba właśnie długości ma 7 m, tylko, że na 3 a nie na 5

Jeszcze trochę wiosennych cudów









____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
arcobaleno 21:01, 18 mar 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238






Lecę czytać o cięciu bukszpanów
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
marzena 21:04, 18 mar 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
krokusy cudniaste cebulice ( ? ) piękne
____________________
marzena O....!
arcobaleno 21:09, 18 mar 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
marzeno - no właśnie - chodzi Co o te niebieskie? To chyba cebulice, choć nie jestem pewna - nawet dziś się z mamą nad tą nazwa zastanawiałyśmy
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
nika 21:35, 18 mar 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Piękna wiosna już u Ciebie Marto Tak kolorowo i wesoło
A odciski po weekendzie mamy chyba wszyscy
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
Ana 22:27, 18 mar 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Marta cudownie!! I na prawdę tęczowo Chyba będziesz musiala zaprosić mnie na kawkę
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
marzena 22:35, 18 mar 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Marta, tak, chodzi mi o te niebieskie ... czyli cebulice ?
mam cebulice ale dopiero wysuwają się powoli spod ziemi...
____________________
marzena O....!
arcobaleno 11:29, 20 mar 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Moje cebulice cos powoli się rozrastaja a mnie sie już marzą niebieskie kępki

Wczoraj przycięłam bukszpany - niezłą zagwozdkę z tym miałam bo są w nieco zwichrowanym stanie i cięzko nawet jakiś zamysł do nich powziąść,... O kulach z nich to już nawet nie marzę, może kiedyś uda się coś w rodzaju stożka lub kropli z nich uzyskać..na razie cięłam, zeby pobudzić wrost, czyli prawie wszystkie gałązeczki po trochu.

Dziś wyjątkowo siedzę z chorym dzieciem w domu, może w porze drzemki uda mi się wyskoczyć na ogród i obrobić trochę truskawki - posadziłam je w tamtym roku (pierwszy raz w życiu) na świeżo zrobionej skarpie (która z resztą cała wysypana była korą) - nic z nimi nie robiłam, więc się rozlazły jak głupie Szkoda mi trochę miejsca na skarpie, ale są takie fajne te sadzoneczki, więc na ten rok jeszcze je zostawię a potem pomyślę nad jakims osobnym zagonkiem. Teraz poprzycinam im suche wąsy, odchwaszczę, spulchnię i zgrabię te nieszczęsną korę - ogólnie z kory jestem zadowolona - ale wysypanie nią skarpy na której rosną lisciaste drzewa (śliwki i leszczyny) to była porażka roku - spróbujcie powybierać spomiędzy kory te śliwki, liście i orzechy Poza tym kora zsypuje się ze skarpy i mnie wkurza... wkurzają mnie tez chwasty (kogo nie? ) i wygląd tej gołej ziemi, bo skarpa jest świeża, roślinek mało i młode a na dodatek cała jest poprzerastana starymi korzeniskami od tych śliw i leszczyn - ciężko tam z nasadzeniami,....a znajduje się naprzeciw tarasu i chciałabym, żeby wyglądała jakoś !
Eh - w tym roku, będę musiała więcej przy niej przysiąść bo to w sumie największa i najtrudniejsza rabata w ogrodzie.
Zależy mi, żeby zarosła i byla cala zielona, myślę, więc nad zadarniajacymi - poluję na kopytnik bo bardzo mi się on podoba i jest zimozielony - miał ktoś z Was z nim doświadczenie? Ciężko go znaleźć...
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies