Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dolina Tęczy

Pokaż wątki Pokaż posty

Dolina Tęczy

Joaska 13:29, 15 mar 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
arcobaleno No własnie , muszę jeszcze wywalczyć sobie miejsce przy oknie albo zrobię dwa jedno dla moich majsterkowiczow a drugie dla mnie\
monitko no u nas garaż mimo że jest planowany dwustanowiskowy to i tak w rozmowach jego przenaczenie odbiega bardzo od trzymania samochodów, owszem też tam będą pojazdy ale raczej takie jak kosiarki, pilarki, wertykulatory itp., więc walkę o stół ogrodniczy mam dość uproszczoną
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
GabiK 13:32, 15 mar 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Joasko, a samochody gdzie? Drugi garaż? Bo ja po pierwszym roku z garażem nie wyobrażam sobie już zimy ze skrobaniem samochodu.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Martek 13:35, 15 mar 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Pszczelarnia napisał(a)

A wczoraj wreszcie uruchomiłam mój garażowy kącik ogrodnika

Posiałam trochę kwiatków, obcięłam zimujące w piwnicy pelargonie bluszczolistne, a ta, która zimowała na jasnej i chłodnej klatce schodowej ma się całkiem dobrze, więc tylko ją nieco przycięłam (a gałązki spróbuję ukorzenić).
Przywieźliśmy też z zimowej kwatery oleandrowe drzewko - niestety pączki jakie wypuścił na jesień obeschły przez zimę, nie wiem więc czy zaszczyci nas kwitnieniem....ale i tak je uwielbiam
Wyciagnęłam też z piwnicy dwie ogrodowe hortensje - niech sobie juz powoli rosną przy oknie

Za radą babci podpędzę też nieco cebule mieczyków

A tak sobie zorganizowałam pracę - strasznie się cieszę z tego miejsca!



Uploaded with ImageShack.us


Urokliwy kącik jakby zaraz miało się zasiąść do herbatki w delikatnej ,porcelanowej filiżance ...,nie do "czarnej"roboty )))Podpisuję się pod zdaniem Pszczółki
Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Piękny kącik do robótek ogrodowych. A jak się pędzi cebule mieczyków?
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
arcobaleno 13:53, 15 mar 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Nasz garaż też nie jest wielki (nie wiem ile ma muszę spytać D.) - po bokach nie ma dużo miejsca, ale z przodu ma trochę, więc tam stoją stoły i regały
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Joaska 14:35, 15 mar 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
GabiK napisał(a)
Joasko, a samochody gdzie? Drugi garaż? Bo ja po pierwszym roku z garażem nie wyobrażam sobie już zimy ze skrobaniem samochodu.

Nie no w dwustanowiskowym to chyba miejsce w zime na 1 samochód się znajdzie a jak nie to wiata przecież nie wyniosę regałów z kwiatkami na dwór
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
arcobaleno 10:48, 18 mar 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Dziewczyny pomożcie!

U Danusi napatrzylam się na bukszpany w donicach i zapragnęłam mieć takie u siebie (kiedyś miałam dwa malutkie, ale mi zmarniały - byłam wtedy mocno początkujacą ogrodniczką ).
Okazalo sie to całkiem łatwe w realizacji bo mama bez problemu dała mi dwa wyrosnięte okazy od siebie z najdalszej części ogrodu.
Są one jednak trochę zaniedbane, nigdy nie podcinane, po zimie pożołkłe...chciałabym zaczać formować je w kule - czy przy takich dorosłych okazach to w ogóle możliwe? Jak je mocno mogę ciąć? Kiedy się do tego zabrać - czy już teraz, zaraz po przesadzeniu?

Wkrótce mam dostać jeszcze jeden bukszpan - z tego samego miejsca od Mamy, tyle, że kilka lat temu zwykopany przez moją teściową i otoczony opieką - wyrósl na piekny okaz! Tego jednak nie odważę się wsadzić w donicę, żeby mu nie zaszkodzić - poszukam dla niego miejsca w ogrodzie

A to te dwa, które dostałam od Mamy





____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
arcobaleno 11:46, 18 mar 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Dziewczyny RATUNKU!!!!

Wlasnie weszłam po nocy do garażu a tam w doniczkach z pelargoniami i cebulami mieczyków biała pleśń! Było bardzo wilgotno w nocy (wracaliśmy o północy z kina to mgła jak mleko) i dlatego ta zaraza się rozprzestrzeniła ! Boje się strasznie o oleandra i młode hortensje no i szlag mnie trafia na te oporządzone i przycięte pelargonie, które przezimowały w piwnicy i o te podpędzane cebule mieczyków, kóre już korzonki puściły ! Wystawiłam teraz całe to zarażone towarzystwo na dwór, żeby się przewietrzyło i chyba zabiorę do domu, ale czy da się to jeszcze uratować? Czym pryskać? Jutro z rana od razu do ogrodnika popędzę po jakiś środek.
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Sebek 13:43, 18 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Spryskaj wszystko topsinem lub innym na grzyba. Pomoże.


A bukszpany ładne
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
zielona11 16:52, 18 mar 2012

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Ooo, znajomy domek z innego forum Cieszę się, że Cię tu znalazłam - będzie więcej tego Twojego magicznego ogrodu
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
Martek 16:59, 18 mar 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Słońce i powietrze osuszą ,ale ostrożnie ze słońcem ! I jak Sebek pisze może czymś spryskać i do suchego pomieszczenia .Wyrośnie.
Co do bukszpanów w donicach licz się z tym,że w donicy na wierzchu nie przezimują będziesz musiała albo zadołować ,albo wkopać do gruntu
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies