Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój przyszły ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój przyszły ogród

ewalm 13:29, 06 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 13:34, 06 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Iwciu, a zrób jeszcze zdjęcie z tarasu, takie na wprost , z tym ogrodzeniem, gdzie ma byc placyk, pergola itd.
to można wrysowywać w paincie różne propozycje
____________________
Ogródek na trzy lata
Iwcia 13:43, 06 lut 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
a proszę bardzo. Dwa ujęcia bo akurat słonko mi świeci (za to lubię ten dom - zimą słońce genialnie dogrzewa)
____________________
Mój przyszły ogród
ewalm 13:53, 06 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
a wysokość ogrodzenia i odległość między słupkami znasz? - jako punkt odniesienia dla wielkości roślin
____________________
Ogródek na trzy lata
Iwcia 13:53, 06 lut 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
a co to jest ta zielona skrzyneczka na zdjęciu z pompami?
a to właśnie domek pompy (dzieło i pomysł mojego męża). A te 2 okrągłe betony to dekle od studni na deszczówkę. To jest słoneczne miejsce, choć myślę, że z czasem cienia przybędzie (szmaragdy, drzewka owocowe).
(nie zostanie Ci jakaś kostka po rozebraniu podjazdu z przodu?)
jak już zdejmę, to nie chcę jej widzieć na oczy najpiękniejsza to ona nie jest. Dam inną jeśli już. A ja się cieszyłam że ten jeden dekiel trawa mi zaczyna porastać. I znów jak nie urok to sraczka - tam był cień tu zbyt dużo słonka i roślin nie ma zbyt dużo do wyboru. Czy ten niebieski kolor lawendy nie będzie tu jak kwiat do kożucha???

Panel ogrodzeniowy ma 2,5m szerokości, wysoki na dziś 1,20 ale będzie ciut podniesiony bo dojdzie podmurówka jak sąsiad określi wysokość swojej działki - tych chaszczy.
____________________
Mój przyszły ogród
ewalm 14:00, 06 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
no przecież nie musisz tak robić
ale ciężko bedzie te pompy schować całkiem
jak ogrodzenie ma 1,20 to te wierzby za niskie narysowałam
zamiast lawendy może być coś innego, jakakolwiek obwódka:możesz sadzić wytrzymałe na słońce jednoroczne, albo bukszpan nisko przycięty a domek pompy przemalować na biało i dorzucić jakiś ozdobny gadżet ogrodowy, albo donicę z biało kwitnącymi jednorocznymi można ustawić na kostce itd, itp..
____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 14:34, 06 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
można spróbowac tak:
skala jest mocno niedoskonała, ale:
na pergoli, powojniki, ew. z różą, poniżej jeszcze jakieś róże niskie przy bukszpanie
przy ławeczce dorzucic niskie byliny, funkie abo zurawki, bo tam tuje zacienią
na środku żywopłot z cisów jako tło, a na tym tle nisko szczepiony klon "Carnival, miskanty, kule z bukszpanu
pod brzozą bluszcz zapuszczony na podmurówkę i na ziemię, jeżeli dadzą radę dzieki nawadnianiu, to w bluszczu moga być funkie
przed placykiem (patrząc od strony domu) jakiś świerk, pod nim hortensje, przed nimi piwonie (to już się nie załapało na rysunku)
____________________
Ogródek na trzy lata
Iwcia 16:16, 06 lut 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
a domek pompy przemalować na biało i dorzucić jakiś ozdobny gadżet ogrodowy, albo donicę z biało kwitnącymi jednorocznymi można ustawić na kostce itd, itp.. no jesteś genialna z tym białym domkiem
no przecież nie musisz tak robić Ewo Twoje rady są bardzo cenne dla mnie!!!!! tylko ta lawenda chyba tu nie pasuje - nie te klimaty. Nie bardzo tylko kumam gdzie dałaś te piwonie - "przed nimi" czyli nadal przed świerkiem czy dalej wzdłuż płotu? Fajnutko
____________________
Mój przyszły ogród
Iwcia 16:33, 06 lut 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
aaa chyba załapałam z tymi piwoniami w sumie ma wyjść z tego taki powiedzmy półokrąg? A dalej rozumiem bez zmian, ekran z cisa i rząd RH.

Jak ja lubię białe bibeloty - skąd wiedziałaś??? To tak a propos jeszcze domku zielonego...
____________________
Mój przyszły ogród
ewalm 21:12, 06 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
ta lawenda chyba tu nie pasuje - nie te klimaty
tak, racja
więc może bukszpan?, wtedy będzie biało-zielono właśnie
albo myśleć dalej, jak je wkomponować, albo próbowac chować pompy itd. tylko wszelkie pojedyncze rzeczy, rośliny posadzone w trawniku mocno utrudniają koszenie
można maskować pokrywy kostką, o takim rozwiązaniu pisała gdzieś Danusia
a domek biały bo ogród biało-zielony i wspominałaś o upatrzonych rzeczach do ozdobienia wejscia do domu - znaczy, że lubisz takie elementy tworzące klimat..
____________________
Ogródek na trzy lata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies