Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w cieniu brzozy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu brzozy

Sebek 08:46, 12 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj - piękne bylinowe rabaty

Żywopłot z cisa super będzie, już nawet dość spory, ale nie za rzadki?
Ja bym dosadził po jednej sztuce do środka...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 08:49, 12 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Moja Constance Spry rośnie w cieniu bym powiedziała bo od wschodniej strony muru i w dodatku najbliżej słupa gdzie pnie się ten potężny winobluszcz. Jestem zadowolona z jej wyników. W tym roku popuszczała pędy po 2 metry i wylazła na czubku wiśni Umbraculifera a nawet ją przerosła o pół metra
Idzie do słońca, ale jej kwitnięcie w tym cieniu też mnie zadowala.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
madlen 10:45, 12 sty 2012

Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 260
Witam Cię już mi się u Ciebie podoba . Proszę napisz jakie to róże
abiko 10:54, 12 sty 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8404
Super Agato, że założyłaś jednak swój wątek Piękne te róże, chyba wpiszę je na swoją różaną rabatę, a gdzie można zdobyć takie piękne pergole?
Czekamy na więcej zdjęć
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
finka 12:59, 12 sty 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
witaj Agato, piękny ten Twój bylinowy ogród. Nie wspomnę o różach...też mam Constance Spry - to jedna z moich ulubionych. A ta fioletowa to...?Napisz nazwę odmiany. U mnie też przewaga bylin i wciąż ich przybywa...
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
Pszczelarnia 13:10, 12 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Witaj, oznacza to, że przed Ogrodowiskiem sadziłaś graby i cisy! I to mi się podoba. I róże!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ircia 14:23, 12 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Witaj Agato! Bardzo podoba mi się twoje zestwienie fioletowych róż z szarymi bylinami. Zestawienie chłodne, ale bardzo, bardzo ciekawe
____________________
Ogród Irci
laurowisnia 18:39, 12 sty 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i zapraszam częściej.
Aniu, Constance jak pewnie większość wie kwitnie raz, u mnie atakują ją głównie mszyce, czasem coś ją podgryza, nie choruje. Jak pojawiają się pierwsze szkodniki staram się jak najszybciej opryskać np. wyciągiem z pokrzywy.
Danusiu, podziwiałam tę różę u Ciebie razem z całym ogrodem. Mój krzew ma również wystawę wschodnią i też wyciąga się do słońca w prawo, więc sama muszę trochę pędów przyginać w lewo.
Sebku, wlaśnie szukając informacji jak pielęgnować żywopłot z cisa trafiłam na Ogrodowisko i dopiero tutaj poczytałam co sądzi o odległościach nasadzeń w takich żywopłotach Danusia. Porobiłam sadzonki w tamtym roku przy jego cięciu wiosennym, zobaczę ile się przyjmie i zdecyduję czy sadzić te maleństwa pomiędzy. Obserwowałam Twoje perypetie z rabatą kamienną - ciekawa jestem jaki będzie efekt na wiosnę?
Agnieszko trochę to trwało, ale jestem. Podpory te zamówiłam przy zakładaniu bramy i balustrad na balkony u miejscowego rzemieślnika. Poczytałam u Ciebie, że plany obsadzeń skarpy posuwają się do przodu. Na pewno problemem będzie podlewanie młodych nasadzeń.
Finko, ta fioletowa róża to Rhapsody in Blue.
Ewo, o cisie pisałam wyżej, a grab jest młody, roczny, chociaż myślałam o nim już wcześniej, ale nie mogłam się zdecydować gdzie go posadzić.
Ircia, wpadłam i widziałam bujnie kwitnące róże i lawendy. Może pamiętasz jak się nazywała niebieska roślina w donicy podsadzona lobelią?
C.d. nasadzeń.
Rabata lawendowo-różano-powojnikowa.

Kratkę chętnie bym wymieniła.
Róża Chinatown przy tarasie.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
madlen 18:45, 12 sty 2012

Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 260
czy róza Rhapsody in Blue. posadzona przy każdej pergoli jest w jednej ilości czy np. dwie sztuki ? , ile obecnie ( na tym zdjęciu ) mają lat?
ircia 19:45, 12 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Agato, ta niebieska roślinka to najwyczajniejsza psianka! Kupno jej to nie był mój pomysł, ale mój M. bardzo chciał, więc ustąpiłam. Kupiliśmy 2 drzewka i tak nam cudnie kwitły w zasadzie to aż do grudnia. Straszne wodopije No ale też stały przy południowej ścianie. Kochają słońce)
A powiedz jeszcze, dlaczego chcesz wymienić tę kratkę?
____________________
Ogród Irci
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies