Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w cieniu brzozy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu brzozy

laurowisnia 10:34, 19 sty 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Zbigniewie przejrzałam Twoją wizytówkę, bujnie kwitną u Ciebie rośliny, napisz ilu letnią masz piwonię drzewiastą, zastanawiam się kiedy moje tak urosną. Zainteresowały mnie postrzyżyny jałowca - na wiosnę będę swojego trochę młodszego przycinać.
Zainteresował Cię murek, więc pokażę ten, który mam w dolnej części ogrodu - zdjęcia z grudnia.


____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Sebek 23:08, 20 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Bardzo mi się podoba - dużo masz tych podwyższonych rabat
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
laurowisnia 11:41, 21 sty 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Masz rację Sebku, tak to wyszło, gdy ma się spadki na działce.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
aguniada 10:00, 24 sty 2012


Dołączył: 29 gru 2011
Posty: 153
przepadłam w Twoim ogrodzie, Agatko! oczywiście najbardziej zachwycają mnie róże - bom ich miłosniczka, przede wszystkim angielek - ale też towarzyszące im rośliny u Ciebie tworzą całościowy piekny dla oka widok... przekonałam się ostatecznie do zakupu Rhapsody in Blue
ach, muszę też pochwalić szpaler szałwii omszonej...
pozdrawiam serdecznie, A
____________________
W ogrodzie u Aguniady,
wanda7 11:05, 24 sty 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
I ja tutaj dzisiaj zawitałam w pierwszym dniu mojej rejestracji na forum. I co widzę? Cudowny romantyczny ogród różany, o jakim marzę. Dorodne zdrowe krzaczki. A Rapsody in Blue nie widziałam nigdzie w tak pnącej formie. Wiele osób na nią narzeka, doceniając jedynie oryginalny kolor. MIałam ją na swojej liście zakupów, potem wykreśliłam, ale chyba znowu wpiszę pod wplywem widoków, jakie tu u ciebie ujrzałam.
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
laurowisnia 17:45, 24 sty 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Dziękuję dziewczyny, na Rhapsody namawiam, nie przemarza i jest pełna wdzięku. Idę Was odwiedzić.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 20:56, 25 sty 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Moje najstarsze drzewo w ogrodzie. Jest to platan kształtowany przeze mnie i męża w formie parasola od samego początku. Wszystkie pędy pionowe wycinamy na wiosnę i wtedy jest płaski.

____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
wanda7 21:15, 25 sty 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Świetnie wyglądają takie parasole z drzew. Ja próbuję w ten sposób formować jesion.
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
laurowisnia 09:47, 26 sty 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Ciekawe jak Twój wygląda? Jesion jest chyba silnie rosnącym drzewem, chyba trudno go utrzymać w ryzach?
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Pszczelarnia 11:20, 26 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Laurowiśnio, wspomniałaś o dereniu rozłogowym. Możesz mi go pokazać u Ciebie? Właśnie myślę o pobraniu sadzonek z niego. Widziałabym taki szpaler: dereń o czerwonych pędach i drugie piętro niższe - właśnie ten (jeśli to jest ten). Piszesz, że wolno rośnie - i to mnie zdziwiło nieco.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies