Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w cieniu brzozy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu brzozy

Sebek 20:08, 27 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
laurowisnia napisał(a)
Ciekawe jak Twój wygląda? Jesion jest chyba silnie rosnącym drzewem, chyba trudno go utrzymać w ryzach?


Jesion na pewno - chyba, że jakiś szlachetny...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
laurowisnia 10:50, 28 sty 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Ewo nie posiadam więcej zdjęć z ogrodu, będę dopiero to nadrabiać od wiosny.
Swój dereń rozłogowy kupiłam właśnie po to, aby pięknie mi się rozrósł swoimi rozłogami, ale stoi w miejscu od trzech lat. Na pewno ma nie najlepsze warunki, rośnie na skarpie w rejonie korzeni brzozy, jednak inne rośliny obok mają lepsze tempo. Możliwe, że potrzebuje więcej wilgoci. Przesadzę go na wiosnę.
Może u kogoś innego lepiej rośnie?
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
wanda7 10:55, 28 sty 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Agatko, faktycznie jesion jest ogromnie ekspansywny i w miejsce jednej przyciętej gałęzi wyrasta szybko kilka nowych. Trudno go okiełznać.
Co do derenia, to mam tak samo jak ty. Rośnie kilka lat , a rozłogow nie ma. Twoja diagnoza jest trafna. Pewnie zarówno mój, jak i twój mają zbyt sucho. Kiedy w lipcy przychodzą upały, to on pierwszy ze wszystkich krzewów zwiesza smętnie listki.
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
laurowisnia 10:58, 28 sty 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Czyli przesadzam go w jakiś kąt i niech sobie trwa.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Igor 11:03, 28 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 236
Agata, piękny ogród stworzyłaś. Podwyższane rabaty coś niesamowitego.
Te rośliny wyrastające ze szczelin kamieni- na prawdę jestem pełen podziwu.
Zestawienia szałwii z różą bardzo udane. Będę zaglądał i się inspirował czasem
____________________
alinak 00:08, 29 sty 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
dziewczyny musicie wiedzieć o takiej zasadzie dobrego i złego drzewa dla towarzystwa roślin. brzozy akurat korzenią się płytko i w ich pobliżu krzewy lubiące tek jak dereń ziemię wilgotną nie mają szans dobrze rosnąć , to podobnie jak pod orzechem . pisze się i liściach , ale to połowa prawdy a cała to to że te drzewa korzenią się płytko i zabierają wodę . to samo dotyczy świerka . pod starszym rozległym drzewem świerka mało co może sobie dać radę
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
laurowisnia 10:43, 29 sty 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Igorze, dziękuję i zapraszam. Te rośliny w szczelinach to skalnice.
Alino ja już to wypraktykowałam na własnej skórze, z nasadzeń pod brzozą nie zrezygnuję, ciągle tam pod nią coś zmieniam, zobaczymy.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
badara 11:06, 31 sty 2012


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 1347
Piękne masz róże,Rapsody miałam kiedyś w planach,ale jakoś na nią nigdy nie trafiłam,ta różowa piękność to może być Heritage ,dla porownania wklejam moją


Czekam na wiosenne zdjęcia ,murki z kamienia the best
____________________
Cały rok w ogrodzie zapraszam http://www.zkwiatkanakwiatek.blogspot.com/
laurowisnia 11:13, 31 sty 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Dziękuję za pomoc i za fotkę, ale to nie ona, mam tą różę w ogrodzie, ale jakoś jej nie uwieczniłam.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Gabriela 11:38, 31 sty 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
laurowisnia napisał(a)



Witaj, sąsiadko. Z której strony Krakowa masz ogród? Coraz więcej "kołokrakowiaków" tu mamy.
Podziwiałam Twoje piękne róże, szczególnie tę Madame Issak Pereire, wkleiłam ją zeby się pozachwycać,
u Ciebie dużą i bujnie kwitnącą. Liczę na podobny rozmiar u siebie. Zdradź kto Ci zrobił te fajne metalowe podpórki pod róże, może być na PW.
Bardzo podoba mi się te murek z kamienia, utkany roślinkami, też jedno z niezrealizowanych marzeń.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies