Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w cieniu brzozy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu brzozy

laurowisnia 00:16, 12 sty 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Witam wszystkich ogrodowych pasjonatów.
Swoje pierwsze rośliny zaczęłam sadzić 6 lat temu, z tym, że na początku była to zabawa głównie bylinami, a nawet roślinami skalnymi, które trudno było zdobyć. Wtedy nie lubiłam iglaków, których walory dekoracyjne doceniłam dopiero niedawno. Moje pierwsze drzewka spałaszował karczownik. Po zimie wyciągnełam ze śniegu zaostrzone na ołówki patyczki miłorzębu, klonu palmowego i gruszy. Nadgryziona laurowiśnia i wiąz Jacqualine Hillier się utrzymały i są do dzisiaj. Ta przygoda wyleczyła mnie na jakiś czas z sadzenia drzewek i krzewów.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
monteverde 00:39, 12 sty 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Cześć fajnie zaczęłaś, widzę piękna różę, szałwię, chyba eukomisa, no i czekam na dalszy ciąg
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
laurowisnia 00:42, 12 sty 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Niestety nie posiadam dużo zdjęć z ogrodu więc wiele na razie nie pokażę, ale od wiosny będę miała co nadrabiać.
Działka ma kształt prostokąta, część z domem jest jakieś 2 metry powyżej dalszej części ogrodu tak, że z tarasu widzę prawie wszystko co rośnie poniżej i trochę tego nie lubię.

To jest część mojej południowej granicy działki. Na początku nie chciałam sadzić wzdłuż niej regularnego żywopłotu, aby nie zacieniać działki. Obecnie jednak to zmieniam gdyż za nią przebiega droga i chcę się od niej powoli odgrodzić. Na części posadziłam żywopłot z grabu na zewnątrz, który nie wiem czy dalej pociągnąć. Od środka - w tym roku - posadziłam odcinkami cis pomiędzy krzewami, które już wcześniej były wsadzone.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
monteverde 00:48, 12 sty 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Na pewno ładnie to wygląda
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
laurowisnia 00:56, 12 sty 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Witaj monteverde!
Ta róża to Constance Spry, a eukomis mam tylko jeden w doniczce - obecnie w garażu, a to są naparstnice.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
marzena 01:03, 12 sty 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Witaj laurowisnio jak masz na imie ?
Bardzo podoba mi się ten ładny zakątek Ciebie ... pokaż więcej swojego ogrodu
miło, ze do nas dołączyłaś, pozdrawiam
____________________
marzena O....!
laurowisnia 01:38, 12 sty 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Witaj Marzeno - mam na imię Agata.
Po prawej stronie od tarasu na końcu ogrodu mam część owocowo-warzywną. Bliżej znajdują się rabaty z największą ilością roślin kwitnących. Tłem dla nich ma być kawałek żywopłotu z cisów Hicksii posadzony trzy lata temu. Na razie - co widać na fotkach -nie spełnia jeszcze swojej roli.

____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Gardenarium 08:11, 12 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj Agatko, już i się podoba, tak romantycznie i róże te same, które ja także kocham. Też mam Constance Spry, a te fioletowo-niebieskie mam u mamy.

Och, nadrabiania zdjęciowego Cię czeka, bo chcemy zobaczyć jak najwięcej kwiatów które u Ciebie kwitną
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anna_lastowska 08:26, 12 sty 2012


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Agatko, ale u ciebie bujnie !!! Takie urokliwe klimaty...
Ja mam dom na stoku i też - niestety i stety - widzę wszystko w ogrodzie.
Czy Constance jest podatna na choroby? U ciebie pięknie rośnie
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
Wieloszka 08:32, 12 sty 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Witaj Agata,
piękne te fioletowe róże ( w moim ulubionym kolorze) Nastrojowo u Ciebie, ale dlaczego tak mało zdjęć? Obiecaj poprawę
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies