Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w cieniu brzozy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu brzozy

Urszulla 19:12, 23 maj 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Świetnie posadzone kamasje

Czyli z tego co mi napisałaś to ze ślimaksem się nie mam co rozstawać mając brunery, astry, jarzmianki i jeszcze cynie, hosty, zawilce.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
laurowisnia 09:26, 24 maj 2019


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Mirka, prawda, aż szkoda, że to nie bylina.

Vita, coś jej liście podgryza.
Ten mój brzmiał przekonująco, sam je wyhodował, to nie były cebule holenderskie. Kupiłam jednak tylko jedną na próbę, z której wyrosły dwa pędy kwitnące. Wykopałam duży dół, wsypałam tylko sam kompost.
Poprzednie miałam posadzone na lekkim spadku, by woda szybko spływała ale nie było to ogrzane słońcem miejsce.

Ula, zawilce im nie smakują, jarzmianki tylko młode listki i to jak nie ma nic lepszego w pobliżu. Brunery i astry podobnie, jak wyrosną to już nie ruszają. Cynie nie wiem, ale np. krwawniki i pysznogłówki to potrafiły zjeść całkowicie. Zresztą pysznogłówki i jeżówki, zwłaszcza te odmianowe, to takie rośliny wskaźnikowe, pierwsze je sprawdzam czy ślimaki już żerują.
A kamasje z narcyzami by nornice je omijały.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
paniprzyroda 08:45, 29 maj 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Lak śliczny, niespotykany. Znawczynią nie jestem, ale zebrałabym nasiona i wysiała jeszcze w tym roku. Zaczęły kwitnąć pierwiosnki i drżączka
____________________
Dwa ogrody
Agania 12:12, 30 maj 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Śliczne zdjęcia...takie słoneczne...miło się ogląda w taki deszczowy dzień.
Szachownice i kamasje to prawdziwe perełki trudne więc u ciebie wielki sukces...gratuluję
Nie wiem czy u tego samego pana, ale kupowałam żonkile Tahlia, wiesz, że moje okazały się kremowe nie białe?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
mira 12:22, 30 maj 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ten lak przypomina mi tego niebiesko/fioletowego u tej pani - pamiętasz?
Ja bym grzecznie poczekała aż nasiona zawiąże przynajmniej połowa kępy bo połowę po kwitnieniu może bym ścięła żeby zobaczyć czy odrośnie. Nasiona trzeba zaraz wysiać bo są nietrwałe i do jesieni będą sadzonki więc już do ziemi. U mnie laki są kolejny rok choć to niby dwuletnie.

Kadry ogrodu wspaniałe. Podobno bób trzeba podpierać - ja nie podpierałam ale przy deszczu widzę że coś trzeba jednak - w poniedziałek myłam pędy wodą z mszyc

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
paniprzyroda 19:46, 26 lis 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Puk, puk, sezon pewnie zakończony, może znajdziesz chwilkę, by tu zajrzeć? Brak tu Ciebie
____________________
Dwa ogrody
Agania 10:57, 13 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Cześć kochana Laurko
Zabrakło nam Cię tu na ogrodowisku, co tam słychać na ogrodzie pokaż nam
swoją wiosnę, masz jakieś nowości, posadziłaś coś nowego?
Mam pytanie czy pamiętasz odmianę trawy hakone, którą dostałam od Ciebie?
Pozdrawiam majowo
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Margo2 22:56, 10 lut 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 738
Masz przepiękny ogród.
Szkoda, że juz go tutaj nie pokazujesz
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Urszulla 00:26, 11 lut 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Szkoda, że czasem nie wpadasz. Roślinki od Ciebie przypominają etarą aktywność
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies