Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony iglasty inny niż cis

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony iglasty inny niż cis

piotrek 23:28, 09 paź 2016

Dołączył: 08 mar 2014
Posty: 5
Witam,
szukamy z żoną rośliny, innej niż bukszpan, na bardzo niski żywopłot (max 30 cm). Będę wdzięczny za podpowiedzi.
____________________
Gardenarium 07:34, 10 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzmielina Fortunego. Ma tendencję się płożyć, ale odpowiednim cięciem da się utrzymać niski żywopłocik.

Ilex crenata - ostrokrzew drobnolistny..
Karłowe kuliste odmiany żywotników cięte od początku (odmiana. Danica. Miriam)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sylwia80 09:56, 13 lut 2017

Dołączył: 01 lut 2017
Posty: 9
proszę o poradę. Chcę posadzić żywopłot zimozielony, który docelowo miałby wysokość 2,5-3 m (sąsiedzi) od strony wschodniej działki o długości 160 m. Chcę żeby zasłaniał nas cały rok. Jakie rośliny polecacie? dodam że mam w swojej szkółce thuje smaragd.

działka ma 60 m szerokości i 160 długości i będziemy na niej budować dom, ale żywopłot już bym chciała posadzić. Dodatkowe pytanie brzmi z czego żywopłot od strony północnej, a z czego od zachodniej? od zachodu chciałabym ekran ze szmaragda jako tło i pod nim różne inne rośliny (w przyszłości) bo to jest widok z tarasu. a i sąsiadów nie mam z tej strony tylko pola. Wjazd na działkę od południa, ale dopóki nie będzie domu to nic nie posadzimy
Gardenarium 10:03, 13 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Polecam z zimozielonych takie:

Na końcu artykułu są podane gatunki, wybierz coś dla siebie

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/334-zywoploty-iglaste-trwaly-element-ogrodu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sylwia80 10:05, 13 lut 2017

Dołączył: 01 lut 2017
Posty: 9
Dziękuje za szybką odpowiedź.

działka ma 60 m szerokości i 160 długości i będziemy na niej budować dom, ale żywopłot już bym chciała posadzić. Dodatkowe pytanie brzmi z czego żywopłot od strony północnej, a z czego od zachodniej? od zachodu chciałabym ekran ze szmaragda jako tło i pod nim różne inne rośliny (w przyszłości) bo to jest widok z tarasu. a i sąsiadów nie mam z tej strony tylko pola. Wjazd na działkę od południa, ale dopóki nie będzie domu to nic nie posadzimy
Gardenarium 10:15, 13 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Żywopłot dobiera się do kompozycji przed nim, do funkcji ogrodu, kompozycji planowanych. Lepiej nie zaczynać od posadzenia nudnych żywopłotów z tui a poświęcić trochę czasu na zaplanowanie całego ogrodu, dopiero wtedy wstawia się gatunki roślin które mają zasłaniać. Poza tym, przecież w ogrodzie są sąsiedzi za płotem, albo piękne krajobrazy, albo skądś wiatr wieje bardziej, co posadzimy zależy też od tego co zasłaniamy, czy zasłaniamy i jak wysoko.

Ja tu nie potrafię napisać, od południa posadź tuje a od wschodu cisy.. To wszystko zależy od wielu rzeczy, a ja myślę profesjonalnie, a nie po amatorsku. Tu to, a tam to. Tak się nie da.

Pokaż coś więcej (zdjęcia) a nie tylko zdawkowe informacje, które za wiele nie wyjaśniają.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sylwia80 10:24, 13 lut 2017

Dołączył: 01 lut 2017
Posty: 9
Przeczytałam artykuł i rozważam świerka serbskiego na ten wysoki ekran od strony sąsiadów. W jakiej odległości od płotu i od siebie trzeba sadzić te rośliny?
Gardenarium 10:35, 13 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zależy jak duży jest ogród i ile masz miejsca na rabaty. Bez wiedzy o tym i bez zdjęć nie da się podpowiedzieć mądrze. A ile szer. ma rabata? a co rośnie za płotem u sąsiada?, a itd. Można pytać bez końca. I napisać rozdział książki.
Napisz co i jak, zamieść plan i zdjęcia, wtedy pogadamy konkretnie. Teraz to ja będę pytać w nieskończoność.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sylwia80 11:25, 13 lut 2017

Dołączył: 01 lut 2017
Posty: 9
Tak masz rację. poczekam z tym projektowaniem,albo zlecę to profesjonalnej firmie jak już będzie dom. Tak bardzo chciałabym już mieć ten ogród lub chodź jego elementy, a nie sam humus.
pozdrawiam z Końskowoli
Gardenarium 14:45, 13 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zapraszam zatem do mnie na profesjonalne projektowanie

http://www.gardenarium.pl/oferta/projektowanie-ogrodow

realizacje http://www.gardenarium.pl/realizacje
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies