Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony iglasty inny niż cis

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony iglasty inny niż cis

Elka 18:09, 15 lut 2017


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441

Kochani jak widzicie na zdjęciu - tuż za moim domem jest góra. Wierzchołek tej skarpy to koniec mojej działki. Widoczna powyżej łąka nie należy już do mnie. Jest to też widok z salonu, w którym mam 3 okna. Profesjonalnego ogrodzenia mieć nie będę. I teraz mam pytanie jakie rośliny mogłabym tu posadzić na samym szczycie, żeby utworzyły niski ale widoczny żywopłot? Poniżej posadziłam już irgi. Dodam, że jest to strona wschodnia.

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Gardenarium 06:41, 16 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Irga błyszcząca - do cięcia precyzyjnego. Grab do cięcia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Elka 22:50, 16 lut 2017


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Dziękuję za podpowiedź.
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Czworolistkowa 12:23, 27 kwi 2017

Dołączył: 27 kwi 2017
Posty: 4
Proszę o radę!
Chciałabym tył działki obsadzić żywopłotem, najchętniej zimozielonym, wzbraniam się przed thujami.
Za płotem widoki bardzo nieciekawe, zresztą osłonięcia wymagają wszystkie płoty.

Wzdłuż granicy wschodniej jest grab + kilka thuj, zachodnią licho osłania winobluszcz i derenie. Na północnej, z tyłu działki grab się niesprawdził- złe siedlisko.Tam gleba jest gliniasta, zbita, panuje półcień, wilgotno umiarkowanie.
Zastanawiam się nad świerkiem pospolitym, czy warto ciąć go na żywopłot szerokości 1,00-1,20???

neverland 13:09, 05 maj 2017


Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 32
Witajcie, czy zywoplot ze swierka serbskiego mozna utrzymać w ryzach na szerokość max 1 metr. I jak ktoś takowy ma czy może wrzucić zdjęcie.
Gardenarium 21:27, 05 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja mam, ale więcej niż metr. Od młodości można wąsko trzymać. 15 lat trzymam mniej więcej już.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
neverland 23:05, 05 maj 2017


Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 32
Dziekuje, mam zamiar zrobic taka osłony z świerka stanowisko mocno wietrzne, szczere pola sadzonki ok 70 cm. Danusiu wklej zdjecie żeby było na nich wysokość i szerokość. Mało kto się chwali takim żywopłotem, widziałem kilka ale chyba im za późno ścięli przewodniki i nie przycinane. Nie tylko Danusia może wklejać.
Gardenarium 16:17, 07 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lewa strona zdjęcia formowany, prawa nieformowany


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
neverland 21:15, 08 maj 2017


Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 32
Myślę żeby bardziej zagęścić żywopłot z świerka od malutkiego i trzymać go w ryzach
doniek 12:38, 23 cze 2017

Dołączył: 14 maj 2012
Posty: 3
Witam
mam mały problem, szukam rośliny na żywopłot w przestrzeni publicznej (wygrodzenie placu zabaw - obecność dzieci). Żywopłot ma mieć maksymalnie 1m wysokości i być zimozielony. Bukszpan odpada. Dodam, że jest to w woj. zachodniopomorskim, i że teren może zostać lekko podtopiony w czasie wiosennych roztopów.
Żywopłot może być strzyżony.
Zastanawiam się nad jakąś kulistą odmianą tuji, np. 'Golden Globe', ale nie wiem jak one sprawują się w praktyce.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies