Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony iglasty inny niż cis

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony iglasty inny niż cis

Piorunek 12:48, 12 lut 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226
W pełni to rozumiem, ale zdjęcia obecnie nie mam. Jeszcze raz dziękuję i muszę teraz to wszystko sobie przemyśleć, spróbować wyobrazić.
____________________
gruba_dynia 13:46, 05 mar 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Ciągle się waham, z czego zrobić żywopłot, tymczasem stanęło na tym że z jednej strony będą to brabanty. To pierwsze zdjęcie w tym wątku jest to właśnie to co będę starała się osiagnąć.
I teraz moje pytanie. Jeśli posadzę brabanty o wysokości mniej więcej 1,2m a docelowo żywopłot ma być ponad 2 m to czy od razu po posadzeniu przyciąć je zarówno w poziomie jak i w pionie aby się zagęszczały czy dać im podrosnąć ? Jak gęsto je posadzić?
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
Gardenarium 17:03, 05 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Od razu ciąć, ale to najgorsza z możliwych opcji. Szyszkują i ogałacają się od dołu, śmiecą bardzo w środku i sypią się.

Na docelową wysokość jaką podałaś lepszy będzie żywotnik "Kórnik".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wojcieszko 12:25, 07 mar 2014


Dołączył: 23 lut 2014
Posty: 12
Witam p.Danusiu,o ile to możliwe proszę o poradę,Cyprysowiec Laylanda,zmarzł,albo coś innego go niszczy robali czy też grzybów nie widzę,chcę zastosować schelatowane żelazo,.. bo brązowieje,schnie,czy ma pani jakieś doświadczenie w tej materii,pytam bo zasilałem żywopłot nawozem do iglaków ale nie wygląda to najlepiej,proszę też kilka słów na temat schelatowanego żelaza innych czytelników, pozdrawiam
____________________
wojcieszko 12:37, 07 mar 2014


Dołączył: 23 lut 2014
Posty: 12
cd ,pozdrawiam
____________________
Sebek 15:29, 07 mar 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wiem, że stosuję się do do akwariów - jednak w ogrodzie? Tutaj coś o tym pisze
Wydaje mi się, że jest to uszkodzenie mechaniczne - wytnij tą gałąź i tyle. Możesz nim opryskać, na pewno zadziała na niego pozytywnie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
nina 18:24, 02 kwi 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 85
Właśnie przyjechały do mnie tuje smaragd, 2 metrowe kopane z ziemi owinięte jutą.Pan ze szkółki 3 razy powtarzał nam"tylko proszę sadzić je tak jak przyjechały czyli w jucie".Sadzić w niej czy ściągnąć?
____________________
Kondzio 18:25, 02 kwi 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
nina napisał(a)
Właśnie przyjechały do mnie tuje smaragd, 2 metrowe kopane z ziemi owinięte jutą.Pan ze szkółki 3 razy powtarzał nam"tylko proszę sadzić je tak jak przyjechały czyli w jucie".Sadzić w niej czy ściągnąć?
zostawic ona sam zgnije posadź je tak jak przyjechały ok
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
nina 18:36, 02 kwi 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 85
pytam, bo naczytałam się, żeby jutę ściągać i sama już nie wiem co robić :/
____________________
Gardenarium 18:37, 02 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Posadź w jucie, dzięki temu bryła korzeniowa nie obsypie się z ziemi i korzenie będą w miarę nie naruszone. Juta zgnije z czasem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies