Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » Dobry Sąsiad to skarb

Pokaż wątki Pokaż posty

Dobry Sąsiad to skarb

oberyk 15:35, 03 lut 2017

Dołączył: 03 lut 2017
Posty: 3
Ja też zazdroszczę
____________________
anka_ 23:44, 06 lut 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Kama2 napisał(a)
Mój sąsiad to prawdziwy skarb, ale mieszka blisko mnie a ma zwyczaj słuchania głośno radia. Osobiście nie przepadam za muzyką góralską i czasami jest to męczące. Ale jak powiedzieć, żeby ściszył, tak, żeby go nie urazić? Latem stawia radio w ogrodzie i czy chcę, czy nie, to muszę go słuchać. Macie jakieś rady, jak to zmienić?
Ha, ha, ha.... mój sąsiad słuchał od 5 do 23 disco polo, człek własnych myśli nie słyszał. Grzeczne prośby nie skutkowały to - on disco-polo- .... ja głośniej Mozarta albo Bacha. Po trzech dnach nastąpiła błoga cisza....
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Blanka43 19:12, 14 maj 2018

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 1
Ja nie mogę narzekać na sąsiadów, nie ma tragedii, ale za to mój znajomy ma ciekawie :>

W zasadzie wszystko już mają pod kamerami, ostatnio facet próbował położyć mu się pod samochodem
Laikonik 12:49, 25 maj 2018

Dołączył: 17 maj 2018
Posty: 3
Mam to szczęście, że żyję z sąsiadami, którzy nie stwarzają problemów. Z drugiej strony rozumiem, że nie każdy tak ma i jest zmuszony wejść na wojenną ścieżkę.
Tenic 13:10, 23 sie 2018

Dołączył: 19 sie 2018
Posty: 5
Rzadko można trafić fajnego sąsiada ale taka natura najśmieszniejsze że tylko polaka
emilia 07:47, 22 lis 2018

Dołączył: 31 sie 2012
Posty: 91
Może ktoś z Was ma własne doświadczenia, albo jest w temacie z racji zawodu. Chcę ogrodzić otrzymaną działkę po dziadkach, oczywiście wezwać geodetę do ustalenia granicy (z jednym sąsiadem). Czy mogę grodzić tak jak geodeta wymierzy, czy potrzebna jest jeszcze zgoda sąsiada? Boję się, ze sąsiad będzie oponował.
Gardenarium 08:18, 22 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Geodeta wzywa listownie wszystkich zainteresowanych rozgraniczeniem i powinni stawić się na ustalony dzień na wytyczanie granic.

Grodzisz jak geodeta wytyczy. Jeśli sąsiad jest wgrodzony w Twoją działkę pozostaje wezwać go do przesunięcia ogrodzenia we właściwe miejsce.

Jeśli będzie oponował, pozostaje sprawa sądowa. Geodeta wytycza zgodnie ze znakami granicznymi i masz prawo tak ogrodzić swoją działkę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
emilia 08:23, 23 lis 2018

Dołączył: 31 sie 2012
Posty: 91
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź, ogrodzenia jeszcze nie ma, więc ogrodzę zgodnie z wytyczeniem.
heniek 23:04, 30 mar 2019

Dołączył: 29 mar 2019
Posty: 5
Jak zakończyła się historia?
peeryl 09:35, 19 kwi 2019

Dołączył: 02 mar 2019
Posty: 2
emilia napisał(a)
Może ktoś z Was ma własne doświadczenia, albo jest w temacie z racji zawodu. Chcę ogrodzić otrzymaną działkę po dziadkach, oczywiście wezwać geodetę do ustalenia granicy (z jednym sąsiadem). Czy mogę grodzić tak jak geodeta wymierzy, czy potrzebna jest jeszcze zgoda sąsiada? Boję się, ze sąsiad będzie oponował.

Myślę, że w takich sytuacjach - na przyszłość - nie ma sensu pozostawiać sobie jakichkolwiek wątpliwości. Najlepiej od razu iść do jakiegoś kompetentnego w tych sprawach prawnika. O ile mi wiadomo, to wiele kancelarii oferuje takie drobne porady wyjaśniające przepisy praktycznie za darmo, pro bono jak to mówią.
Oczywiście sytuacja wygląda inaczej, kiedy muszą zrobić coś więcej niż zacytować kodeks i przełożyć z prawniczego na Polski ;0
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies