Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » Dobry Sąsiad to skarb

Pokaż wątki Pokaż posty

Dobry Sąsiad to skarb

Joku 13:50, 09 lut 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
U nas się pozdrawiało: "Boże pomagaj" a odpowiadało "Bóg zapłać"
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Martek 23:38, 09 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Ja do księży "Szczęść Boże"walę ))
Tak serio miałam po przeczytaniu ,napisać ,że takich sąsiadów jak Joku ma to nie ma z Was żadna )))A tu o Joku nade mną )))))))))))
Ja mam po sąsiedzku działkowców bywają ,ale rzadko ,zdarza się częściej latem na grilla.Przypadek z prawił ,ze właścicielkę znam bo nasze dzieci uczęszczały do jednego przedszkola Po jednej ze stron mam 3 panienki tj. dwie "młode inaczej"panny i ich mamę -wdowę .
Zakolegowałam się z najmłodszą i czasami do mnie wpadnie na herbatkę.Sąsiedzi z na przeciwka - mamy synów w jednym wieku i w jednej klasie ,rozmawiamy sobie czasami na ławeczce lub na uliczce ,sporadycznie gościmy w domach ,szkoda świeżego powietrza na co nam siedzieć w mieszkaniach...
Natomiast z prawej strony to znajomość okienna z tymże jak się widzę z sąsiadką niżej niż poziom okna na piętrze to długo sobie rozmawiamy Nie wchodzą w grę żadne pożyczanki
Znacie takie żydowskie powiedzenie "Pożycz pieniądze kupisz sobie wroga"?
Myślę ,że ze wszystkim jest podobnie
Troszkę mnie dziwi jedna rzecz ,że niektórym spadają owoce z drzew i nawet jednej śliwki nie dadzą dziecku...Ja raczej do takich osób nie należę .Mają prawo tak się zachowywać ok,ale to ,aż grzech ,że się tak marnuje...
Natomiast kiedyś w taką morelkę walną pierun i spora gałązka na naszą stronę opadła ,chyba ten na górze w końcu to sknerstwo zauważył )))))))))Ale wiecie co nie zjadłam ,ani jednej śliwki jakoś honor mi nie pozwolił To się rozpisałam ...
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 23:43, 09 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
A wracając do pozdrowień .Dziś to hejka ,nara ja dodaję nera Coś okropnego,nie można tak zupełnie skracać i obcinać słownictwa .Nasz język zaginie
Bardzo lubię te wiejskie obyczaje ,my wierzymy niby ,a wstydzimy się żyć wiarą -tak mi się wydaje...
Na wsi nawet pogrzeby są "fajniejsze"tj.Pożegnania godne człowieka zmarłego
No nie wiem czym ja teraz mam Was koleżanki rozbawić ...?
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
monteverde 00:29, 10 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do księdza to się Marta mówi" niech będzie pochwalony..J Ch,..... a ks. odpowiada na wieki wieków) , o pożyczaniu wiem aż za dużo i to przysłowie się sprawdza w zupełności,robisz komuś przysługę, a potem swojego nie możesz wyprosić,a skąpa też nigdy nie byłam, lubię się dzielić, sprawia mi to przyjemność, a nasz język faktycznie ginie, przez te skróty i idiomy obce, a co do pogrzebów też masz rację, kiedyś zmarła czyjaś "babcia" z ościeżnej wsi, wszystkie wnuki przyszły na pogrzeb pijane,za wcześnie stypę zaczęli)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Martek 15:02, 10 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Nowy nick...
No Aniu wiem jak się mówi ,ale oni sami zaczęli pozdrawiać "Szczęść Boże "bo szybciej ,a już zakonnice to zawsze tak mówią .Też z "postępem czasu"idą...
No tak zdarza się widać niecierpliwym do stypy nie wytrzymać))))
Trochę się temu piciu na wsi nie dziwię.W mieście piją i bogaci co na krawędzi nerwy mają ,żeby nie paść .nie splajtować lub nie stracić posady.Na wsi ludzie chyba zimą więcej czasu mają na to ,żeby w nałóg popaść .Za dużo wolnego sprzyja biesiadowaniu.Ale i tak wszystko zależy od charakteru człowieka ...Ja 14 lat w domu "nic nie robię"powinnam się już chyba stoczyć))
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
monteverde 18:28, 10 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
jak to nic nie robisz, nic błędnego) nie daj sobie wmówić takich bzdur, tym którzy to mówią, najlepiej zaproponuj im zamianę ról chociaż na jeden dzień, praca w domu to nie ustanna"orka"
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 01:19, 11 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A kto Marta tak mówi, przecież nie mąż ?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martek 01:32, 11 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Oj Danusia mówi,mówi jak mama napuści))))))))))))
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
monteverde 02:06, 11 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
tylko współczuć(((
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
badara 13:58, 12 lut 2011


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 1347
Martek napisał(a)
Nowy nick...
...Ja 14 lat w domu "nic nie robię"powinnam się już chyba stoczyć))


Skąd ja to znam ! i jak sobie radzisz ? tzn pod wzlędem nie stoczenia sie
____________________
Cały rok w ogrodzie zapraszam http://www.zkwiatkanakwiatek.blogspot.com/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies