Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miało być inaczej

Pokaż wątki Pokaż posty

Miało być inaczej

bartek_luberda 22:59, 29 sty 2014


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Czerwienie sympatyczne Pozdrawiam
____________________
Ogródeczek
AgnieszkaBK 23:01, 29 sty 2014


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
AgnieszkaW napisał(a)
Ach, jakie cudne czerwienie dzisiaj wrzuciłaś Agnieszko - śliczne, naprawdę. Nawet zobaczyłam dawną, starą odmianę pierwiosnków, zwanych u nas "kurze łapki' albo "kurze stopki'.

Dziękuję za miłe słowa Tak, to jest stara odmiana pierwiosnków. Dostałam od kogoś z ogródka, bo teraz takich kupić nie można, a szkoda bo są bardzo fajne. Dobrze się rozrastają i obficie kwitną
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
AgnieszkaBK 23:05, 29 sty 2014


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
viva napisał(a)


Agnieszko, wkleiłam zdjęcia swoich powojników, zerknij czy Twój ma takie liście i podobne kwiaty. Przynajmniej będzie można rozpoznać czy Twój to grupa Atragene.

Nazbierałaś dużo czerwieni w ogrodzie, nawet zimowej

Vivo, byłam u Ciebie i widziałam, właśnie myślałam o tym żeby dosadzic jeszcze różowy. Jeszcze muszę poczytać o nich
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
AgnieszkaBK 23:09, 29 sty 2014


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
annawu napisał(a)



Agnieszko czy Ci ta lobelia nie przemarza, ja z nią już pare razy próbowałam i nadal jej nie mam, zawsze mi wymarza
Reszta czerwieni piękne

Nie chcę zapeszać, ale jak do tej pory jakoś zimują. Mam je kilka lat i nigdy ich nie nakrywałam, a zimy u mnie należą do tych bardziej mroźnych, jak to na wschodzie Może miałaś inną odmianę
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
AgnieszkaBK 23:14, 29 sty 2014


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
paniprzyroda napisał(a)
Cudne czerwienie, nie znałam lobelii bylinowej

Dziękuję Mariolu U mnie rośnie w nie najlepszym miejscu, bo ona lubi bardziej wilgotne miejsca, a u mnie jest jak jest, jak nie mogę pojechać do ogrodu, to muszą i suszę wytrzymać
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
viva 23:15, 29 sty 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Agnieszko, właśnie też miałam Cię zapytać czy ta lobelia u Ciebie zimuje. Ja w tym roku kupiłam dwie odmiany różowe i w obawie przed wymarznięciem wykopałam je i trzymam w donicy. Bardzo ładnie się rozrasta to w przyszłym roku pewnie część zostawię, by sprawdzić jej zimowanie w gruncie.

Czy liście Twojego powojnika są takie same?
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
AgnieszkaBK 23:30, 29 sty 2014


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
bartek_luberda napisał(a)
Czerwienie sympatyczne Pozdrawiam

Miło, że zajrzałeś do mnie i dziękuję
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
annawu 23:39, 29 sty 2014


Dołączył: 17 gru 2011
Posty: 1881
AgnieszkaBK napisał(a)

Nie chcę zapeszać, ale jak do tej pory jakoś zimują. Mam je kilka lat i nigdy ich nie nakrywałam, a zimy u mnie należą do tych bardziej mroźnych, jak to na wschodzie Może miałaś inną odmianę



To nie zapeszajmy niech dalej ładnie Ci zimuje, w tym roku spróbuj zebrać nasionka to pięknie się uśmiechnę
____________________
Ania - W gródku Ani
an_tre 23:43, 29 sty 2014


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
AgnieszkaBK napisał(a)

)


miałam różne kolory astrów, ale czerwonych nie, są śliczne
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
AgnieszkaBK 23:47, 29 sty 2014


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
viva napisał(a)
Agnieszko, właśnie też miałam Cię zapytać czy ta lobelia u Ciebie zimuje. Ja w tym roku kupiłam dwie odmiany różowe i w obawie przed wymarznięciem wykopałam je i trzymam w donicy. Bardzo ładnie się rozrasta to w przyszłym roku pewnie część zostawię, by sprawdzić jej zimowanie w gruncie.

Czy liście Twojego powojnika są takie same?

Znalazłam zdjęcie tego powojnika jak był mały, na nim bardziej widać liście, ale myślę że to taki sam jak Twój

____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies