Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miało być inaczej

Pokaż wątki Pokaż posty

Miało być inaczej

AgnieszkaBK 11:54, 30 sty 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
W 2011 roku zaczęliśmy przebudowę domu ... ze wszystkimi tego konsekwencjami dla ogrodu. Większość zdjęć z tego roku uwiecznia przebudowę ale parę się znalazło z samym ogrodem







____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
AgnieszkaBK 12:10, 30 sty 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Aniu, największy problem jest ze ściągnięciem kamieni z pól, ale jak coś będzie to na pewno dam Ci znać Czytałam historię Twojego ogrodu i też miałam odczucie, że skądś to znam
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
zbigniew_gazda 12:16, 30 sty 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Witaj Agnieszko. Ale masz bogaty ogród. Tyle roślinek .Widzę też trawę Red Baron . Jak Ci się ona sprawuje ?
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
AgnieszkaBK 12:18, 30 sty 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Marto, miło mi że zaglądasz do mojego ogrodu. Twój też mi się bardzo podoba, piękne oczko i słodziutki piesek Wiem, że maty nie są popularne na forum, ale ja je stosuję w większości tylko pod kamienne ścieżki i to nie w celu ochrony przed chwastami tylko przed nornicami. Wcześniej próbowałam bez mat, ale nornice mieszały mi kamienie z ziemią a to było gorsze od wydłubywania ziela
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
AgnieszkaBK 12:24, 30 sty 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Witaj Zbyszku w moim ogrodzie, trawę Red Baron mam od kilku lat, mimo ostrych zim trzyma się dobrze, do tej pory nie okrywałam jej na zimę i jakoś się trzyma. Na wiosnę muszę trochę ograniczać jej rozrost, bo rozłogi rozchodzą się jak perz. Na szczęście łatwo je usunąć
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
Wieloszka 12:29, 30 sty 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Witaj imienniczko! Masz piękny i bardzo bogaty ogród Cenna informacja na temat trawy Red Baron - bardzo mi się ona podoba, ale wszędzie piszą, ze przemarza. Teraz jednak wpiszę ją na wiosenną listę zakupów Pozdrawiam i będę odwiedzać
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Mala_Mi 13:43, 30 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Nie wyrzucaj tego czerwonego perzu, bo chętni na trawkę znajdzą się na forum... u mnie też nie przemarza i też niczym nie okrywam... czekam by się rozrosłą, bo planuję ją jeszcze w innym miejscu A na razie co się rozrośnie to komuś daję, bo się podoba a mi się nie spieszy...
A tych lasków grzybowych Ci zazdroszczę jak i tych kamyków przy ognisku
Studnia z kwiatami normalnie czaderska...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Elfik 15:52, 30 sty 2012


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Agnieszko, właśnie siadłam po obiedzie i pochłonęłam Twoją opowieść na deserek. Jak to dobrze, że "miało być inaczej", a jest - jak jest. Bo jest cudnie! Wszystkich zachwytów nie będę po innych powtarzać, z wyjątkiem tych: studnia jest THE BEST!!! , a kamole wyjątkowo mocno wzbudzają u mnie pożądanie... No, a teraz wyciągam moje kartki zapiskowe i cofam się do obrazków, żeby zanotować, "co koło czego". Bo masz fantastycznie lekką rękę do nasadzeń - nic nie jest usystematyzowane, a wszystko współgra
Aaa, a jeszcze mam pytanko: jak sobie radzisz z tojeścią kropkowaną? Nie rozłazi Ci się? Bo co zobaczę, to mam na nią ochotę, ale "siem bojem"...
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
AgnieszkaBK 16:58, 30 sty 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Agnieszko, dziękuję za odwiedziny Trawa Red Baron rośnie u mnie na skalniaku ale po lekko ocienionej stronie i może to jej służy, bo jakoś się tam trzyma. Jak ją kupowałam, to sprzedający poradził mi żeby podlewać ją czasem nawozem do surfinii, to się lepiej wybarwia. Twój ogród jest bardzo elegancki, zaglądałam do niego nieraz i będę zaglądać

Aniu, myślę że teraz gdy znam ogrodowiskową rodzinę to dużo roślin znajdzie nowy dom, a nie skończy na kompostownikuDo tej pory wśród swoich znajomych nie miałam zbyt wielu chętnych, a bywało że dawałam przygotowane do posadzenia rośliny a później widziałam jak stoją gdzieś w kącie zasuszone

Elu, witam w moim ogrodzie i cieszę się, że Ci się podoba. Sadząc rośliny nigdy nie zastanawiałam się co powinno rosnąć koło czego, po prostu coś przymierzam i jak mi pasuje to wsadzam. Często też przesadzam rośliny bo po sezonie okazuje się, że nie pasują w danym miejscu np. ze względu na wielkość. Tojeść kropkowana rozrasta się dość szybko, ale nadmiar daje się skutecznie wyrywać
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
Elfik 19:53, 30 sty 2012


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
AgnieszkaBK napisał(a)
[b] bywało że dawałam przygotowane do posadzenia rośliny a później widziałam jak stoją gdzieś w kącie zasuszone
Zbrodnia!!!!!!!!!! Niewdzięcznictwo!!!!!! Z takimi się nie kolegujemy!!!
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies