Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miało być inaczej

Pokaż wątki Pokaż posty

Miało być inaczej

an_tre 22:08, 02 lut 2014


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
AgnieszkaBK napisał(a)
Aniu, tak wyglądała moja "Sahara" w marcu 2013





Agnieszko faktycznie sporo miałaś nawiane... aż zawołałam eMa żeby zobaczył przy okazji pokazałam twoje koźlarki na trawniku i zaraz powiedział, że pewnie masz blisko brzozy, to koźlarki ci nie zginą obejrzeliśmy też fotki teraz i latem i potwierdziło się jak zobaczyliśmy brzozy
piękne fotki
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
laurowisnia 09:57, 03 lut 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Czy miałaś jakieś zniszczenia w roślinności po tych zaspach, czy było w miarę bezboleśnie?
Agnieszko, czytam, że grzybków już nie będzie tylko nowa rabata, ale powiem Ci u mnie pod moją brzozą gdzie mam nasadzenia różniaste, grzybkom to nie przeszkadza, kapelusze są wielkości spodków, tylko, że są to raczej trujące grzybki podobne do rydzów.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
AgnieszkaBK 12:53, 03 lut 2014


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
an_tre napisał(a)

Agnieszko faktycznie sporo miałaś nawiane... aż zawołałam eMa żeby zobaczył przy okazji pokazałam twoje koźlarki na trawniku i zaraz powiedział, że pewnie masz blisko brzozy, to koźlarki ci nie zginą obejrzeliśmy też fotki teraz i latem i potwierdziło się jak zobaczyliśmy brzozy
piękne fotki

Tak Aniu, mam trochę brzózek i to właśnie pod nimi jest najwięcej grzybów Zamierzałam rabaty wysypać kamykami, ale może lepsza byłaby kora, może by rosły nadal? Na uprawie grzybów to ja się ani trochę nie znam
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
AgnieszkaBK 13:10, 03 lut 2014


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
laurowisnia napisał(a)
Czy miałaś jakieś zniszczenia w roślinności po tych zaspach, czy było w miarę bezboleśnie?
Agnieszko, czytam, że grzybków już nie będzie tylko nowa rabata, ale powiem Ci u mnie pod moją brzozą gdzie mam nasadzenia różniaste, grzybkom to nie przeszkadza, kapelusze są wielkości spodków, tylko, że są to raczej trujące grzybki podobne do rydzów.

Agatko, te zaspy dla części roślin nie szkodzą, ale niektóre odparzają się. Właśnie zastanawiam się czy moje rh przeżyją, tam gdzie są posadzone jest z 70 cm śniegu Niestety takie zaspy i ekstremalne warunki to w moim ogrodzie norma. Teraz to już i tak jest lepiej, bo rośliny trochę się rozrosły, ale pierwsze lata to była porażka. Niestety wiele roślin nie chciało u mnie rosnąć i nauczyłam się z takich rezygnować U mnie częściej rosną też te niejadalne, bardzo często olszówki, te lepsze zdarzają sie rzadziej

____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
an_tre 22:28, 03 lut 2014


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
AgnieszkaBK napisał(a)

Tak Aniu, mam trochę brzózek i to właśnie pod nimi jest najwięcej grzybów Zamierzałam rabaty wysypać kamykami, ale może lepsza byłaby kora, może by rosły nadal? Na uprawie grzybów to ja się ani trochę nie znam
trudno im będzie z pod kamyków wychodzić one lubią trawę, ale jak silna grzybnia to da radę
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
EPODLAS 22:38, 03 lut 2014


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Agnieszko, Sachara wyszła malowniczo, najlepiej podoba mi się pierwsza fotka. Super wyglądają wiśniowe gałęzie derenia. Agnieszko wiosna już tuż, tuż. Pozdrawiam.
____________________
Mój ogród
zawitka 09:16, 04 lut 2014


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14049
Dobra nazwa bo naprawdę Sahara Dziś dopiero zwiedziłam twoją działkę bo nie nadążam Pięknie masz widziałam piękną czerwoną trawę taka duża kępka studnia ekstra Podziwiam .Zdolna jesteś dziewczyna A nie doczytałam masz w końcu siurkadełko ????
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
AgnieszkaBK 14:17, 04 lut 2014


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
an_tre napisał(a)
trudno im będzie z pod kamyków wychodzić one lubią trawę, ale jak silna grzybnia to da radę

Dam tam ściólkę z kory, może dadzą radę, a jak nie to w zamian będzie wycieczka do lasu, nawet nie tak daleko, jakieś trzysta metrów
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
AgnieszkaBK 14:24, 04 lut 2014


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
EPODLAS napisał(a)
Agnieszko, Sachara wyszła malowniczo, najlepiej podoba mi się pierwsza fotka. Super wyglądają wiśniowe gałęzie derenia. Agnieszko wiosna już tuż, tuż. Pozdrawiam.

Derenie pięknie prezentują sie na tle śniegu, te są wiśniowe ale mam jeszcze taki czerwoniutki, tylko jakoś słabo rośnie

____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
AgnieszkaBK 14:31, 04 lut 2014


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
zawitka napisał(a)
Dobra nazwa bo naprawdę Sahara Dziś dopiero zwiedziłam twoją działkę bo nie nadążam Pięknie masz widziałam piękną czerwoną trawę taka duża kępka studnia ekstra Podziwiam .Zdolna jesteś dziewczyna A nie doczytałam masz w końcu siurkadełko ????


Halinko, Dzięki za miłe słowa Czerwona trawka to red baron Siurkadełka na razie nie mam bo my tam jeszcze nie mieszkamy, a trzeba by było zamontować jakąś pompkę. Smutno by było jakby komuś jeszcze się spodobała, a my czasami i tydzień czasu tam nie zaglądamy. Jednak wszystko przed nami i w planach
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies