Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

AgaNet 17:26, 21 sty 2013

Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 366
Danusiu - wspaniale sie oglada takie metamorfozy !!! Patrzyłam na te fotki po kilka razy ! Oczywiście na piewrszych zdjęciach uderzyło mnie to, że ta działka jest niewielkich rozmiarów!!!
Teraz kompletnie tego nie widać !!
Ogród jest przepiękny, z zakątkami, tajemniczy i oczywiście bardzo elegancki.Ogromne brawa za cięzką pracę ! Szalenie krzepiące są takie wspominkowe zdjęcia
Co dla mnie ważne - widac na nich od początku pomysł, projekt i konsekwencję w jego realizacji !

Doniczkowe szaleństwo też mi sie bardzo podoba - piszę też, bo sama przez to przechodzę Przechodzę przez różną kolorystykę... Jeszcze chyba nie dojrzałam do konsekwencji kolorystycznej ... Echhh... niemniej jednak wierzę, że i u mnie na tych paru metrach będzie kiedyś pięnie a nie tylko pstrokato

Pozdrawiam ciepło z zaśnieżonej dziś Szkocji

PS. Mój starszak to też Michał. Bardzo lubie to imię
____________________
Pozdrawiam :) Agata Isle of Skye, Zamek Dunvegan i ogrody; Gardening Scotland; Ogrody przy zamku Crathes; Pitmedden Garden; Ogród różany przy Drum Castle
Gardenarium 17:32, 21 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zeta napisał(a)
Piękne te metamorfozy ....przez nie nabrałam troche otuchy że i mój ogród kiedyś urosnie
Tymczasem mam pytanie Danusiu...jaką odmianę berberysu polecasz ....tak żeby można je na kuleczki ciąć ....mam kilka kulek bukszpanowych a chciałabym kulki w innym kolorze żółte lub czerwone...??
A i czy jest może coś co mogę ciąć na stożek oprócz bukszpanika


Tak, polecam sporo, to fajne jest mieć kulki w innym kolorze

Berberys 'Admiration', 'Pink Queen', może Bagatelle i żółty 'Bonanza Gold'.
Ale bardzo fajne są kulki z tawuły japońskiej te wszystkie odmiany typu 'Golden Princesse' 'Goldflame'.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:42, 21 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
AgaNet - nauczysz się konsekwencji. Musisz, inaczej - misz-masz i niezadowolenie. Im wcześniej wybierzesz kolory - tym lepiej.

Ja w pewnym momencie odkryłam co chcę mieć, a był to przełomowy moment Chelsea Flower Show 2005 i od tego ogrodu wszystko się zaczęło

To było tak, spojrzałam i doznałam olśnienia (rok 2005)










____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:43, 21 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podobało mi się też to -nazwałam je ekrany z cisa i tak już zostało. Ten termin już u nas się zadomowił na dobre



Pogodziłam jedno i drugie

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:46, 21 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jednocześnie uwielbiam te klimaty, zobaczcie te kompozycje znane już były dawno

Dla mnie bomba i na pewno mój następny ogród takie coś będzie miał. Łany trawek (Stipa), bordowe jarzmianki, białe naparstnice, Stipa gigantea, białe bodziszki, biała rodgersja i niebieskie szałwie omszone. Paprocie. I cały skład roślin. Bukszpanowe kostki wielkie.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kondzio 17:47, 21 sty 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Obłedne
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Gardenarium 17:47, 21 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aga, może taka kolorystyka? 2006 rok. Poskanowałam wczoraj całe "stare" Chelsea Flower Show. Grzebałam w albumach do północy






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Juzia 17:50, 21 sty 2013


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38804
Gardenarium napisał(a)
Jednocześnie uwielbiam te klimaty, zobaczcie te kompozycje znane już były dawno

Dla mnie bomba i na pewno mój następny ogród takie coś będzie miał






Danusiu a co to za trawka ????
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gardenarium 17:54, 21 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zobaczcie, nie trzeba mieć dziesięciu drzew każde inne. To wtedy kolekcja i nie zawsze "zagra" razem.

A to jest niesamowicie proste i jak wdzięczne. Dobra kompozycja jest jednocześnie bardzo prosta, nauczcie się tego, nie kombinujcie z tymi pojedynczymi roślinkami.

Zagajnik z brzozy himalajskiej i kilka gatunków bylin, ale w dużej masie. To jest to



Wszystkie te pomysły, widziane kilka ładnych lat temu, gdzieś po głowie krążą i znalazły swą realizację w ogrodzie z lustrem

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gabrysia_ 17:55, 21 sty 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Gardenarium napisał(a)
Podobało mi się też to -nazwałam je ekrany z cisa i tak już zostało. Ten termin już u nas się zadomowił na dobre



Pogodziłam jedno i drugie



Danusiu, po prostu mnie olśniło
Ja właśnie kombinuje czym odgrodzić placyk z basenem,trampoliną i grillem ,nie mogę tam żadnej altanki postawić,bo to jest pas zieleni,a widoczne jest to z ulicy,niby na końcu mojej działki ,od drogi coś około 45m...więc może taki ekranik z cisa....?
Jak wybrukujemy to wrzucę fotkę tego miejsca.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies