Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z perspektywą na przyszłość

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z perspektywą na przyszłość

agata_chrosc... 12:39, 04 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Witaj,
cieszę się, że się odezwałaś. My mieszkamy w Bunnik koło Utrechtu. Tutaj każdy spłachetek ziemi kosztuje fortunę, stąd ten ogromny ogród (a w zasadzie, jak na standardy holenderskie to już chyba park) zrobił na mnie takie wrażenie. Pozazdrościć teściów. Żeby tak sobie 400 sztuk sadzonek zrobić żeby dzieciom zrobić przyjemność, to jednak nie często się zdaża. Chyba na prawdę masz bardzo udaną holenderską rodzinę. A co do mojego ogrodu, to tak już od dłuższego czasu się przymierzałam, żeby w Ogrodowisku pokazać i nazbierać bezcennych rad. Tylko jak sobie pooglądałam te cuda, to jakoś tak mi głupio. Zwłaszcza, że na razie to na prawdę nie ma czego pokazywać, bo jesteśmy na etapie rycia w ziemi, żeby doprowadzić do porządku tę rozpacz w kratkę, jaką był ten stary ogród. Więc tak sobie pomyślałam, że jak już przynajmniej trawa będzie to się odważę.
A z tymi cenami w Holandii to oczywiście masz rację. Chociaż zdaża się, że niektóre rośliny są w cenach polskich, a czasem nawet tańsze. To np. dotyczy róż, co mnie bardzo cieszy, bo chyba złapałam bakcyla. W ogóle, nigdy nie przypuszczałam, że ogród może być taką fajną sprawą!
A u was już wiosna?
____________________
ogród w Holandi
Danusza 13:05, 04 mar 2012


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
witaj masz powierzchnie i pewnie sto pomysłów
co do siedzenia w domu po urodzeniu dziecka to moja droga dzieci malutkie śpią , jedzą i śpią oczywiście jak im nic nie dolega, będzie w porze ciepłej wiec na dworze na powietrzu może przebywać a w ostateczności uszyj nosidełko takie na przód i nawet nie poczujesz że chodzisz z bąblem no chyba ze będzie ważył jak klops
czy planujesz jakieś oczko czy cokolwiek z wodą ?
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
kwiatholandii 18:50, 04 mar 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Danuszo, dziękuję za odwiedziny. Widziałam Twój piękny staw!!! Jak ja Ci zazdroszczę tej przyrody. A z dzieciątkiem zobaczymy jak będzie, bo niestety pierwszy synek nie spał w ciągu dnia wcale, i cały czas płakał, więc mam nadzieję, że teraz będzie troszkę lepiej
Będę zdawać relację z naszej rodzinnej pracy w ogrodzie .
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Madzenka 18:53, 04 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
agata_chroscicka napisał(a)
Witaj,
cieszę się, że się odezwałaś. My mieszkamy w Bunnik koło Utrechtu. Tutaj każdy spłachetek ziemi kosztuje fortunę, stąd ten ogromny ogród (a w zasadzie, jak na standardy holenderskie to już chyba park) zrobił na mnie takie wrażenie. Pozazdrościć teściów. Żeby tak sobie 400 sztuk sadzonek zrobić żeby dzieciom zrobić przyjemność, to jednak nie często się zdaża. Chyba na prawdę masz bardzo udaną holenderską rodzinę. A co do mojego ogrodu, to tak już od dłuższego czasu się przymierzałam, żeby w Ogrodowisku pokazać i nazbierać bezcennych rad. Tylko jak sobie pooglądałam te cuda, to jakoś tak mi głupio. Zwłaszcza, że na razie to na prawdę nie ma czego pokazywać, bo jesteśmy na etapie rycia w ziemi, żeby doprowadzić do porządku tę rozpacz w kratkę, jaką był ten stary ogród. Więc tak sobie pomyślałam, że jak już przynajmniej trawa będzie to się odważę.
A z tymi cenami w Holandii to oczywiście masz rację. Chociaż zdaża się, że niektóre rośliny są w cenach polskich, a czasem nawet tańsze. To np. dotyczy róż, co mnie bardzo cieszy, bo chyba złapałam bakcyla. W ogóle, nigdy nie przypuszczałam, że ogród może być taką fajną sprawą!
A u was już wiosna?


Agata pokazuj, nawet dziura w ziemi holenderskiej wszystkich na ogrodowisku interesuje Monice teściów cała Polska zazdrości więc pokazuj co robisz, chętnie będziemy zaglądać
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 18:54, 04 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
kwiatholandii napisał(a)
Danuszo, dziękuję za odwiedziny. Widziałam Twój piękny staw!!! Jak ja Ci zazdroszczę tej przyrody. A z dzieciątkiem zobaczymy jak będzie, bo niestety pierwszy synek nie spał w ciągu dnia wcale, i cały czas płakał, więc mam nadzieję, że teraz będzie troszkę lepiej
Będę zdawać relację z naszej rodzinnej pracy w ogrodzie .

Moniko a pierwszy synek ile ma latek, miesięcy ?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
kwiatholandii 18:55, 04 mar 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Agato, nie ma się czego wstydzić. Ja też zaczynam. Kiedyś musi być ten start. Każdy chciałby mieć cudo po sezonie, ale niestety nie jest to możliwe. My też mamy pełno gruzu, chwastów, ale co tam mądry ogrodnik zrozumie. U nas zaczyna się za tydzień. Wjeżdżają koparki i robimy odwodnienie!! Potem brace brukarskie i wreszcie ogród. Zapraszam do podglądania i pogaduszek
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
kwiatholandii 19:00, 04 mar 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Marzenko, synek ma dopiero 20 miesięcy, więc różnica będzie prawie 2 lata. Ale Ty już chyba wolnym ptaszkiem jesteś, bo masz większe dzieci jak dobrze doczytałam. Jeżeli to prawda, to muszę powiedzieć, że wyglądasz jak 25-latka!!!
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
agata_chrosc... 19:09, 04 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
No to pokażę moją dziurę w holenderskiej ziemi! A co tam! A zatem zapraszam wkrótce do mojego "ogrodu". Tylko błagam o wyrozumiałość. pozdrawiam.
p.s.
wiem też coś o tym jak nie jest łatwo ogrodem się zajmować z małym dzieckiem - moja ma 3,5 roku i zdecydowanie wymaga posiadania oczu dookoła głowy
____________________
ogród w Holandi
kwiatholandii 19:14, 04 mar 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
SSUUUPER,AGATO!!!! Bardzo się cieszę. Bedziemy się dopingowały.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Madzenka 20:20, 04 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
kwiatholandii napisał(a)
Marzenko, synek ma dopiero 20 miesięcy, więc różnica będzie prawie 2 lata. Ale Ty już chyba wolnym ptaszkiem jesteś, bo masz większe dzieci jak dobrze doczytałam. Jeżeli to prawda, to muszę powiedzieć, że wyglądasz jak 25-latka!!!


Moniko ja moją pierworodną i jedyną na ostatnim roku studiów urodziłam, teraz to się już na wnuczęta przygotowuję szczęśliwie bez potomstwa dotrwaliśmy do jej 19-tki. Teraz bardzo żałuję, że nie mam dwójki dzieci, dlatego ci ZAZDRASZCZAM. Na początku pewnie nie będzie łatwo przy dwójce ale potem to superowo. Ja mam teorię, że najpierw odby do 1 roku, potem do 3 lat, do 12 i do 18tu
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies