Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z perspektywą na przyszłość

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z perspektywą na przyszłość

Gardenarium 08:52, 02 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Marzena2007 napisał(a)

Więcej zdjęć z tego pięknego ogrodu tutaj http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/63-ogrody-angielskie-hyde-hall-garden

Będziemy w nim w tym roku o innej porze z Ogrodowiskiem


Danusiu na zdjeciu z dębowymi siedziskami jest bordowa drobna roślina okrywowa. Co to za cudeńko i czy nadaje się do naszego klimatu?


Przycięłam zdjęcie, to berberys
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:57, 02 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oto wspaniały duet Salvia nemorosa z czosnkami, Do kompozycji różne trawy, po lewej róże okrywowe, ale są w pąkach.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:59, 02 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tutaj dochodzą ładnie szare łodygi i pąki rozchodnika okazałego i miskant, chyba Morning Light



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:39, 02 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pozdrowienia dla

Kwiatka Holandii




i dla jej Męża

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 20:40, 02 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Gardenarium napisał(a)
Oto wspaniały duet Salvia nemorosa z czosnkami, Do kompozycji różne trawy, po lewej róże okrywowe, ale są w pąkach.



OMG O_O
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kwiatholandii 20:45, 02 mar 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Danusiu, dziękujemy ślicznie za pamięć? Z ciekawości. Jesteście w Holandii teraz?
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Sebek 20:47, 02 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Danusia w Polsce siedzi - przynajmniej tak mi się wydaje. A w Holandii chyba była w zeszłym roku
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
agata_chrosc... 22:06, 03 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Przypadkiem odkryłam, że także masz holenderskiego męża! Tak jak ja. Tylko, że my mieszkamy w Holandii i właśnie siłujemy się z naszym typowym holenderskim ogródkiem czyli pasem ziemi za domem. (twee-onder-een-kap - pewnie wiesz co to znaczy) Z niekłamaną zazdrością czytałam o ogromnym ogrodzie Twoich teściów. Chyba należą do grupy kilkunastu osób, które w Holandii mają taką posiadłość. Kraj jak wiadomo mały, a ludzi dużo. Zainteresował mnie wątek 400 drzew, które dostałaś od teścia. Domyślam się, że teściowie mają szkółkę? Może napisałabyś coś więcej, bo my właśnie szalejemy po centrach ogrodniczych i szkółkach, żeby nasz ogródek "umeblować".
Życzę powodzenia w waszych zmaganiach z trudną ogrodową materią. Serdecznie pozdrawiam - Agata.
____________________
ogród w Holandi
ircia 22:10, 03 mar 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Danusiu, aż mi tchu zabrakło, kiedy oglądałam te zdjęcia.... Cudne kompozycje!!!!
____________________
Ogród Irci
kwiatholandii 10:58, 04 mar 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Witaj, Agato,

Bardzo fajnie, że Tu zawitałaś. Może pokażesz nam Swój ogród?
Jeżeli chodzi o drzewka, to jest to 400 szt bukszpanu, więc żadna hodowla . Niestety w Holandii ceny roślin są dość duże, także rozumiem, że poszukujecie szkółek. Niestety teściowie, nie mają nic takiego. Rozmnażają rośliny dla dzieci. A ogród mają rzeczywiście duzy, ale dostali go od rodziców. Kiedyś wiele lat temu było wielu farmerów na terenach Holandii i mieli ogromne powierzchnie ziemi. Dlatego też ten ogród jest taki duży.
A w jakim regionie mieszkacie?
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies