Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z perspektywą na przyszłość

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z perspektywą na przyszłość

Domi 16:01, 28 lut 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
kwiatholandii napisał(a)
Zastanawiam się jaką korę powinnam użyć w moim wietrznym ogrodzie. Nie bardzo jestem za takimi dużymi kawałkami, bo później szybko nieświeżo wyglądają. Może jak dam dużą ilość cieńszej, to nie wywieje. Macie jakieś doświadczenia w tej materii?


U mnie drobno mielona kora fruwała w pierwszym sezonie po całej działce, mimo obecności żywopłotu ze szmaragdów. Kora była na ścieżkach, w żwirze, na drodze. Teraz kupuję jak największe kawałki i jest ok, nie trzeba zamiatać.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Pszczelarnia 17:15, 28 lut 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Witaj Kwiecie Holandii! Bardzo ciekawy, artystyczny jest Twój wątek. Piękne rzeczy pokazujesz. Znam trochę Holendrów (i domy Holendrów) - mamy ich trochę w Sudetach (mój sąsiad też jest Holendrem): ludzie mili, odważni i bardzo pracowici, wnętrza tradycyjnie bardzo bogate w szczegóły i drobiazgi. W Holandii byłam wiele razy i zawsze pędziłam na targ, a tam sery i ryby, i kwiaty! Pozdrawiam.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Madzenka 20:01, 28 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Gardenarium napisał(a)
Więcej zdjęć z tego pięknego ogrodu tutaj http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/63-ogrody-angielskie-hyde-hall-garden

Będziemy w nim w tym roku o innej porze z Ogrodowiskiem


Danusiu na zdjeciu z dębowymi siedziskami jest bordowa drobna roślina okrywowa. Co to za cudeńko i czy nadaje się do naszego klimatu?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
moni 20:51, 28 lut 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
pięknie pięknie
____________________
Mona
kwiatholandii 11:00, 29 lut 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Dominiko, masz rację z tą korą. Wcześniej w innym ogrodzie miałam drobną i po deszczach puste place były. Teraz nie planuje agrowłókniny i muszę dać grubszą warstwę i właśnie te większe kawałki.

Witaj Ewo- Pszczelarnia,Dziękuję za odwiedziny. Masz rację, Holandia jest piękna. Jak będzie już gdzie postawić w ogrodzie, wreszcie będę mogła Wam pokazać moje prace zrobione do ogrodu. Narazie spokojnie czekają w kartonach, no i na postumenty drewniane od "TEŚCIA".Rodzice męża mają ich sporo w ogrodzie i prezentują się pięknie. Może i Was zaraże swoją pasją i w naszych ogrodach też pojawią się artystyczne elementy z ceramiki.

Moja kolejna praca

Leno, , w takim razie będę podglądała Twoje pomysły i kompozycje z czosnkiem. Dla mnie jest przepiękny. Muszę tylko dobrze dobrać inne rośliny, żeby po przekwitnięciu rabata wyglądała ładnie.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
kwiatholandii 12:17, 29 lut 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Rzeźba w ogrodzie ze stawem



____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
ircia 13:25, 29 lut 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Odwiedzam, oglądam, podziwiam..... Bajkowe ogrody!!!!
____________________
Ogród Irci
Wieloszka 13:39, 29 lut 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Ogród Twoich teściów jak jakiś pokazowy! Wspaniały! Niełatwo Ci będzie, mając taki ideał do doścignięcia, ale trzymam kciuki . Zwłaszcza, że z tego co piszesz teściowie chętnie pomagają, bukszpaniki hodują... Pół ogrodowiska teściów Ci zazdraszcza
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
kwiatholandii 15:29, 29 lut 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Rzeczywiście, nie będzie łatwo mieć choć w jakimś stopniu tak piękny ogród. Tym bardziej, że wokół rosną drzewa 40-letnie.

Słuchajcie, może ktoś z Was ma kompozycje bukszpanów z runianką jakpońską? Chciałabym połączyć to razem a na środku posadzić drzewo na pniu. Tylko nie wiem jakie. Czy korona powinna być bardziej owalna czy strzelista. Miejsce przewidziane to raczej półcień, blisko wejścia do domu (na wprost). Chciałabym coś reprezentacyjnego. Proszę o podpowiedzi.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
sylllwia 08:19, 02 mar 2012


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
Zwiedziłam dzisiaj z rana Twój ogród, śliczne rzeczy nam pokazujesz. Zdolnego teścia pozazdrościć. Pozdrawiam
____________________
Sylwia - Po prostu ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies