Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

basia3012 10:03, 19 lip 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9410
Sonka napisał(a)
Z ławeczki


Krysiu, przepiękne rododendrony. Dużo ich masz. I faktycznie, chyba te dwukolorowe są ciekawsze i ładniejsze. Ja mam Rasputiny 4 sztuki, młode, w tym roku posadzone. Ale już kwitły.
Pozdrawiam serdecznie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Sonka 14:27, 20 lip 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2244
Basiu, wyszłam z założenia, że rododendrony to rośliny, które nie wymagają tak dużo pracy jak np byliny.Coraz mniej siły na pielęgnację i twierdzę, że one nie wymagaja tak dużo pracy.Jak zapewni się odpowiednie podłoże,to tak naprawdę tylko podlewanie no i te nieszczęsne opuchlaki. Mam dwa krzewy mocno pogryzione a zimą też fajne zimozielone są. Kiedyś nie zwracałam uwagi na wiele cech tych roslin, jedynie na okres kwitnienia, by w jak najbardziej rozciągnąć ten czas.
Teraz krzaczyska wyrosły niemiłosiernie i cały czas rozsadzam, co niektóre,by innym zrobić miejsce. Rasputina nie mam, mam Azurro i Libretto i Olin O.Dobbs z fioletowych. Tych roślin jest tak dużo w odmianach,ze ja już się bronię , by więcej nie kupować i Tamarindosa mam i jeszcze by się znalazły, to jedne z najpóżniej kwitnących.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 10:36, 26 lip 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2244
Jakoś ostatnio nie lubię pisać, ale kilka zdjęć wstawię



____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
BasiaLT 07:59, 27 lip 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Ale piękny busz.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
basia3012 22:05, 26 sie 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9410
Powtórzę za Basią, przepiękny busz. Też taki lubię.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
ewsyg 13:26, 31 sie 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11648
Krysiu, ja lubię pismo obrazkowe Ładny ten Twój ogród, jest na co popatrzeć. Ciekawa jestem tych odnowionych meli.

Pozdrawiam
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
popcorn 13:57, 31 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Krysiu, pokaż nowsze zdjęcia, jak ogród wygląda teraz? Pozdrawiam serdecznie!
____________________
Mój nowy ogródek
Sonka 12:49, 01 wrz 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2244
No i napisałm się i poszło w kosmos, ze smatrfona. Piszę więc ponownie w laptopie.
Kochane dziewczyny, dziękuję,za wizyty.Pokażę zdjęcia ogrodu i mebli. Zdjęcia mam sprzed kilku dni, kiedy jeszcze Vanille nie były przebarwione.
Meble, moja duma, wyszły mi całkiem fajnie, choć nie zdążyłam z całością, bo komody nie zdążyłam przemalować przed przyjazdem dzieci z rodzinami.
Kupiłam stary okrągły stół, stare krzesła, serwantkę i komodę przeniosłam z garażu, syn tam magazynuje, to co mu niepotrzebne, przywozi, stawia, nie pyta, ale mamy umeblowane pomieszczenia gospodarcze, kuchnia, fotele, stoły, sekretarzyk, duża komoda, mała komoda, nawet nie wiem co tam jeszcze jest.Postanowiłam część zagospodarować.
Kupiłam też stare piękne lampy dwie, brudne, zapuszczone ale odnowiłam i są cudne.Kupiłam starą sosnową szafę, żeby mieć pod ręką okrycia sezonowe i nie biegać na górę, nie lubię zagraconych pokoi.To Pani przyroda zmobilizowała mnie do renowacji mebli, kiedy zobaczyłam jakie cuda robi, dostałam też od niej pomocne wskazówki, za co jestem Jej bardzo wdzięczna.
Vanille są tak ogromne,ze wymagają podwiązania, kupiłam w casto prety i za parę złotch facet zespawa mi pręt z wykończeniem co dobrze wygląda w roslinie na rabacie cały rok.

____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
popcorn 10:34, 04 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Och jak pięknie!

Super pomysł, pręt taki stalowy żebrowany i końcówka kuta, natchnełaś mnie Krysiu!

Pokaż meble

buziaki!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Sonka 10:45, 17 wrz 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2244
Trochę jesiennego słońca w moim ogrodzie
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies