Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Studnia w ogrodzie

longinus_pl

Dodany 08:11, 04 wrz 2016
witam. na działkach niema żadnych szamb, tylko każda ma jakiś tam wychodek lub toi-toi,
studnie mam w planach zrobić w otulinie z rury 160 mm i jest to duża rezerwa do tego co mają sąsiedzi i pompują wodę przez pół dnia, dlatego poprosiłem o poradę w sprawie doboru pompy.
abisynkę od razu skreśliłem bo musiałbym stać po kilka godzin dziennie aby podlać 270 m trawnika i 18 m szklarni i do tego tą wodę jeszcze roznieść.

proszę o więcej.

pozdrawiam.
sner

Dodany 10:02, 12 mar 2017
Witam
Tak wygląda moja studnia. Gdyby ktoś szukał inspiracji.

Gardenarium
 mg 4214 002

Dodany 19:29, 12 mar 2017
Studnia - tak, pasuje do ogrodu rustykalnego. Biały kamień - nie .
Piesek (plastikowy) nie, kwiatki w plastikowej doniczce - nie. Bratki wokół też nie

Ozdoba wisząca też nie. Nadmiar wszystkiego. Jak usuniesz te gadżety, będzie 100 % lepiej. Sama studnia przejdzie, choć jej kolor - zbyt pospolity.

Czy ta studnia jest rzeźbą, ozdobą ogrodu, rabatą czy prawdziwą studnią?

Rafaelito

Dodany 10:23, 16 mar 2017
kasiek napisał(a)
U mnie studnia słuzy do gromadzenia wody z rynien, był a zwykła betonowa więc obudowałam ja kamieniem by wtopiła sie w teren

Ja planuję właśnie w studni kręgowej zbierać wodę z deszczówki ponieważ ze wszystkich rynien odprowadziłem rurami wodę w jedno miejsce. Jak myślicie zda to egzamin? Oczywiście wodę będę wykorzystywał do podlewania działki. Czy może lepiej wodę odprowadzić do stawu, który również planuję wybudować?
Gardenarium
 mg 4214 002

Dodany 17:59, 16 mar 2017
Woda odprowadzana do studni nie podwyższy poziomu wody w studni, bo on nie zależy od wody dolewanej do studni a od poziomu wody jaka utrzymuje się pod ziemią. Można odprowadzać.
Anico
Zdjecie profilowe kobieta

Dodany 11:06, 08 wrz 2017
Jak do podlewania roślin to jak najbardziej ja też tak mam zrobione.