Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowy chaos u monitki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowy chaos u monitki

monitka 21:37, 07 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Dziękuję za tak liczny odzew

Danusiu zdjęcie widziałam, bardzo fajne. Takie fotki mają jedną zaletę nie widać na nich dziwnych min jakie mi się zdarzają na zdjęciach Dziękuję za pochwałę trawnika to zdecywana zasługa mojego Taty,który zakładał trawnik, nawozi go i przypomina nam kiedy co mamy zrobić. Mąż z kolei systematycznie go przycina i jest naprawdę z niego dumny. Pewnie będzie marudził przy powiekszaniu rabat ale dlatego, że go zagonię do pracy

justi rabaty napewno powiększę ale jeszcze do końca nie wiem jak. Na razie na liście roślin są hortensje Limelight i Vanilla Fraise najlepiej gdzieś blisko tarasu żeby cieszyły moje oczy.

zbigniew_gazda dziękuję za odwiedziny i na Twoje rady też liczę

ell baw się zdjęciami ile tylko chcesz, świetnie to narysowałaś. Rabaty przy ogrodzeniu są super i coś takiego właśnie chciałam zrobić (nie wiem tylko jakiej szerokości miałyby być). Ścieżka po prawej stronie musiałaby mieć inny kształt (do tej pory wogóle o dodatkowych ścieżkach nie myślałam) bo stoi tam teraz zjeżdżalnia i huśtawka mojej córci.

bociek nie musi być od razu bombonierka niech bedzie chociaż czekoladka zamiast wyrobu czekoladopodobnego a na meża znajdę sposób

Powiedzcie mi czy jest sens zakładania mini ogródka za domem? Tam jest wschód i niem czy cokolwiek będzie rosło z ograniczoną jednak ilością słońca.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
monitka 09:33, 08 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
śnieg u mnie pada gdzie jest wiosna?
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
nika 09:36, 08 mar 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
monitka napisał(a)
śnieg u mnie pada gdzie jest wiosna?


u mnie też miałam nadzieję, że jednak prognoza się nie sprawdzi, ale nie tym razem
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
moni 09:40, 08 mar 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
żadnej tragedii nie ma zostało tylko obsadzić roślinami monita wiesz inni mają ogrody w gorszym stanie(mówię o sobie) hehe.
____________________
Mona
majkel0326 13:17, 08 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Witaj Monitko! Masz ładne pole do popisu w tworzeniu Twojego ogrodu. Z chęcią będę zaglądać do Ciebie jak postępują prace Na tym forum jest tylu doświadczonych i życzliwych ogrodników (z Szefową na czele ),że na pewno dobrze Ci doradzą w kwestii urządzania ogrodu.Sama też muszę się wiele od nich nauczyć,bo ja taki samouk-amator do tej pory jestem Pozdrawiam gorąco w ten zimny dzień!
____________________
Maja - Moje roślinki
monitka 20:22, 08 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
nika na szczęście już po śniegu mam nadzieję że więcej nie napada!

moni no właśnie siedzę i wymyślam listę roślin.

majkel0326 no ja też amator jestem. Na razie to obsadzałam metodą prób i błędów. Umówmy się że błędów było więcej No na rady doświadczonych ogrodników właśnie liczę. Zawsze co parę głow to nie jedna.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Gardenarium 20:39, 08 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Na tej liście do półcienia koniecznie musi się znaleźć Hydrangea paniculata "Limelight" - no nie ma wyjścia





Pachysandra terminalis w dużej ilości




plus różne hosty np. Patriot



Miscanthus "Variegatus"



i żurawka Citronelle.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monitka 20:46, 08 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Danusiu bardzo Ci dziękuję za podpowiedzi. Hortensje na mojej liście są od zeszłego roku. Poprostu zakochałam się w nich. O której rabacie piszesz? tej za domem na wschodzie? Bo myślałam o umieszczeniu hortensji gdzieś na widoku z tarasu ale akurat tam jest południe i nie wiem czy dadzą radę.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
nika 12:53, 09 mar 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Dzisiaj od rana świeci u mnie słońce, więc pewnie u Ciebie też Nie ma porównania z tym, co było wczoraj za oknem, prawda?
A jak tam Twoja lista roślin? Powstała już?
Hortensje "Limelight" kupiłam na jesieni i od razu się w nich zakochałam Na pewno jeszcze dokupię. Swoje posadziłam w półcieniu. W słońcu też powinna dać radę, ale może kwitnąć mniej obficie.
Z listy Danusi mam jeszcze miskanty i żurawki Citronelle Te ostatnie na pewno nie mogą być na słońcu, bo przypala im listki.
Co do rabaty za domem na wschodzie, to ja bym nie rezygnowała z nasadzeń, ale wybrała rośliny, które lubią cień.
Z tym, że ja mało jeszcze wiem, niech wypowiedzą się mądrzejsi i bardziej doświadczeni
Miłego dnia
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
arcobaleno 12:56, 09 mar 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
monitko - koleżanko z zachodniopomorskiego - witaj

Bardzo mi te Twoje początki bliskie - u mnie było to samo, najpierw trawa i zywopłot z tuj, potem chaotycznie wtykane rośliny a rabatki kwiatowe zaczęły powstawać dopiero 3 lata temu - z roku na rok coraz więcej i więcej i też na początku musiałam toczyć boje z mężem o każdy kawałek trawnika- teraz nieco mniej, ale też nie bez walki

Trzymam kciuki za nadchodzący sezon!
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies