Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowy chaos u monitki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowy chaos u monitki

monitka 10:30, 07 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Witam,
po dlugim czasie podglądania postanowiłam się ujawnić.
Przyznam szczerze że jestem trochę onieśmielona ilością pięknych ogrodów, bo teren zielony jaki posiadam przy domu jeszcze na takie miano nie może zasłużyć...

Po wybudowaniu domu jeszcze nie czułam potrzeby posiadania ogrodu. Najważniejsze było zrobienie bruku żeby nie brodzić w błocie no i trawnika żeby było zielono. Myślałam że to szczyt marzeń i z tej euforii zasialiśmy trawę na całej działce. Po jakimś czasie pojawiły się tuje a w raz nimi ochota na jakieś kolory w ogrodzie. Jako, że finanse po budowie były mocno nadwyrężone to cieszyłam się jak głupia z każdej podarowanej roślinki, na ogół byliny z zaprzyjaźnionych ogródków. Radość była wielka jak tylko mogłam wydrzeć kawałek rabatki z trawnika. Jednak to co udało mi się zrobić nie satysfakcjonuje mnie. Rabaty są za wąskie. Największy błąd jaki popełniłam to sadzenie pojedyńczych egzemplarzy bo jak sroka chciałabym mieć wszystko... Planuję w tym roku dosadzić trochę roślin głownie hortensji, które bardzo lubię trochę traw i drzew bo tego brakuje na działce. Chciałabym też posadzić coś wzdłuż wjazdu żeby go osłonić trochę i urozmaicić.
Na początek wkleję widok na działkę z lotu ptaka



i widok na rabaty - zachodnia





południowa


południowa z zakrętem na wschód

____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
nieszka 10:41, 07 mar 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
O rany! co Ty za ptaka wyposażyłas w aparat fotograficzny ?
Witaj
Sliczna trawka! Pewie Ci jej sporo ubędzie po buszowaniu na Ogrodowisku
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
nika 10:49, 07 mar 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Witam serdecznie sąsiadkę
To prawda, że jest tu mnóstwo pęknych ogrodów, które zapierają dech w piersi i mogą onieśmielać, ale wiem też, że jest tu mnóstwo fantastycznych osób (z Danusią na czele), które chętnie służą pomocą i udzielają dobrych rad, więc na pewno stworzysz ogród swoich marzeń
Jeśli pozwolisz, chętnie będę zaglądać i kibicować.
Pozdrawiam
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
hanka_andrus 11:07, 07 mar 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jeszcze jedna sąsiadka z Pomorza!
Witam serdecznie!
Chęci są,miejsce jest,to i piękny ogród będzie!Trzymam kciuki,niech się Tobie uda według marzeń własnych!
Zajrzę czasami,bo tyle jest ogrodów,że nawet najbliższych sąsiadów nie ma kiedy odwiedzić!
Pozdrówka!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
monitka 12:04, 07 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Dziękuję za odwiedziny i zapraszam częściej. Z chęcią przyjmę każdą radę

nieszka ptak był z nowego gatunku, mechanicznego trawy sporo to działka męża. Odkąd kupił nową kosiarkę trawa to jego duma

nika witaj krajanko zaglądaj często będzie mi bardzo miło. Zaraz lecę z rewizytą do Twojego ogródka.

hanka_andrus trzymaj kciuki bo chęci są tylko z koncepcją kiepsko a bardzo bym chciała żeby moje miejsce chociaż ogród przypominało.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Gardenarium 15:38, 07 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj Monitka, nie wiem czy widziałaś w wątku dodawania zdjęć jakie zdjęcie dokleiłam do Twojego? Całkiem podobne

Na pochwałę zasługuje trawnik, coś pięknego

Okiem projektanta zauważam, że rabaty są za wąskie w stosunku do powierzchni trawnika, a więc czy będzie wojna z M. o rabaty??
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
justi 16:12, 07 mar 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Witaj Monitko! Chciałam o to samo zapytac co Nieszka, ale juz jest odpowiedź. Fajne jest takie zdjęcie, bo mamy widok na całą działkę, a nie na części i lepiej rozplanowac rabaty. Na poczatek zastanów sie czy chcesz zmienić kształt rabat czy tylko powiększyć, bo masz rację że są za małe. Potem lista roslin i uporządkować co i gdzie. {Proste (oczywiście żartowałam)}
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
zbigniew_gazda 18:54, 07 mar 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Też się przywitam Monitko. Masz dużo miejsca do zagospodarowania . Życzę trafnych decyzji - a tutaj są same zdolniachy !!! Tak na marginesie - patrząc na fotkę z lotu ptaka , pięknieje nam nasz kraj , otoczenie i rośnie grupa ludzi którzy nie boją się pracy na swoich włościach.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
ell 19:34, 07 mar 2012


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Witaj Minitko!
Pozwoliłam sobie na chwilkę zabawy ze zdjęciem

może coś w ten deseń
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
bociek 20:09, 07 mar 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Witaj Monitka

Z pomoca naszych Ogrodowiskowych specjalistow skomponujesz sobie ogrod bombonierke. Ale czy maz odda czesc trawnika bez walki, no bo rabaty sa zdecydowanie za waskie. Ela bardzo pieknie rozrysowala ksztalt rabat.

Powodzenia w dzialaniu!
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies