Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowy chaos u monitki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowy chaos u monitki

nika 18:08, 20 mar 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
monitka napisał(a)


Przedstawiam moje bukszpany to inspiracja nasadzeniami Danusi bo jakiś rok temu trafiłam na stronę z utworzonymi ogrodami i tak mi się to spodobało że nieudolnie przeniosłam do siebie. Dostałam wtedy bukszpany od teściowej i wogóle nie miałam pojęcia co z nimi zrobić. Powiem więcej wtedy mi się wogóle nie podobały...no ale jak dała... Jesienią chciała mni jeszcze dać większego ale powiedziałam że nie chcę, o ja głupia! Trzeba będzie się przeprosić i brać jak najszybciej żeby jakiejś sąsiadki nie obdarowała



Bardzo ładne te Twoje bukszpany
Biegnij szybko do teściowej, bo jak nie to ja się do niej zgłoszę

A co to za drzewko masz tam posadzone w tle? (na pierwszym zdjęciu)
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
monitka 20:47, 20 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
wow pszczelarnia dziękuję powiem szczerze, że nie spodziewałam się komplementu dot. bukszpanów raczej obawiałam się reprymendy bo naprawdę nie znam się na pielęgnowaniu ich. Dzisiaj przeczytałam artykuł Danusi dot. bukszpanów i trochę mi się rozświatliło w głowie

iwbod witaj Oczywiście zgadzam się z Tobą,że ogród ma być taki jak mi się podoba. Nie zamierzam robić nic na siłę bo komuś się tak podoba. Niemniej jednak na błędach uczę się już trzeci rok i chciałabym to trochę uporządkować. Liczę na to, że ktoś mi doradzi albo odwiedzie mnie od złych pomysłów. Już same artykuły Danusi pozwoliły mi trochę zweryfikować moje patrzenie na ogród bo do tej pory popełniam podstawowe błędy takie jak np. sadzenie pojedyńczych roślin, nieprzemyślane zakupy, sadzenie bez konkretnego planu. Mam też problem z romieszczaniem roślin wszytko mi wychodzi jak spod linijki...

nika nie ma szans zaraziłam sie już tym kulkowym wirusem - jutro dzwonię
Drzewko to zwykła wierzba Iwa nie polecana przez Danusię. Lubię ją za te bazie i za parasol który tworzy z liści ale rzeczywiście we wrześniu nie jest już taka ozdobna bo jej liście zaczynaja chorować i żółknąć...
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
coli 09:43, 21 mar 2012


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Monitka,
masz bardzo duży teren. Planujesz altankę, albo ciurkadełko?
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
monitka 10:11, 21 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Witaj coli
Działka ma 1235 metrów, spory wybrukowany podjazd ale nadal dużo trawy do koszenia Altanki raczej nie planuję, wystarczy nam taras, który chciałabym trochę obsadzić/ osłonić żeby zyskał przytulniejszy klimat. Z ogrodu korzystamy praktycznie w tygodniu bo w weekendy jeżdzimy na pobliską działkę rekreacyjną ze stawem i "plażą" do moczenia nóg dla dzieciaków, tam odbywają się wszystkie rodzinne grille.
Jeśli chodzi o ciurkadełko to bardzo bym chciała ale niestety nie pomyślałam o tym na etapie budowy i mam wyprowadzony tylko kran na zewnątrz, żadnej innej dodatkowej rury i może być z tym problem. Muszę przycisnąć męża czy da się to zrobić.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
coli 11:58, 21 mar 2012


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Kranu nie potrzebujesz tylko prąd.
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
monitka 21:40, 21 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
A to nie wiedziałam coli. Muszę przestudiować temat

____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
nika 14:45, 23 mar 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
monitka napisał(a)
Z ogrodu korzystamy praktycznie w tygodniu bo w weekendy jeżdzimy na pobliską działkę rekreacyjną ze stawem i "plażą" do moczenia nóg dla dzieciaków, tam odbywają się wszystkie rodzinne grille.
Jeśli chodzi o ciurkadełko to bardzo bym chciała

Wow... Staw i plaża Ale macie fajnie

O ciurkadełku przy tarasie też marzę, ale co z tego wyniknie... zobaczymy
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
monitka 20:44, 23 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Nika to ranczo moich rodziców, ciągle zagospodarowywane ale i tak już fajne. Mamy tam plantację malin, trochę borówek, poletko warzywne. Chcemy tam dzieciakom zrobić domek na drzewie, żeby miały swoja kryjówkę. To fajne miejsce z dala od zgiełku miasta. Wolę jechać tam jak do jakiegoś parku gdzie nie musze się specjalnie stroić tylko w starych najwygodniejszych jeansach pobiegać

No u mnie jeżeli ciurkadełko gdzieś miałoby być to tylko przy tarasie.

Dzisiaj było tak wiosennie i słonecznie u nas, że krokusy w parku oszlałay i pokazują swoje piękne oblicze uwielbiam ten widok









A teraz fanfary bo pokazał się pierwszy tulipan uwielbiam te kwiaty, szkoda że tak krótko kwitną



upragniony wiosenny widok - pierwsze listki na pęcherznicy


____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
majkel0326 20:48, 23 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Oo,to krokusowe morze! I tulipan super i jak wcześnie.Kilka z moich ma już też pączki na kwiatki
____________________
Maja - Moje roślinki
nika 20:54, 23 mar 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Błonia w krokusach - powalający widok!
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies