Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowy chaos u monitki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowy chaos u monitki

jotka 15:13, 13 mar 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Witaj Powiadają, że kto ma najbliżej, ten przychodzi najpóźniej ... Ale lepiej późno niż wcale.
Przeoczyłam fakt, ze pojawiłaś się na Ogrodowisku. Dzieli nas pewnie Odra, bo Twoje okolice to pewnie prawobrzeże?

No teraz jak już mam namiar na Ciebie to będę zagladać i kibicować. A wiosna za pasem to i efektów będzie sporo na takiej ładnej działeczce..
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
monitka 13:25, 14 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Witaj jotka, miło mi że zajrzałaś z prawobrzeża jestem
Zaglądaj jak najczęściej, zapraszam. Efekty też bym chciała bo aż ręce świerzbią żeby za łopatę chwycić ale na razie koncepcja w bólach wielkich się rodzi....
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
monitka 20:29, 14 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Pobiegałam trochę po ogrodzie z wężem i narysowałam rysunek działki z nowymi rabatami. Mam pytanie czy szerokość 3 metry razem z tujami bedzie dobra czy to za mało? Może powiększyć do 4 metrów?
Tak to mniej więcej wymyśliłam

Za późno się zorientowałam i widzę że na rysunku jest błąd przy tarasie rabata ma się zwężać do 2 metrów tzn. tam powinno być większe wcięcie.
Z wężami wygląda to mniej więcej tak



Doradzicie mi coś?
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Pszczelarnia 12:17, 15 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Witaj, podłoże na rabaty już jest (trawniczek do zrywania! ). Lewy górny róg coś mi nie pasuje na rysunku.
A jakie drzewa planujesz na rabatach?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
monitka 12:40, 15 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Witaj pszczelarnia Lewy górny róg mogę zmienić, bardziej zaokrąglić. To rabata za domem, nie jest za bardzo widoczna. Myślałam żeby w tamtym narożniku posadzić czereśnię, za płotem u sąsiadów rośnie więc miałaby zapylacza.
Z drzew podobają mi się polecana przez Danusię wiśnia Umbraculifera, buk czerwony Pendula, którego chciałam dać na poczatku rabaty. Koło furtki jest wybrukowane miejsce bez nasadzeń jak powiększę rabatę to buk trochę zasłoni tą lukę a nie przesłoni wiodoczności na furkę. Podobają mi się klony odmiany kuliste, miłorząb. Nic mi teraz więcej nie przychodzi do głowy a ściągę z roślinami zostawiłam w domu...
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
moni 12:44, 15 mar 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
o moja imienniczka witaj cieplutko w naszym gronie masz dużo miejsca do zagospodarowania
____________________
Mona
moni 12:51, 15 mar 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
ja na twoim miejscu bym poszalała może coś takiego; http://vertex.home.pl/archkrajj15/projekty-glowna/56-projekty-ogrodow/1297-jak-urzdzi-punkt-wodny-w-ogrodzie-swobodnym
ale oczywiście to twój ogród moja droga i ty decydujesz.
____________________
Mona
monitka 22:51, 15 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
moni my się już witałyśmy ale możemy jeszcze raz
No aż tak nie poszaleję bo tam gdzie bym to widziała jest to raczej niemożliwe. Nie ma prądu ani wody. Może zrobię jakieś ciurkadełko w okolicach tarasu. Żwirowany placyk mi chodzi po głowie na razie na piaskownicę a w przyszłości na relaks.

Mój kolejny kwiatek w ogrodzie, iryski mamusia i dzieciątko

____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
majkel0326 20:13, 16 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Monitko,co to za irysy?Czy holenderskie?Ja właśnie dzisiaj takie kupiłam,mieszanka 3 kolorów.Bardzo mi się podobają te irysy
____________________
Maja - Moje roślinki
monitka 20:29, 16 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Maju nie mam pojecia jak one dokładnie się nazywają. Wydaje mi się że to Iris reticulata -kosaciec żyłkowany. Danusia pisała ostatnio arykuł o nich: http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/254-irysy-cebulowe.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies