Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowy chaos u monitki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowy chaos u monitki

monitka 21:10, 28 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Hehe nie wiedziałam, że mój bratek kamikadze taka furorę zrobi

justi ja go nie będę ratować. Ładny jest to fakt ale jest jak chwast. Rozsiewa się w tempie zastraszającym i nawet zima i mrozy mu nie straszne. Odbija momentalnie.

Dziewczyny ciemierniki są ładne tylko później po kwitnieniu zostają mu same liście które z czasem robią się mało reprezentacyjne.Warto je posadzić tak żeby potem na rabacie nie straszyły.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
ell 21:55, 28 mar 2012


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Monitka -powtórzę za innymi - ale przepiękne łany krokusów.
Widzę, że plan powolutku powstaje.
Pewnie widziałaś tą alejkę w powstającej realizacji ogrodu na piasku. Coś takiego miałam na myśli.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
monitka 22:11, 28 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Witaj ell krokusy niestety wymarzły po ostatnim przyrozku i nie jest już tak okazale
Widziałam alejkę i ogród. Jestem pod bardzo wielkim wrażeniem tego ogrodu. Dla mnie to pierwsza relacja na żywo
Jeśli chodzi o mój plan to coś tam powoli tworzę ale kiepsko mi idzie. Nie ukrywam że Twój rysunek bardzo mi pomógł i wzoruję się na nim Pisząc o alejce masz na myśli tą długą rabatę którą narysowałaś wzdłuż ściany domu z tarasem? Jeżeli tak to chciałam na tej wypustce posadzić świerki trochę traw, karłowe sosenki (kulki, zapomniałam nazwy) , dalej naprzeciwko tarasu hortensje Limelight potem magnolię a dalej jest już narożnk z placykiem tam wymyśliłam rododendrony i też hortensje. Takie na razie mam plany tylko nie umiem tego rozrysować/ustawić. Największy problem mam z drugim narożnikiem.
No to się napisałam
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
monitka 11:38, 29 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Wczoraj u nas wiało okrutnie a dzisiaj zimnica. Wieczorem biegaliśmy po ogrodzie bo nam trampolina odfrunęła. Na szczęście poleciała na tyły działki a nie do ogrodu sąsiada. Uszkodziła trochę siatkę i się pogięła ...mam nadzieję że po małej naprawie będzie zdatna do użytku bo nie wiem jak to córce wytłumaczę... No a teraz mąż obmyśla zabezpieczenie przed kolejnym odfrunięciem...mądry polak po szkodzie.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
majkel0326 12:28, 29 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Monitko,u nas też wieje,popaduje deszcz chwilami.Ogólnie nieciekawie i zimno.Dlatego dziś postanowiłam odpocząć od ogrodu i porobić coś w domu
____________________
Maja - Moje roślinki
coli 12:39, 29 mar 2012


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Trampolinę zwiało ?
U nas też wieje, ale chyba nie aż tak.
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
monitka 11:24, 30 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
No zwiało. Mój mąż też nie wierzył bo to kolumbryna 5 metrowa.
Na szczęście dzisiaj już jest bezwietrznie ale zdecydowanie zimniej.
Wczoraj przed zaśnięciem oświeciło mnie i jakaś koncepcja rabaty, z którą chciałam ruszyć naprędzej, mi się urodziła. Postaram się to narysować to może mi doradzicie czy to dobry pomysł
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Sebek 23:40, 30 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Z tą trampoliną szok!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
weronika77 20:16, 31 mar 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
monitka napisał(a)


Dzisiaj było tak wiosennie i słonecznie u nas, że krokusy w parku oszlałay i pokazują swoje piękne oblicze uwielbiam ten widok





Piękne to zdjęcie.
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
monitka 20:32, 03 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Witaj Weroniko Zdjęcie piękne ale niestety tylko zdjęcie bo przymrozek wykończył krokusy...szkoda... Za to teraz pomimo brzydkiej pogody, wiatru, zimna i deszczu zakwitły forsycje i chyba wiśnie (widać białe kwiatki). Wogóle zielono się juz robi. Magnolie w pąkach. Niech no tylko zrobi się cieplej a będzie pięknie
Miałam narysowac plan rabaty a tu czasu nie ma...do tego święta za pasem a ja w lesie z robotą. Dobrze że pomimo deszczu pomyłam okna bo już prawie świata nie widziałam

____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies