Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

Pwl 19:01, 31 mar 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
pokaże wkrótce zdjęcia swojego będzie już drugi roczek.


____________________
paweł
Gardenarium 19:26, 10 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Pawełku linkuj zdjęcia, jeśli nie jesteś autorem (na bieżąco) Proszę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:32, 21 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Formowanie miłorzębów z wątku Mój ogródek

Co do miłorzębów, te odmianowe, karłowe to tylko formuj to, co wyrasta poza obrys i robi zamieszanie. Miłorząb ma tendencję do takiego nieregularnego rośnięcia, mój jednen zaczyna się także krzywić.

Nie da się podpowiedzieć, które gałązki bo to bardzo trudno jest. Rób to z wyczuciem, na rozgałęzieniach pędów.

Ginkgo biloba 'Troll'
Tutaj zrób proporcjonalny i równy kształt, albo coś na kształt bonsai, bo widać że nieregularnie rośnie.
Albo tę lewą gałązkę wyrównaj do tych prawych i prowadź na kulę.




Ginkgo biloba 'Tubifolia'
Ten, jak widać, ma tendencję do wypuszczania długich pędów, to chyba na zwisająco go trzeba prowadzić, skracać pędy, żeby się zagęszczały.




Ginkgo biloba 'Mariken'
Ten jest dziwny, bo ja mam kulkę na kiju. Twój jest chyba nie szczepiony. Wygląda na kolumnę.
I tak go chyba trzeba prowadzić.




Ginkgo biloba na ulicy
Ten zaczyna Ci się krzywić już. Przywiąż przewodnik do dłuższego bambusa (wymień kij na dużo dłuższy) i skracaj równo galązki z każdej strony. Uważaj, żeby nie uszkodzić przewodnika, bo potem będzie rósł nieładnie, pokrzywiony.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pwl 15:53, 08 sie 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Niestety mój miłorząb nie ma zamiaru chyba rosnąć prosto i kombinuje. Z bocznej gałęzi wypuścił sobie
dosyć duży przyrost skierowany do góry i najwidoczniej planuje sobie z niego zrobić przewodnika. Mam
obciąć mu ten przyrost?Ten właściwy przewodnik jest z prawej strony przywiązany do palika ale w ogóle
nie wypuścił żadnego przyrostu. Nie wiem co robić



____________________
paweł
Sebek 19:47, 08 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Czekaj - nie ścinaj
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 12:44, 10 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Miłorzęby tak mają. To wada. Mój środkowy też zamiast sobie iść i być idealnym drzewem zaczyna "kombinować" także. Mam wielkiego bambusa i będę go zmuszać do prostego rośnięcia

Tutaj egz. z Holandii



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basiaw 20:11, 19 sie 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Dzień dobry

Od jakiegoś czasu przeglądam Ogrodowisko, dzisiaj się zarejestrowałam, żeby móc z Wami porozmawiać.
Znalazłam ten wątek o miłorzębie, bo martwię się o moje "maleństwo" a nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na dręczące mnie pytanie.
Powiedzcie mi proszę, czy liście miłorzębu są kruche? Kupiliśmy szczepioną formę miłorzębu, taką trochę pendulę, ale to nie ma być pokrój typowo płaczący tylko gałęzie z wiekiem mają być takie bardziej poziome. Drzewko to miało liście przy pniu w "pęczkach" dziwnie duże i z długimi szypułkami a na końcach pędów już chyba bardziej prawidłowe, drobniejsze. Piszę, że miało, bo juz prawie wszystkie się złamały, wiejący wiatr połamał te liście prawie u nasady.
Zastanawiam się, czy tak będzie zawsze, czy wiosną drzewko wypuści inne, mniejsze i bardziej elastyczne listki?

Będę wdzięczna za Wasze opinie.
pozdrawiam
Basia
____________________
Nasz mały, zielony świat
Pwl 22:21, 19 sie 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Dziwne że tak się połamał. Z opisu to może być "Troll" bo jego odmiana ma charakterystycznie
skupione w kępki liście, oczywiście są i inne. A czy liście są kruche, sama możesz to sprawdzić,
złap liścia i nim pomanewruj, sprawdzisz jaki jest. Liść jak liść. Skoro tak gubi liście to może jest
przesuszony albo na coś chory. Przyjrzyj się czy na miejscu złamanych liści na gałązce tworzy
się pączek. Twój miłorząb liści nigdy nie zmieni, taki ma gatunek i będzie posiadał odpowiednie
dla niego charakterystyczne cechy w tym liście. Więc albo jakoś ochroń go przed wiatrem albo znajdź
dla niego inne miejsce i sprawdź czy aby na pewno jest zdrowy i na nic nie choruje.Pierwszy raz słyszę
aby drzewo było ogołocone z liści za sprawą wiatru, musiałby być codziennie huragan albo trąba powietrzna
Mam nadzieję Basiu, że odkryjesz prawdziwą przyczynę tej dziwnej przypadłości pozdrawiam
____________________
paweł
Basiaw 09:43, 20 sie 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Dzięki Pwl za odpowiedź. Może rzeczywiście na szkółce przesuszyli to drzewko i stąd te kłopoty?
Roślina jest u nas dopiero trzeci dzień, ciągle wieje, jak tak dalej pójdzie, to wkrótce będzie łysy
Załączam zdjęcia, żeby pokazać w czym problem, widać te pęczki z końcówkami szypułek a już bez liści.
Nie bardzo mam gdzie go przesadzić, do tego gdy go kupowałam, to nie ukrywałam, że potrzebuję drzewa na wietrzne miejsce i pani na szkółce mnie zapewniała, że miłorząb wszystko wytrzyma a ja teraz latam co godzinę i patrzę ile liści leży

____________________
Nasz mały, zielony świat
hanka_andrus 19:49, 20 sie 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Może po prostu potrzebuje więcej wody?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies