Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

Pwl 17:24, 05 lis 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
gardenarium napisał(a)
Moje miłorzęby zwykłe w jesiennych barwach











piękne!
____________________
paweł
coli 09:55, 16 lis 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660



____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
moni 22:33, 29 gru 2011


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
Kiedyś jak nie miałam takiej wiedzy, myślałam że miłorząb to drzewo liściaste, niezłe co?.
____________________
Mona
Gardenarium 22:37, 29 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
To dziwne, ale prawdziwe Jest jedynym liściastym drzewem nagozalążkowym. Ma spłaszczone, opadające na zimę liście (nie przekształcone w szpilki).



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marzena 23:31, 29 gru 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Tak, miłorząb jest interesującym drzewem również dlatego, że stanowi tzw 'żywą skamieniałość' - pojawił się na Ziemi już w erze mezozoicznej ok. 200 mln lat temu i prawie w niezmienionej postaci dotrwał do naszych czasów...
jest endemitem i reliktem występującym naturalnie w Chinach - do naszych czasów przetrwał również dlatego, że był sadzony w pobliżu świątyń buddyjskich...

dwukrotnie miałam okazy miłorzębu u siebie ( nie wiem, jakie odmiany) i za każdym razem nic mi nie wyszło z jego uprawy - przemarzał, obumierał, wiem, że rósł chyba w zbyt wilgotnej glebie...

Mam prośbę - jaka odmianę wybrać, aby była niezawodna ? a może jakieś inne rady dotyczące uprawy ?
- bardzo zależy mi na tej roślinie, zawsze była sadzona jako pojedynczy okaz, miała być wyeksponowana ... no i dwukrotnie nic z tego nie wyszło...
____________________
marzena O....!
Gardenarium 00:01, 30 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Musiało coś być z powodu nadmiernej wilgotności, bo to nie jest wymarzające drzewo.
Może za głeboko posadzone było, albo nie dość miało wilgoci, bo bryła nie zaciągnie wody jak nie jest systematycznie podlewana.

Spróbuj jeszcze raz. Wszystkie odmiany i zwykły miłorząb mają małe wymagania glebowe. Ale oczywiście będzie lepiej jak zaprawisz dołek kompostem i będziesz podlewać po posadzeniu. A może za dużo było podlewania?

Marzenko gorąco namawiam na odmianę szczepioną "Pendula" - stworzy malowniczy akcent jako soliter.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ircia 21:21, 27 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Ale fajnie, że znalazłam wątek poświęcony temu drzewku. Od samego początku istnienia naszego ogródka marzyłam o posadzeniu ginko, ale mój M. twierdził, że pasuje tylko do ogrodów japońskich. Ale tak często mówiłam o tym, że w koncu skapitulował. No i noszę się z zamiarem kupienia w tym roku. Intensywnie myślę o miejscu dla niego.
Z tyłu domu mam trawnik szer. 4-4,5m. Rośnie tam jedynie klon palmowy Bloodgood. Zastanawiam się, czy dobrze byłoby, gdybym w jakiejś odległości od niego (3-3,5m) posadziła miłorząb?




____________________
Ogród Irci
Sebek 20:31, 28 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A może włącz go w jakąś rabatę - ale w sumie to miejsce złe nie jest
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ircia 11:55, 29 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Wiesz Sebek, całkiem fajnie może wyglądać jako soliter. Ma niezwykle ozdobne liście, no i z okien mogłabym go podziwiać, kiedy przybiera cudne, jesienne barwy.

Myślałam też , żeby gdzieś włączyć go z innymi.

Może przy ścianie domu...


...albo na tle ścianki tarasu.....



.Ale jak na razie, to myślę i myślę....

____________________
Ogród Irci
Sebek 11:58, 29 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Może je poprowadzisz po ścianie jak Danusia?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies