Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

dzika_roza 13:33, 08 lip 2020


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
czy może wiecie, co dolega mojemu miłorzębowi?
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Sonia_M 11:44, 29 lip 2020

Dołączył: 01 mar 2020
Posty: 73
Mój miłorząb mariken na szczęście przeżył przymrozek wiosenny i teraz wypuścił nowe listki. Martwi mnie tylko co może być powodem, że te liście nie są takie typowo zielone jakie normalnie ma miłorząb, tylko takie bardzo jasne, seledynowe. Czy jemu może czegoś brakuje? Czymś powinnam go nawozić? Co może być powodem? W zeszłym roku też latem miał już takie jasne te listki, nie jest to spowodowane tegorocznym przymrożeniem. Bardzo proszę o jakieś wskazówki co powinnam zrobić.
Pinus 14:15, 25 paź 2020


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 10
Witam serdecznię.
Proszę o radę odnośnie przesadzania Miłorzębu Mariken.
Drzewko u mnie około 10 lat szczepione na wysokości około 1,2m średnica korony około 1 m.Miłorząb jest naprawdę piękny ale nie stety ogród się zmienia i muszę go przesadzić w lepsze miejsce. Nie boję się przesadzania ale wolę się zapytać co i jak, nie chciałbym stracić drzewka.Czy termin jak liście spadną w listopadzie będzie dobry i czy ktoś się orientuje jak duże może mieć korzenie co by ich mocno nie uszkodzić.

____________________
Gardenarium 21:59, 26 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Korzenie może mieć w obrębie korony. Przesadzanie w stanie bezlistnym polecam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pinus 11:51, 28 paź 2020


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 10
Dziękuję za pomoc. Właśnie tego najbardziej się obawiam, boję się żebym czasem nie uszkodził za bardzo korzeni. Bo nie jestem w stanie wykopać go w obrębie całej korony.
Czy mocno od choruje i czy da radę tego nie wiem. Ale muszę go przesadzić bo tam gdzie jest prędzej czy później nie da rady rosnąć.
____________________
Pinus 16:08, 01 wrz 2021


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 10
Witam ponownie.
Dziękuję bardzo za rady. Ogłaszam że mój miłorząb dał radę choć nie było łatwo. Myślałem że nic z tego a tu proszę jaka niespodzianka. Pierwsze liście wypuścił na początku sierpnia. Teraz tylko aklimatyzacji i będzie ok. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Dzitka_77 21:04, 20 maj 2023

Dołączył: 23 kwi 2017
Posty: 5
Dzień dobry, poczytałam wątek, ale nie znalazłam odpowiedzi. Mam miłorząb od trzech lat, wysokość około metra. Co roku wypuszcza listki, ale są ona bardzo drobne. Wyrastają na ok 2 cm i takie już zostają do jesieni. Pierwsze dwa lata cierpliwie czekałam, ale w tym roku widzę, że będzie to samo. Co może być przyczyną? Jest na stanowisku słonecznym, ma miejsce dookoła. Nie usycha, nie miał też jeszcze przyrostów, i te drobne listki. Gdy go kupiłam liście były normalnych rozmiarów. Pozdrawiam, Magda.
____________________
Dzitka
Wafel 00:03, 26 cze 2023


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 827
Dzień dobry! Może ktoś mi podpowie, czy powinnam usunąć ten odrost po lewej, poniżej opaski na miłorzębie Mariken? On jest jakby poniżej miejsca szczepienia.
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
bettka 11:22, 24 paź 2023

Dołączył: 15 kwi 2020
Posty: 65
Dzień dobry,
czy ktoś ma u siebie miłorząb w odmianie Menhir? W internecie wyczytałam, że dorasta do 2,5m po 10 latach, tymczasem drzewko, które chcę kupić już ma ok. 2-2,20m. Chcę mu dobrać miejsce odpowiednie do docelowej wysokości.
Czy Menhir to faktycznie kolumnowa odmiana?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies