Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

Lidkawogrodzie 09:56, 28 wrz 2011

Dołączył: 11 wrz 2011
Posty: 33
A wie ktoś może gdzie mogę kupić miłorzęby saratoga w okolicach Warszawy? Jakoś znaleźć nie mogę...Zależy mi, żeby miały tak ze 2,5 metra już...Realne?
____________________
vesper 13:21, 28 wrz 2011


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 138
Lidko (ładne masz imię ), gdzie kupić w okolicach Warszawy to nie wiem, ale na stronie www.zszp.pl można wyszukać producentów tego gatunku.

Mam pytanie o miłorząb Mariken. Znalazłam informację, że nadaje się do pojemników. Czy przetrwałby na balkonie, w donicy? A jak nie, to i tak planuję posadzić go w ogródku, bardzo mi się podoba!
____________________
Ogródek vesper
Lidkawogrodzie 21:41, 30 wrz 2011

Dołączył: 11 wrz 2011
Posty: 33
hej, żaden z producentów nie jest z moich okolic, wolałabym najpierw zobaczyć drzewa a potem je kupić, bo chcę 3 obok siebie - muszą mieć proste pieńki, podobne korony etc. Dzisiaj obdzwoniłam wszystkie znane mi centra ogrodnicze i szkolki w okolicy i niestety nic, mają "zwykłe" miłorzęby, ale nie Saratogę, niestety.
____________________
Sebek 23:03, 30 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Lidkawogrodzie napisał(a)
hej, żaden z producentów nie jest z moich okolic, wolałabym najpierw zobaczyć drzewa a potem je kupić, bo chcę 3 obok siebie - muszą mieć proste pieńki, podobne korony etc. Dzisiaj obdzwoniłam wszystkie znane mi centra ogrodnicze i szkolki w okolicy i niestety nic, mają "zwykłe" miłorzęby, ale nie Saratogę, niestety.


Napisz wiadomość do Danusi - ona na pewno kogoś zna
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 13:24, 02 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lidkawogrodzie napisał(a)
A wie ktoś może gdzie mogę kupić miłorzęby saratoga w okolicach Warszawy? Jakoś znaleźć nie mogę...Zależy mi, żeby miały tak ze 2,5 metra już...Realne?


Trolla widziałam u Szmita w Pęchcinie, ale Saratogi - nie wiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lidkawogrodzie 22:19, 02 paź 2011

Dołączył: 11 wrz 2011
Posty: 33
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie, już zdaję relację co udało mi się wywęszyć w sprawie "moich" miłorzębów. Obdzwoniłam wszystkie znane mi szkółki w okolicy z marnym skutkiem. Nie zrażona informacją od Grąbczewskich że nie mają tej odmiany pojechałam tam w sobotę. Pordpytałam w biurze i dowiedziałąm się, że niestety nie mają, może będą na wiosnę ale też nie wiadomo - miła pani sprawdziła dostawy i stwierdziła że w tym roku w ogóle takich nie mieli. No więc poszłam z M w alejki z drzewami szukać ewentualnych zamienników i.... tu nas spotkał miły pan W. Grąbczewski i.... w ciągu kilku dni ma nam podesłać fotki miłorzębów saratoga które mają w gruncie pod Tarczynem! Ufff, może się uda?
____________________
Gardenarium 22:22, 02 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A dzikim trafem byłam w tej szkólce w czwartek Miła pani Dorotka sprzedała mi brzozy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lidkawogrodzie 12:51, 03 paź 2011

Dołączył: 11 wrz 2011
Posty: 33
Szkółka jest świetna, rośliny pięęęękne, a obsługa miła i fachowa - mam wrażenie, że wiedzą o czym mówią (a nie wszędzie niestety tak jest). Lubię tam jeździć.
____________________
Gardenarium 23:16, 04 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja mam mieszane uczucia...ale to nie wątek na te sprawy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lidkawogrodzie 08:55, 18 paź 2011

Dołączył: 11 wrz 2011
Posty: 33
Miłorzęby zakupione, mają dojechać w tym tygodniu. Przy okazji okazało sę, że ten rosnący już kilka lat w moim ogrodzie to wcale nie Saratoga, był kupowany przez panią projektantkę i ogrodzniczkę po części wykonującą nasadzenia. Opatrzony był opaską z nazwą. Saratoga ma zupełnie inne liście (igły).
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies