Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

pamelka 21:48, 11 lut 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 118
A u mnie przetrzymały tę ubiegłoroczną Też nie była lekka.
Mam nadzieję, że kolejnej dadzą radę.
ircia 10:50, 12 lut 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Gardenarium napisał(a)
Ja bym je posadziła nie przy ścianie tylko przy tym grafitowym płocie, jesienią ta żółć będzie fajnie wyglądała.


Dzięki Danusiu, strasznie mnie kuszą ito właśnie gdzieś w tym miejscu. Jesienią żółć, a latem soczysta, jasna zieleń Byłoby cudnie!!!!
Ale mam jeszcze pytanie - czy można będzie ciąć je również na wysokość? Ta ścianka jest od strony poludniowej i nie chciałabym, żeby urosły wyżej niż na 2 metry (inaczej zasłonią sońce na tarasie). Da radę tak je prowadzić?
____________________
Ogród Irci
Gardenarium 11:49, 12 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, ucinasz im przewodnik i będą rosły takie nieregularne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ircia 12:01, 12 lut 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Dzięki Danusiu Nareszcie wiem, że te „normalne„ miłorzęby mogą rosnąć w takich małych ogródeczkach jak moje
____________________
Ogród Irci
Ana 15:58, 23 mar 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Danusiu, a czy milorząb dobrze wyglądałby tutaj? to rabata frontowa, musze ją ożywić trochę, a nie wiem jak i czym. Nie ma tam duzo slońca, bo jest od północnej strony. No i nie ma tam tez miejsca na wielkie drzewa, ba zaraz są schody na "ganek"...




____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Gardenarium 20:38, 08 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ana napisał(a)
Danusiu, a czy milorząb dobrze wyglądałby tutaj? to rabata frontowa, musze ją ożywić trochę, a nie wiem jak i czym. Nie ma tam duzo slońca, bo jest od północnej strony. No i nie ma tam tez miejsca na wielkie drzewa, ba zaraz są schody na "ganek"...






Może dokleić do jałowca płożącego - buka Purpurea Pendula?
Bordowe coś będzie pięknie wyglądało. Albo śliwę wiśniową na pniu i ciąć w kulę jej koronę?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ana 13:54, 24 kwi 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Danusiu - doczytałam dopiero - tak postanowiłam, że będzie sliwa wiśniowa pissardi szczepiona na pniu - obok na wrzosowisku jest taka sama i myslę, że będa razem fajnie wygladac dziękuje!
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Pwl 11:55, 29 kwi 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Miłorząb już "pęka"
____________________
paweł
Jewka 13:08, 10 maj 2012


Dołączył: 03 lut 2011
Posty: 213
Mój miłorząb ma pozwijane listki, czy coś mu dolega?
Posadzony jesienią




____________________
Ewa - Mały eden Ewy
martika 14:48, 18 maj 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Podobaja mi się też Ginkgo biloba 'Tremonia'. Czy ktos ma takiego Ginkgo biloba ? mało informacji jest na jego temat.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies