Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

ircia 12:05, 29 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Oj, Sebek, zawsze coś fajnego wymyślisz
Piszesz: „je„, więc masz na myśli więcej niż jeden? Czy wtedy te berberysy, które tam są, mogłyby tam zostać? Czy lepiej całkowicie wtedy zmienić koncepcję nasadzeń na tej scianie??

____________________
Ogród Irci
Sebek 23:16, 29 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Myślę, że spód by został - ale zobacz na Danusine - dwa by Ci wystarczyły i byłaby super ściana

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ircia 13:46, 30 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
No, no.... Sebek nie do poznania
Ale wracając do tematu...... Sebek, pobudzasz mnie do działania. Czuję, że całą rabatę będę zmieniać!!!!
____________________
Ogród Irci
ircia 14:25, 31 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Danusiu, czy możesz mi powiedzieć, w jakiej odległości od ściany domu i w jakiej odległości od siebie posadziłaś swoje miłorzęby „zwykłe-niezwykłe„? Przyznam, że to miejsce w Twoim ogrodzie bardzo, bardzo mnie zaintrygowało. Od dawna podziwiałam miłorzęby, ale myślałam, że te zwyczajne nie nadają się do małych ogrodów. No i oniemiałam z zachwytu widząc Twoje trzy w rządku....
Czy przycinasz im gałązki na długość, że mają taki cudny pokrój? A jak z wysokościa? Czy dasz im szansę rosnąć tak wysoko, jak im natura każe?
Sama myślę o przerobieniu mojej rabaty(zwiększyć ją i półkolem połączyć z rabatą przy frontowej ścianie-na zdjęciu prawej stronie) i posadzeniu miłorzęba(-ów? 2? 3?) albo przy ścianie domu, albo przy ogrodzeniu tarasu.



____________________
Ogród Irci
Sebek 23:23, 31 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Odpowiem po cżęści za Danusię

One od Anuli domu daleko nie są - ale możliwe, że z metr będzie...

Gałązki Danusia przycina przed puszczeniem liści - a co do wysokości pojęcia nie mam
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ircia 12:26, 01 lut 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Dzięki Sebek, zawsze można na Ciebie liczyć
____________________
Ogród Irci
Gardenarium 18:12, 05 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Też trafiłam na to pytanie, tylko z opóźnieniem, Sebek jak zwykle niezawodny

Nie są dalej jak metr, a kupiłam cięte, Od głównego pnia gałązki miały około 30 cm. Od tej pory docinam tylko te co idą na ścianę Anuli (mojej sąsiadki). Są przywiązane do kija, bo miłorząb nie rośnie tak, jak ja chcę

Od siebie są więcej niż metr - tak około 1,5 m.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:14, 05 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ja bym je posadziła nie przy ścianie tylko przy tym grafitowym płocie, jesienią ta żółć będzie fajnie wyglądała.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pamelka 20:10, 11 lut 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 118
Jak zwykle muszę zasiać ziarenko niepokoju .... a może takie Ginkgo ....
Californian Sunset






lub takie
.... Variegata





goniak 21:22, 11 lut 2012


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
U mnie to ciapate nie przetrzymało zimy
____________________
Małgosia mój zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies