Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz ogród - Kasia i Tomek z Radkowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz ogród - Kasia i Tomek z Radkowa

tomgroch 21:59, 22 mar 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
No i bardzo dobrze , dzieci dużo potrzeba. Niech ktoś pracuje na nasze emerytury hihi !
No rzeczywiście tempo ostatnio wzrosło zabójczo. Nie wiem kiedy my te murki zrobimy ?
No i gdzie jest deszcz ??????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ma padać - jak ma to wszystko rosnąć ?

No na następne bukszpany to trzeba będzie co najmniej 2 lata czekać, ale coś wykroimy dla Ciebie
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
finka 22:05, 22 mar 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
dużo tych no

przepraszam, czy my już powariowaliśmy z tym brakiem czasu, że tu sobie "gdaczemy"????

Ja też pytam gdzie deszcz??? Marcin wziął na jutro urlop i będzie nas tu ratować z robotą. Mimo 4'ch par rąk wciąż full roboty. Siedzę nad ofertą...
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
Pszczelarnia 09:03, 23 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tomek, kawał roboty zrobiliście. Ja się do Was wybiorę, bo mnie na łąki z różą kłodzką ciągnie. Mnie ten drobnolistny też podmarzł, a był w zacisznym miejscu. U nas ziemia mokra ale deszcz potrzebny bardzo.

Skończenie piękny ogród!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
popcorn 09:34, 23 mar 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale pięknie u Was! Jak Wy takie ilosci obrabiacie - macie kogos do pomocy? Podziwiam! I zazdroszcze pracy z zielenia.. super

pozdrawiam serdecznie i bede zagladac co powstanie obok tej dziury w ziemi

PS prowadzicie sprzedaz wysylkowa? Moze jakas strona www?
____________________
Mój nowy ogródek
tomgroch 22:02, 23 mar 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Ewo
U nas też jeszcze jakiś zapas wilgoci w ziemi jest, ale przy tych prognozach to strach się bać. Deszczu ma nie być aż do połowy kwietnia ! Przy tych temperaturach to będzie masakra !
Przymarzł tylko ten bukszpan sadzony jesienią, starsze w ogrodzie nie mają żadnych uszkodzeń.
Pełników ci u nas dostatek

Popcarol
Staramy się sami, ale 2-3 razy w roku korzystamy w ogrodzie z pomocy naszych pracowników. No i przy nowych założeniach też, bo dla dwóch osób to już jest zdecydowanie za dużo . Jak murki układa trzech facetów to sprawniej to idzie, niż gdy szarpie się z tym jeden - czyli ja. Jak trzeba to do roboty zaprzęgamy traktory i inne maszyny. Jednak podstawowe narzędzia ogrodnicze, czyli ręce, sekatory i szpadle królują .

Sprzedaży wysyłkowej nie prowadzimy - na to już czasu brak.
pozdrawiam
tomek
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
finka 23:12, 23 mar 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
właśnie wróciłam z pracy...i idę spać
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
tomgroch 22:32, 26 mar 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Po kilkukrotnym podlaniu obwódek, wygląda na to że większość przeżyła, nawet coś zielonego widać
Uff ! Już miałem wizję wymiany 1000 bukszpanów.
Chwilowo pogrążyliśmy się całkowicie w szkółce - mam nadzieję, że w sobotę coś z murkami ruszymy. Dobrze by było obsadzić wszystko w kwietniu. Oby się udało !
Na razie czekamy na zapowiedziane ochłodzenie i opady - z utęsknieniem. Naprawdę !
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
tomgroch 22:26, 27 mar 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Murki się robią
To znaczy robię je ja i dwóch naszych pracowników (w sumie prawie 200 kg chłopów hihi) Idzie nam jak po maśle - dzisiaj w 2 godzinki powstało 7 mb w 3 warstwach. Bloczki piaskowca ważą od 15 do 60-100 kg. Jak dobrze pójdzie to jeszcze 4-5 godzin i będzie skończone
no i postaram się coś sfotografować
Tomek
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
tomgroch 21:57, 28 mar 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Witam
Znalazłem chwilę na spacer i zrobienie paru zdjęć z postępu prac.

ten murek ułożyliśmy w listopadzie, a to zielone za nim to złoć, która bardzo lubi to miejsce


Poniżej jest ten sam murek w innym ujęciu - z prawej strony widać skałę, do której dogrzebaliśmy się przy pracach ziemnych. Skała jest czerwona, podobnie jak nasza ziemia.


A tu już nowy, powstający murek


Tu wprawdzie najstarszy murek, ale już dorodnym towarzystwie - z lewej 3 metrowy bukszpan 'Bullata', z prawej wiśnia płacząca.

pozdrawiam
Tomek
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
finka 22:09, 28 mar 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
czerwona ognista ziemia...

fajny nowy murek
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies