Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz ogród - Kasia i Tomek z Radkowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz ogród - Kasia i Tomek z Radkowa

tomgroch 23:56, 20 kwi 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Dzisiaj fotek nie zrobiłem - już czasu brakło, bo po pracy dorwałem się znowu do kamienia. Jeszcze zostały 3-4 tony i zużyję cały . Zostały też stare płyty z piaskowca do ułożenia na ścieżki i placyk. Żona stwierdziła, że się rozszalałem, bo mamy już cały kompleks murkowy. Ja jakoś nie mam sumienia wywozić zwiezionego kamienia - po prostu muszę go ułożyć
No i gdzie kupić fajne amfory, agawy i palmy ?

Ireno - wyróżnień za ogród na razie nie było . No może jedno w 2004 roku za najładniejszy ogród w gminie. Ogród w trakcie oceniania miał 3 miesiące

I obiecuję jutro uwiecznić postęp prac w ogrodzie
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
Gardenarium 08:03, 21 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czekamy z niecierpliwością na piękne fotki wiosennego ogrodu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Madzenka 08:08, 21 kwi 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
I bardzo jestem ciekawa czy u Was w trawach oznaki przebudzenia widać?
Kamień jak już dojechał to trzeba zużyć miłej pracy życzę !
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Danusza 09:17, 21 kwi 2012


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
oh jakie cudne te widoki fantastyczny ogród gratuluję!
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
Milka 10:37, 21 kwi 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Czekamy na fotki i też podpytuję, kiedy trawy właściwie ruszają, bo moje miskanty Africa, Zebrinus red baron i inne śpią chyba, że padły
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
tomgroch 23:30, 22 kwi 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
irena_milek napisał(a)
Czekamy na fotki i też podpytuję, kiedy trawy właściwie ruszają, bo moje miskanty Africa, Zebrinus red baron i inne śpią chyba, że padły


Fotki zaraz będą Wprawdzie wpadłem w ogród z aparatem dzisiaj przed 19, ale coś tam jeszcze było widać
U nas imperata 'Red Baron' i miskanty już ruszyły, we Wrocławiu powinny wcześniej !
Oczywiście zima była wredna, ale w tym roku we Wrocławiu bardziej niż u nas w Radkowie, bo u nas był śnieg. Mimo to niektóre miskanty wyglądają kiepsko. Nie zaglądałem do wszystkich (mamy około 100 odmian), ale już wiem, że część nie dała rady (lub zregeneruje z niżej położonych pąków). Najgorzej wygląda 'Little Zebra', 'Gold Bar', 'Apache' - czyli pasiaste. Imperata zaś ma już 5 cm kiełki.

Jeśli chodzi o prace murkowe to stale trwają, ale równocześnie zaczynamy sadzić i gromadzić rośliny. Wczoraj po południu sadziłem kaktusy i zużyłem około 500 kg żwiru, a to był tylko jeden mały tarasik.
Dzisiaj nawiedziliśmy Wojsławice, gdzie wzbogaciliśmy się o głodek, nową odmianę Fargesia i niesamowitą kocimiętkę - Nepeta kubanica - maleństwo dorasta do 1 m !
Potem zajrzeliśmy do Marty (Finka ). Wizyta była wprawdzie towarzyska, ale z racji podobnego hopla i zajęcia, wróciliśmy do domu z pięknymi kosodrzewinami i przetacznikiem. Oczywiście wylądują w nowym ogrodzie.

Nasza ulubiona Yucca glauca - będzie rosła w towarzystwie Opuntia whipleii v. minor

Yucca 'Ivory Tower' - przypuszczalnie Y. flaccida ?

Yucca gloriosa 'Variegata'
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
tomgroch 23:40, 22 kwi 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508

A tu widok ogólny na układ murków i tarasów. W sumie będą trzy poziomy, a największa różnica poziomów wynosi około 2 m. Widać też pierwszą rabatkę z kaktusami - no raczej żwir widać z tej odległości

To jest ujęcie od górnej części - zachodniej
Placyk pomiędzy murkami będzie częściowo wyłożony płytami z piaskowca, a reszta zostanie pokryta żwirem.
Z "dziwnych" roślin w planach mam jeszcze Agave neomexicana, A. parryi, A. montana, Trachycaprus fortunei, Poncirus trifoliata. Będą też Hibiscus syriacus w wersji niebieskiej, perovskie, lawendy, szałwie, dużo traw. Projekt nasadzeń powstaje spontanicznie, ale ogólny zamysł już jest !
A i jeszcze na placyku (wgłębniku) będzie oczko - najpewniej kwadratowe i koniecznie z lotosem !
pozdrawiam
Tomek
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
marzena 01:49, 23 kwi 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
świetnie prezentuja się Twoje nowe murki/tarasy piękne
____________________
marzena O....!
Pszczelarnia 09:36, 23 kwi 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kawałek dobrej roboty zrobiony. Ilości żwiru, ziemi, murków i kamieni imponujące.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
popcorn 09:47, 23 kwi 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Kawał roboty za Wami!
Juki fantastyczne - trochę ich wejdzie na te wszystkie tarasy
Kaktusy tylko czasowo, na zimę do szklarni??
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies