Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz ogród - Kasia i Tomek z Radkowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz ogród - Kasia i Tomek z Radkowa

Madzenka 20:22, 30 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Po co ja górali spod Bielska do gabionów ściągałam? Mogłam górala z kotliny kłodzkiej porposić o pomoc piękne murki a przestrzeń mnie wciąż zachwyca.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
tomgroch 20:35, 30 mar 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
No nie górali to się do stolarki i ciesielstwa ściąga, a do kamienia to ludzie z Dolnego Śląska i byłego Leszczyńskiego (obecnie Wielkopolska). Wprawdzie tu u nas sami napływowi, ale jakoś tradycje weszły w ludzi
W końcu u nas są wszystkie możliwe rodzaje skał i to na "wyciągnięcie ręki". No dobra prawie wszystkie, bo mało jest głazów narzutowych. W Radkowie większość starych stodół i domów jest z piaskowca - u nas piwnica i parter, a mury mają 80-90 cm !. Wszystkie murki jakie mamy są wykonane z kamienia z rozbiórek starych stodół z naszej ulicy.
Schody przy oczku powstały z dwóch odwróconych koryt, każde około 1,5 m długości. Mamy jeszcze kilka takich koryt i szukamy dla nich miejsca w ogrodzie.
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
Safoya 20:57, 30 mar 2012


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
Witam
Macie kolejną fankę. Jestem zachwycona!!! Pięknie, pięknie, pięknie!
Coś czuję, że będą was odwiedzały wycieczki.
____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
finka 21:26, 30 mar 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
u mnie tyż dużo kamienia, najwięcej łupka łyszczykowego, piaskowiec też jest ale raczej z kotliny, koryta wiadomo i filary wszystko z obór, i pomyśleć, że tato kiedyś takie zakopał w starych korytach rzecznych Budzówki i nie wiadomo gdzie. Taki skarb!!! dom bez piwnic na kamieniu i mury jak u was metrowe na parterze, bo na pietrze już chudsze.

ledwo żyję, czekam w kolejce do łazienki i idę lulu, dr M. zapodał już piguły, oczywiście antybiotyk, bleee...

____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
lida13 22:49, 30 mar 2012

Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 51
Witam. Mam zapytanie odnośnie miskanta "Gigantus", a mianowicie czy rośnie w kępie czy też rozłazi się rozłogami? Mam takiego od roku. Jeszcze młodziutki, wygląda niewinnie. Mogłabym teraz bez problemu ograniczyć go czymś. Nie znam odmiany. Przez środek liścia przebiega biały, wąski pasek.
Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
GabiK 23:52, 30 mar 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Tomku, dzięki. A która z tych małych rozplenic najlepiej kwitnie? Tzn. Długo i z dużą ilością kłosów. I ile słońca im potrzeba? Ile minimalnie do ładnego wyglądu.

____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
tomgroch 13:39, 31 mar 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Lida13
Ta odmiana nie ma rozłogów, ale oczywiście się rozrasta bo to duża roślina. Kępa 5-6 letnia ma około 70-80 cm u podstawy.

GabiK
Wszystkie rozplenice potrzebują dużo słońca do ładnego kwitnienia. Jeśli chodzi o długość kwitnienia, to małe odmiany są podobne - zaczynają w sierpniu i kłosy mają do zimy, tzn do czasu aż je śnieg połamie.
Ze względu na małe rozmiary Little Honey i Little Bunny są najmniej okazałe.
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
lida13 15:22, 01 kwi 2012

Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 51
Dziękuję bardzo. Pozdrawiam.
tomgroch 22:15, 01 kwi 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Wczoraj poszalałem z Marcinem (szkółkowy pracownik) przy murkach i prace poszły ostro do przodu. Została nam jeszcze jedna strona, jeden rząd kamienia na w części środkowej i płyty kamienne na posadzkę. No a potem sadzenie - w planach jest duża rabata kaktusowa. Mamy ochotę na ogród śródziemnomorski, więc pojawią się oczywiście jukki, draceny i substytut cyprysów, czyli jałowiec 'Blue Arrow'. Może spróbuję z agawami ? W kolejce do posadzenia czeka też tęgosz, kolejna figa no i muszę gdzieś zdobyć Poncirus ! Kiedyś mieliśmy, ale jakiś felerny okaz i padło po 2 zimie (miejsce też miał kiepskie).
Zdjęć nie ma bo śnieg wszystko zakrył
W sobotę do południa było fajnie - słońce, lekki wiaterek, a potem wszystko deszcz, wichura, śnieżyca i w pięć minut zrobiło się biało. Zdążyłem jeszcze posadzić bratki i 16 lilii - to je przynajmniej śnieg "podlał"
pozdrawiam
Tomek
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
finka 23:24, 01 kwi 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
'Blue Arrow' i 'Sentinel' u nas ci dostatek, włoskie klimaty zapewnione...
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies