Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz ogród - Kasia i Tomek z Radkowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz ogród - Kasia i Tomek z Radkowa

tomgroch 22:20, 14 cze 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508

i jeszcze nasz ulubiony czosnek, Globe Master - kwitnie już 4 tydzień !
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
finka 22:20, 14 cze 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
u mnie tyż
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
tomgroch 22:24, 14 cze 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Maximę (a co odmieniłem sobie) kupiliśmy od Pani Kazi Więckowskiej we wrześniu. Przezimowała (dokładnie to dwie) super i teraz czekamy na kwitnienie.

Ta 'Chero....' to wygląda jak R. hirta, czyli będzie zachowywać się jak naparstnica.
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
finka 22:25, 14 cze 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
tak mi się też zdaje

Tomek przeczytaj wiadomość na pw
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
Sebek 22:05, 17 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Piękny ten ogród - albo ogrody...

I jakie suuper żółwie!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
tomgroch 23:04, 17 cze 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Sebek napisał(a)
Piękny ten ogród - albo ogrody...

I jakie suuper żółwie!


Dzięki

Z tymi żółwiami to było tak, że 3 lata temu przeczytałem artykuł o żółwiach czerwonolicych w fosie wrocławskiej. Potem dokształciłem się dogłębnie w sieci i dwie zimy wstecz udało się nam zdobyć dwa żółwie. Niestety jeden był od początku baardzo anemiczny (wierzcie lub nie, ale te żółwie są naprawdę szybkie) i jak się okazało później stary, więc długo nie pociągnął
Drugi za to nazwany przez Michalinę, Eweliną jest cały czas żwawy. Zimował już dwie zimy w oczku - zasypia około końca października i budzi się pod koniec marca. Jak skubaniec to robi, że nie oddycha przez tyle miesięcy nie wiem ! W tym roku przybyły do nas dwa kolejne żółwie i Ewelina okazała się być samcem Nie wiem czy doczekamy się przychówku, ale miło nam, że żółwiom się u nas podoba.

Jeśli chodzi o ogrody to ja najchętniej bym się tylko nimi zajmował, ale trzeba z czegoś żyć, więc jest szkółka Dość pokrewna branża, więc nie cierpimy w pracy
W przyszłości chcemy, by ogrody trochę na siebie zarabiały. Jak już będą gotowe i dojrzałe, to wzorem Pana Majchra z ogrodu japońskiego z Jarkowa pomyslimy o bilecikach. Na razie powstały (powstają dalej) 4 ogrody - potem może jeszcze ze 2 Nam jednak zdecydowanie bardziej pasuje różnorodność tzw ogrodów angielskich - gorzej z naszym nieobliczalnym klimatem, bo ten ostatnio przegina !

i ciekawostka :
szukam pacioreczników w doniczkach - znalazłem w Leroy ...M i szczęka mi opadła. 39 zł za roślinkę w 1,5 l doniczce to zdecydowanie kosmiczna kwota.
i jeszcze lepsza ciekawostka :
znajomi przywieźli nam z Wiednia palmę (Phoenix roebelenii) wysoką na 1,5 m i z 60 cm pniem - najlepsze jest to, że kupili ją w OBI za 29,9 euro. Palma jest okazem zdrowia i zastanawiam się ile taka kosztuje w naszym OBI - 500 ? Polska to jednak bogaty kraj...
pozdrawiam
Tomek
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
agniecha973 23:10, 17 cze 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Widziałam pacioreczniki w doniczkach już kwitnące w Brico Marche w ubiegły czwartek, ale ceny nie znam.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
finka 23:11, 17 cze 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
u Henia były w ubiegłym tygodniu
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
viva 22:01, 04 lip 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Tomku, dziękujemy, że w tym nawale pracy znalazłeś dla nas czas . Mogliśmy o tyle rzeczy popytać i podyskutować. Znałam Twój ogród z prasy ogrodniczej już od dawna i nawet nie marzyłam o tym, że kiedyś tam będę i poznam tak miłego właściela. Dziękuję
Roślinki mimo naszej długiej podróży dojechały w bardzo dobrym stanie.



____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Ewa 22:59, 05 lip 2012


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Trafiłam do Was dzisiaj , choc już o Was słyszałam wcześniej

Wątek czytało mi sie rewelacyjnie. Podziwiam Wasz zapał i wiedzę, no jestem pod ogromnym wrażeniem Czy łatwo trafić do Was w Radkowie?
Pozdrawiam
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies